Wyjazd do wioski indiańskiej Ia i !b

Dzień Tabliczki Mnożenia

Dnia 2 października świętowaliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Na lekcjach w zależności od rodzaju zajęć był akcent matematyczny lub godzina przeznaczona na gry i zabawy związane z mnożeniem.

 

Uczniowie układali puzzle, grali w statki matematyczne w wersji z liczbami całkowitymi lub rozszerzoną tabliczką mnożenia.

 

Młodsi rozwiązywali przykłady na czas, tworzyli kolorową notatkę lub uzupełniali krzyżówkę. Na fizyce akcentem tego dnia była gra „Nakarm Studenciaka”, gdzie padł rekord ponad 6 tys. punktów.

 

 

Poza zabawą i uśmiechem zwieńczeniem były oceny z aktywności. Zapraszam do obejrzenia krótkiej fotorelacji.

Monika Mirys

Innowacja pedagogiczna „Uroki regionu”

 

                W roku szkolnym 2019/2020 w ramach korelacji między przedmiotowej w Szkole Podstawowej w Skoszewach Starych wprowadzono innowację pedagogiczną „Uroki regionu”.

 

Według pomysłodawców innowacji p. Aleksandry Frankenberg nauczycielki geografii i biologii oraz p. Marcina Bartłoszewskiego nauczyciela języka polskiego i historii miała ona objąć uczniów ówczesnej klasy IV
i zostać przeprowadzona do końca roku szkolnego.

 

Ze względu na pandemię COVID 19 i związane z nią ograniczenia niektórych działań nie udało się przeprowadzić i projekt został zakończony dopiero teraz, we wrześniu 2020 r.             
               

Głównym założeniem w/w innowacji było lepsze poznanie środowiska lokalnego i dziedzictwa kulturalnego oraz zdobycie wiedzy na temat okolicznej  przyrody ożywionej i nieożywionej.

 

Dzieci podczas wycieczek i zajęć dostrzegały walory krajoznawcze i kulturalne ziemi, na której leżą Skoszewy, poznawały skały, gleby i rzeźby terenu naszej okolicy. Dużym przeżyciem było dla nich także przeprowadzenie badania stopnia zanieczyszczenia rzeki Moszczenica.   


                Uczniowie poznali także historię Skoszew i słowiańskiego grodziska, oraz odwiedzili dwór w Byszewach z którym silnie związany był jeden z najwybitniejszych pisarzy XX wieku Jarosław Iwaszkiewicz. Tam też usłyszeli nie tylko o twórcy opowiadania „Panny z Wilka” ale także o zasłużonej  dla regionu rodzinie Plichtów i mogli podziwiać  najokazalsze drzewo w okolicy czyli popularnego „Jarosława” – niezwykły dąb o ponad sześciometrowym obwodzie.


                Udział w projekcie i korelacja między przedmiotowa  oraz aktywizujące metody pracy sprawiły, że zajęcia edukacyjne były dla uczniów bardziej atrakcyjne niż te tradycyjne i jak wynika z ankiety ewaluacyjnej przeprowadzonej na zakończenie projektu,  wszyscy uczniowie klasy V chcieliby by tego typu innowacji było w szkole jak najwięcej.      

                                                                                                                                            

                                                                                                                                             Aleksandra Frankenberg

                                                                                                                                             Marcin Bartłoszewski

Sprzątanie świata - klasy pierwsze

Wrzesień to miesiąc, w którym jak co roku włączamy się w akcję "Sprzątania Świata", która jest dla dzieci atrakcyjną, aktywną formą edukacji ekologicznej. Jest rzeczywistą lekcją ochrony środowiska, dzięki której uczymy się bardziej przyjaznego stosunku do naszej planety.

Zawody lekkoatletyczne

 

 

          W dniu 25.09.2020r po dłuższej przerwie nasi uczniowie wrócili do rywalizacji w zawodach lekkoatletycznych.

 

l rzut ligi lekkoatletycznej odbył się w Bełchatowie gdzie nasi zdolni uczniowie przywieźli 6 medali : Milena ll m. w skoku w dal (2008 i mlodsi), Michalina ll m. w biegu na 200m (2008 i mlodsi), Emilka ll m. w biegu na 600m (2008 i mlodsi), Olek ll m. w biegu na 60m (2008 i mlodsi), Michał ll m. w biegu na 100m (2006-2007) i Maja, Michalina, Milena i Ewa l m. w sztafecie szweckiej (2008 i mlodsi).

 

 

Z całego serca gratulujemy za ambicję i zaangażowanie i czekamy z niecierpliwością na kolejne zawody:)
Ze sportowymi pozdrowieniami

 

 

Edyta,Justyna,Kamila i Czarek.

Spotkanie z policjantami kl. 1a i Ib

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2020

Uczniowie naszej szkoły, zarówno ci mali jak i też młodzież z klas starszych, wyposażeni w worki i rękawiczki ruszyli do walki o czysty teren wokół szkoły jak również pobliskich miejscowości. Kolejny już raz, aktywnie włączyli się do Akcji Sprzątania Świata pod hasłem „Plastik? Reaguję.

 

Redukuję. Rezygnuję”.

Sprzątanie Świata - to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie czystego otoczenia, prawidłowego gospodarowania odpadami oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

W tym roku było także kreatywnie, młodzi ludzie poprzez wiersze, listy i piosenki przekonywali społeczność szkolną do ograniczenia ilości odpadów w najbliższym otoczeniu. Szkoda, że pomimo wzrostu świadomości ekologicznej mieszkańców, ciągle jeszcze są osoby, które zanieczyszczają nasze środowisko.

Aleksandra Frankenberg

SP im. Wł. Jagiełły w Starych Skoszewach