Wspieranie przez przytulanie

 

  "Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest ; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi"

 

Św. Jan Paweł II

 

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji "Wspieranie przez przytulanie" organizowanej przez Klub 18 bpd JW 1382 Dom Żołnierza oraz Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz w Bielsku Białej.

 

Wykonali piękne karteczki-serduszka ze słowami życzliwości, otuchy oraz wsparcia, które trafiły do domów opieki, hospicjów oraz osób osamotnionych.

 

Dziękujemy za zaangażowanie, dobre serce oraz chęć niesienia pomocy.

 

Nauczyciele świetlicy.

„ Witamy Wiosnę”

 

19 marca uczniowie klas I-III wraz ze swoimi wychowawcami powitali Panią Wiosnę  na zdrowo i zielono. Dzieci zielonym kolorem w swym ubiorze zaakcentowały jej nadejście.

 

Podczas drugiego śniadania spożywały zielone owoce i warzywa, które są niezbędne w naszej codziennej diecie ,
a szczególnie w okresie wiosennym.

 

 

Aby uatrakcyjnić ten dzień wychowawcy przeprowadzili z dziećmi różnego rodzaju zabawy i zajęcia o tematyce wiosenno-zdrowotnej.

 

Wedle tradycji w celu pożegnania zimy uczniowie udali się z kukłą Panny Marzanny do pobliskiej rzeki, aby odprawić ją do morza.

 

Na twarzach wszystkich uczniów gościł uśmiech i zadowolenie.

 

                                                                           Wychowawcy klas I-III

Ostatki online? Niemożliwe nie istnieje.

Z okazji Ostatków postanowiliśmy dać naszym uczniom trochę śmiechu, zabawy i luzu.

Każdy kto 16.02.21 przebrał się w strój karnawałowy nie musiał mieć pracy domowej, odpowiadać na lekcji i pisać lotnych kartkówek.

 

Uczniowie bardzo chętnie, zabawnie i kreatywnie podeszli do tematu. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 

Zuzanna Miller

Samorząd Uczniowski

Cudaki....

 

W dniu 23 stycznia 2021 roku nasz szkoła po raz drugi wzięła udział w turnieju ,, Cudaki na siatce 2021’’, zorganizowany przez sztab WOŚP.

 W turnieju wzięło udział sześć drużyn, trzy z gminy Nowosolna oraz trzy ze Strykowa. 

Mecze rozgrywane były w przyjaznej atmosferze, zachowując oczywiście reżim sanitarny i respektując zasadę fair-play. Każdy zespół reprezentował wysoki poziom ale nasza drużyna była nie do pokonania.

 

Po zaciętej rywalizacji nasza szkoła zajęła 1 miejsce i otrzymała puchar Szefa Sztabu WOŚP.  

 

Justyna Żeromińska 

Ślubowanie

Pierwszoklasiści z klasy 1A ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Starych Skoszewach są już pełnoprawnymi uczniami. 04 listopada odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień.

 

„Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować, kiedy urosnę. Będę starał się być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom” - takie przyrzeczenie składali pierwszoklasiści.

 

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było między innymi zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz umiejętność odpowiedzi na szereg pytań związanych ze szkołą.


Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Kolorową kredką aktu pasowania dokonała dyrektor szkoły – Zofia Okońska.

 

Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej imienia Władysława Jagiełły w Starych Skoszewach. Na zakończenie uroczystości uczniowie otrzymali dyplom i upominek.

Wszystkim pierwszoklasistom życzę wspaniałych wyników w nauce i fantastycznych przyjaciół.

                                                                       

                                                           Wychowawczyni: Monika Żaromińska

Spotkanie z policjantami kl. 1a i Ib

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2020

Uczniowie naszej szkoły, zarówno ci mali jak i też młodzież z klas starszych, wyposażeni w worki i rękawiczki ruszyli do walki o czysty teren wokół szkoły jak również pobliskich miejscowości. Kolejny już raz, aktywnie włączyli się do Akcji Sprzątania Świata pod hasłem „Plastik? Reaguję.

 

Redukuję. Rezygnuję”.

Sprzątanie Świata - to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie czystego otoczenia, prawidłowego gospodarowania odpadami oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

W tym roku było także kreatywnie, młodzi ludzie poprzez wiersze, listy i piosenki przekonywali społeczność szkolną do ograniczenia ilości odpadów w najbliższym otoczeniu. Szkoda, że pomimo wzrostu świadomości ekologicznej mieszkańców, ciągle jeszcze są osoby, które zanieczyszczają nasze środowisko.

Aleksandra Frankenberg

SZKOLNY TYDZIEŃ MATEMATYKI W KLASACH I - III

12 marca, w dniu w którym KRÓLOWA NAUK - MATEMATYKA ma swoje święto, klasy młodsze ogłosiły Szkolny Tydzień Matematyki. Matematyczna zabawa trwała od 15 do 19 marca.

Poniedziałek był dniem TWÓRCZYCH PRZERW, podczas których uczniowie rozwiązywali krzyżówki matematyczne, rebusy, sudoku, łamigłówki i zagadki logiczne.

Tematem wtorkowych WARSZTATÓW EDUKACYJNYCH w klasach pierwszych i drugich było kodowanie. Natomiast w klasie III a uczniowie do zabaw i gier matematycznych wykorzystali kości, a uczniowie klasy III b szukali matematyki podczas składania shurikena sztuką origami.

Środa była dniem KLASOWYCH RYWALIZACJI. W klasach pierwszych odbył się konkurs pt. „Mistrz dodawania i odejmowania”, a w klasach drugich i trzecich konkurs pt. „Mistrz tabliczki mnożenia”.

W czwartek przedstawialiśmy matematykę w pracach plastycznych. Tematami KLASOWYCH KONKURSÓW PLASTYCZNYCH były: dla klas pierwszych „Figurolandia - świat złożony z figur geometrycznych”, dla klas drugich „Śmieszne i szalone liczby”, a dla trzecich „Cyfrolandia - świat złożony z cyfr”.

Swoją miłość do królowej nauk pokazaliśmy w piątek ubierając się w stroje zainspirowane matematyką. MODĄ MATEMATYCZNĄ zakończyliśmy Szkolny Tydzień Matematyki.

Piątek był również dniem podsumowującym cały tydzień. W każdej klasie została przygotowana wystawa prac matematycznych oraz poznaliśmy laureatów klasowych konkursów.

 

Oto oni:

„Mistrz dodawania i odejmowania”

kl. I a - Lidia W., Stefania Cz., Mateusz K., Maksymilian W., Ksawery P., Kacper K.

kl. I b - Marcel P., Lena B., Robert J., Mateusz L.

„Mistrz tabliczki mnożenia”

kl. II a - Zuzanna J., Joanna C., Liliana S., Joanna N., Stanisław C.

kl. II b - Aleksy K., Kacper G., Sandra P., Klara Ch., Zofia R.

kl. III a - Julia Ż., Szymon P., Przemysław G., Oliwia W.

kl. III b - Marcel C., Elżbieta C., Julia R.

„Figurolandia - świat złożony z figur geometrycznych”

kl. I a - Maja W., Jan S., Mateusz K., Iga K., Antonina A.

kl. I b - Łukasz M., Lena Ś., Robert J.

„Śmieszne i szalone liczby”

kl. II a - Joanna C., Oliwia Ch., Matylda M., Zuzanna J.

kl. II b - Aleks K., Szymon R., Martyna L., Michał Rz.

„Cyfrolandia - świat złożony z cyfr”

kl. III a - Przemysław G.

kl. III b - Nadia O., Zuzanna J., Elżbieta C., Jagoda C., Julia K.

Laureaci konkursów zostali nagrodzeni ocenami, punktami, medalami i dyplomami. Pozostali uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz punkty.

Podczas Szkolnego Tygodnia Matematyki wszyscy świetnie się bawili. Już nie możemy doczekać się świętowania w przyszłym roku.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Ewa Szubert

Dzień śmiesznych figur

 

W dniu 16. 02. 2021 r. w klasie 1b odbył się bal karnawałowy pod hasłem „Dzień śmiesznych fryzur”. Dzieci wystąpiły w ciekawych, kolorowych fryzurach oraz własnoręcznie wykonanych maskach.  

 

Wszyscy uczniowie bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki jak przystało na prawdziwy bal. Dzień ten dostarczył dzieciom wielu przeżyć i miłych wrażeń, zresztą – zobaczcie sami!

Kolejny bal karnawałowy już za rok.

Joanna Spychała

Gry i zabawy ruchowe na śniegu

W dniu 15.02.2021r aby miło rozpocząć tydzień Pani Justyna, Pani Kamila i Pan Czarek zorganizowali lekcję otwartą "Gry i zabawy ruchowe na śniegu" dla klas 1-3.

 

Dzieci rywalizowały w kilku konkurencjach : przewożenie rannego, traf do celu, tor przeszkód oraz wieża. Przede wszystkim liczyła się dobra zabawa i zmotywowanie dzieci do aktywnego spędzania czasu wolnego zimą .

 

Jak dopisze pogoda to może uda się powtórzyć zabawę.


Pozdrawiają Justyna,Kamila i Czarek

Brawo Młode Skoszewy!

 

 

W tym roku po raz pierwszy wzięliśmy udział w Przeglądzie Piosenki o Łodzi. Była to już XXVI edycja „Łódzkich Skrzydeł”, która, ze względu na warunki epidemiczne, przebiegała w sposób zdalny – wysyłaliśmy zarejestrowane w szkole nagrania.

 

Miło nam poinformować, że w kategorii zespołów nasze Młode Skoszewy zajęły II miejsce piosenką „Spacer po Łodzi”, natomiast w kategorii solistów Ela Cosgrave z klasy III B zdobyła wyróżnienie za piosenkę „Prząśniczka”.

 

 

Zapraszamy do obejrzenia wykonań naszych laureatów na naszym kanale na youtube.

https://www.youtube.com/watch?v=IyFoc9sNdvY

https://www.youtube.com/watch?v=dDKfVeexlTo

Katarzyna Kowalczyk

Wyjazd do wioski indiańskiej Ia i !b

Dzień Tabliczki Mnożenia

Dnia 2 października świętowaliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Na lekcjach w zależności od rodzaju zajęć był akcent matematyczny lub godzina przeznaczona na gry i zabawy związane z mnożeniem.

 

Uczniowie układali puzzle, grali w statki matematyczne w wersji z liczbami całkowitymi lub rozszerzoną tabliczką mnożenia.

 

Młodsi rozwiązywali przykłady na czas, tworzyli kolorową notatkę lub uzupełniali krzyżówkę. Na fizyce akcentem tego dnia była gra „Nakarm Studenciaka”, gdzie padł rekord ponad 6 tys. punktów.

 

 

Poza zabawą i uśmiechem zwieńczeniem były oceny z aktywności. Zapraszam do obejrzenia krótkiej fotorelacji.

Monika Mirys

Innowacja pedagogiczna „Uroki regionu”

 

                W roku szkolnym 2019/2020 w ramach korelacji między przedmiotowej w Szkole Podstawowej w Skoszewach Starych wprowadzono innowację pedagogiczną „Uroki regionu”.

 

Według pomysłodawców innowacji p. Aleksandry Frankenberg nauczycielki geografii i biologii oraz p. Marcina Bartłoszewskiego nauczyciela języka polskiego i historii miała ona objąć uczniów ówczesnej klasy IV
i zostać przeprowadzona do końca roku szkolnego.

 

Ze względu na pandemię COVID 19 i związane z nią ograniczenia niektórych działań nie udało się przeprowadzić i projekt został zakończony dopiero teraz, we wrześniu 2020 r.             
               

Głównym założeniem w/w innowacji było lepsze poznanie środowiska lokalnego i dziedzictwa kulturalnego oraz zdobycie wiedzy na temat okolicznej  przyrody ożywionej i nieożywionej.

 

Dzieci podczas wycieczek i zajęć dostrzegały walory krajoznawcze i kulturalne ziemi, na której leżą Skoszewy, poznawały skały, gleby i rzeźby terenu naszej okolicy. Dużym przeżyciem było dla nich także przeprowadzenie badania stopnia zanieczyszczenia rzeki Moszczenica.   


                Uczniowie poznali także historię Skoszew i słowiańskiego grodziska, oraz odwiedzili dwór w Byszewach z którym silnie związany był jeden z najwybitniejszych pisarzy XX wieku Jarosław Iwaszkiewicz. Tam też usłyszeli nie tylko o twórcy opowiadania „Panny z Wilka” ale także o zasłużonej  dla regionu rodzinie Plichtów i mogli podziwiać  najokazalsze drzewo w okolicy czyli popularnego „Jarosława” – niezwykły dąb o ponad sześciometrowym obwodzie.


                Udział w projekcie i korelacja między przedmiotowa  oraz aktywizujące metody pracy sprawiły, że zajęcia edukacyjne były dla uczniów bardziej atrakcyjne niż te tradycyjne i jak wynika z ankiety ewaluacyjnej przeprowadzonej na zakończenie projektu,  wszyscy uczniowie klasy V chcieliby by tego typu innowacji było w szkole jak najwięcej.      

                                                                                                                                            

                                                                                                                                             Aleksandra Frankenberg

                                                                                                                                             Marcin Bartłoszewski

Tydzień matematyczny 4-8

 

W tym roku klasy IV-VIII wzięły udział w Tygodniu matematycznym online. Zabawę rozpoczęliśmy       12-go marca kiedy to wypada Święto Matematyki. Zajęcia tego dnia przebiegły w formie gier i zabaw logicznych.

 

Chętni uczniowie mogli stworzyć grę i tak też się stało. W VIIa graliśmy w Minecrafta z równaniami. W związku z tym, że 14 marca przypadał na niedzielę, weekend 12-14 został poświęcony wypiekom π. W dzień tej liczby powstała relacja z ciast, pierniczków itp. Poniedziałek rozpoczął zmagania z tabliczką mnożenia, wyłonione ,,trójki,, przeszły do finału.

 

 

Powstał również wiersz o liczbie π. W środę uczniowie mogli zaprezentować przed kamerkami akcent matematyczny ubioru. Nie ukrywam, że z radością podzieliłam się moją kolekcją koszulek.  Dużo uśmiechu wywołały zdjęcia pościeli matematycznych jako motywu na ten dzień (przecież nie wszystkie lekcje ,,muszą" odbywać się przy biurku 😉 ).

 

Czwartek czyli Światowy Dzień Mózgu był doskonałą okazją do pracy samodzielnej. W klasach siódmych powstało dużo quizziz o potęgach. Finał Mistrz tabliczki mnożenia ze względu na egzaminy próbne, został przesunięty na poniedziałek. Natomiast w piątek wyłoniliśmy zwycięzcę konkursu plastycznego: Trójkąt Penrose’a.

 

Przez cały tydzień trwało zbieranie zdjęć cyferek z otoczenia, aby zgodnie z projektem z grupy matematycznej Pi-stacja stworzyć rozwiniecie liczby π.

 

Dziękuję bardzo wszystkim, którzy wzięli udział i mieli ochotę na taką zabawę oraz konkursy pomimo jak mniemam znużenia  nauczaniem zdalnym. Tym bardziej doceniam Waszą aktywność i kreatywność. Poza ocenami i punktami nagrody rzeczowe pojawią się na koniec roku szkolnego.

 

Poniżej zamieszczam wyniki:  

Mistrz tabliczki mnożenia: 

IV-VI          Filip P. IVa 

VII-VIII      Wojtek Ł. VIIIa 

Wiersz o π: 

Julia P. VIIIa 

Trójkąt Penrose’a: 

IV-VI         Jan K. VIb 

VII-VIII      Amelia P. VIIa 

Wyróżnienie  

Jakub Ż. IVa 

Wypieki π: 

Maria N. i Zofia Rz. VIIb 

 

Gratuluję i zapraszam do obejrzenia pięknych prac.

 

 

 Monika Mirys 

WALENTYNKI 2021 

14 lutego 2021r. na całym świecie obchodziliśmy Walentynki. W szkole z okazji tego święta zorganizowaliśmy pocztę walentynkową dla klas I-III oraz atrakcje na lekcjach zdalnych i plebiscyty. Osoby, które na swoje profilowe zdjęcie wrzuciły serduszko lub włączyły kamerki i były ubrane na czerwono miały pewne przywileje na lekcjach: nie musiały mieć odrobionej pracy domowej, odpowiadać i pisać lotnych kartkówek. Wiele osób bardzo się zaangażowało i miało tego dnia łatwiejszy dzień.

W poszczególnych klasach przeprowadziliśmy głosowania na najsympatyczniejszych uczniów. Oto wyniki:  

Klasa IV- Filip P., Ewa K.

Klasa V- Damian O., Klaudia W.

Klasa VIa- Mikołaj B., Maja L.

Klasa VIb- Piotr J., Maja P. 

Klasa VIIa- Bartosz M., Milena Ż.,  Martyna P.

Klasa VIIb- Hubert K.,Maja Ł.

Klasa VIIIa- Maksymilian R., Amelia F., Julia P., Maja W.,  Martyna R.

Klasa VIIIb- Jakub W., Patrycja K.

Tego dnia zorganizowaliśmy również plebiscyt na najbardziej pomysłowego nauczyciela, najbardziej opanowanego nauczyciela, przyjacielskiego nauczyciela, nauczyciela z wielkim optymizmem i na najżyczliwszego pracownika szkoły.

 

Poszczególne konkurencje wygrały następujące osoby: 

BRATNIA DUSZA – przyjaciel wszystkich uczniów- Marcin Bartłoszewski 
POMYSŁOWY DOBROMIR – nauczyciel najbardziej pomysłowy- Aleksandra Frankenberg 
ANIELSKA CIERPLIWOŚĆ – nauczyciel najbardziej opanowany- Marcin Bartłoszewski 
TRYSKAJĄCY HUMOREM – nauczyciel z wielkim optymizmem- Marcin Bartłoszewski 
POMOCNA DŁOŃ- najżyczliwszy pracownik szkoły- Jarosław Prostański 

 

Gratulujemy wszystkim osobom  wyróżnionym i dziękujemy za miłą zabawę.

Przewodniczący SU: 

                                                                                                                           Wojciech Łęgosz

Zastępca:

Zuzanna Miller 

My w Skoszewach kodujemy, naszą przyszłość budujemy!- II edycja

 

Już po raz drugi uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w międzynarodowej inicjatywie, jaką była  VIII edycja CodeWeek. czyli w Europejskim Tygodniu Kodowania. Podobnie jak w zeszłym roku do inicjatywy przestąpili niemal wszyscy uczniowie klas 1-8 oraz wszystkie przedszkolaki.

Nauczyciele trzylatków doskonale wiedzą, że zabawy z kodowaniem są pełne radości: otwierają umysły, rozwijają umiejętności logicznego myślenia, rozumowania i wnioskowania. Kształcą wyobraźnię i kreatywność dzieci. W trakcie zabaw z kodami dzieci koncentrują się na wyszukiwaniu rozwiązań przez co wzrasta ich poczucie własnej wartości. W związku z tym Gupa 3 latków zapoznała się z kodowaniem  poprzez zabawę z kolorowymi kubkami na macie i chustą animacyjną,  dzięki czemu dzieci nauczyły się podstawowych kolorów

 16 października grupa Biedronek wybrała się z kolei na grzybobranie na macie do kodowania. Gra polegała na rywalizacji dwóch zespołów. Każdy z zespołów miał ułożone na planszy krążki z grzybami (muchomory, borowiki, kurki), a także otrzymał 20 krążków ze strzałkami oraz pionek i kostkę. Zadaniem drużyn było przejść przez matę do kodowania od jednego koszyczka do drugiego, trzeba było omijać krążki z muchomorami, a za zatrzymanie na krążku z borowikiem otrzymywało się 2 punkty za krążek z kurką 1 punkt. Plansze trzeba było pokonać w mniej niż 20 ruchach, aby tego dokonać dzieci po wykonanych ruchach na planszy rozkładały krążki ze strzałkami. Ilość ruchów losowana była przez rzut kostką. Wygrywała drużyna, która dotarła do mety w mniej niż 20 ruchach i uzbierała jak najwięcej punktów. W naszej grupie wygrała drużyna czerwona, w nagrodę mogli wybrać następną zabawę. Dzieci przy kodowaniu świetnie się bawiły. Biedronki uwielbiają zabawy z matą do kodowania. Gra inspirowana scenariuszem ze strony www.uczymydzieciprogramować.pl stworzonym przez Annę Świć.

 Pod koniec października również grupa Motylków wzięła udział w ósmej edycji Codeweek. Dzieci uczyły się  na zajęciach logicznego myślenia oraz wspólnej zgodnej współpracy. Było dużo śmiechu i radości  podczas zabawy z matą i krążkami.

                                                   

Dzieci z grupy ,,Jagódki” również brały udział w tej inicjatywie. Doskonale bawiły się kodując przy pomocy kolorowych kubeczków oraz owoców. Zarówno prowadzący zajęcia,  jak i dzieci uważają, że jest to bardzo atrakcyjna forma nauki poprzez zabawę. 

W klasie IIIb zajęcia kodowania odbywały się na kole „Ortografia na wesoło” oraz na lekcji „Kolory jesieni”.

Na zajęciach z informatyki zgłębiano tajniki kodowania na platformie www.codable.com.

Również  klasa 1b wzięła udział w różnorodnych zajęciach, podczas których dzieci uczyły się programowania na różne sposoby. Odkodowywali obrazki zgodnie z instrukcją słowną, jak i znajdującą się na karcie pracy. Kodowali za pomocą strzałek oraz według określonej cechy. Wykonywali zadania, których rozwiązania tworzyły klucz do układania wież z kolorowych kubeczków i klocków. Wszystkie zajęcia dostarczyły dzieciom wiele radości. Będą kontynuowane w trakcie roku szkolnego.

W klasach starszych zajmowaliśmy się programowaniem w ramach inicjatywy „Godzina kodowania”. Uczniowie klas starszych skończyli e-learingowe szkolenia, wykazując aktywności na platformie hourofcode.com. Uczniowie w zależności od stopnia zaawansowania i posiadanej już wiedzy wykorzystywali podczas pracy elementy programowali w językach C, C++, Javascript, Python, html, css. Nie zabrakło Gwiezdnych wojen, Minecraftu, Milczącego nauczyciela, Blockly i wielu, wielu innych.

Po raz kolejny wszyscy zaangażowani nauczyciele uznali, że Inicjatywa związana z CodeWeekiem, Europejskim Tygodniem Kodowania , przysparza uczniom dużo zadowolenia i radości, w związku z czym liczymy na to, że w przyszłym roku szkolnym do  kodowania włączą się do zabawy kolejni nauczyciele oraz uczniowie. Wszystkich zapraszamy do wspólnej zabawy!

 

Ps. Dziękuję wszystkim zaangażowanym nauczycielom za udział w tej inicjatywie.

                             Zebrała:  Aneta Kramarz

Wybory do samorządu uczniowskiego

 

Dnia 07.10. 2020 r. odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Poprzedzone były kampanią wyborczą.

 

Kandydaci na przewodniczącego SU rozwiesili na korytarzu plakaty oraz rozdawali ulotki ze swoimi propozycjami działań, które miały zachęcić uczniów do głosowania na nich.

 

Dzień przed wyborami odbyła się debata wyborcza, podczas której kandydaci  prezentowali swoje osoby i programy. Obietnice padły, a ich realizacja po wyborach, będzie mogła być w przyszłości rozliczana przez koleżanki kolegów!

Same wybory odbyły się w czwartek. Wzięli w nich udział: uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły.

 

 

Oto wyniki głosowania:

  1. Wojciech Ł kl. VIII  – Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego

  2. Zuzanna M. kl. VIb - Zastępca

  3. Filip M. kl. VIIa – Sekretarz

 

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia!!!

Aleksandra Frankenberg

Sprzątanie świata - klasy pierwsze

Wrzesień to miesiąc, w którym jak co roku włączamy się w akcję "Sprzątania Świata", która jest dla dzieci atrakcyjną, aktywną formą edukacji ekologicznej. Jest rzeczywistą lekcją ochrony środowiska, dzięki której uczymy się bardziej przyjaznego stosunku do naszej planety.

Zawody lekkoatletyczne

 

 

          W dniu 25.09.2020r po dłuższej przerwie nasi uczniowie wrócili do rywalizacji w zawodach lekkoatletycznych.

 

l rzut ligi lekkoatletycznej odbył się w Bełchatowie gdzie nasi zdolni uczniowie przywieźli 6 medali : Milena ll m. w skoku w dal (2008 i mlodsi), Michalina ll m. w biegu na 200m (2008 i mlodsi), Emilka ll m. w biegu na 600m (2008 i mlodsi), Olek ll m. w biegu na 60m (2008 i mlodsi), Michał ll m. w biegu na 100m (2006-2007) i Maja, Michalina, Milena i Ewa l m. w sztafecie szweckiej (2008 i mlodsi).

 

 

Z całego serca gratulujemy za ambicję i zaangażowanie i czekamy z niecierpliwością na kolejne zawody:)
Ze sportowymi pozdrowieniami

 

 

Edyta,Justyna,Kamila i Czarek.

WYDARZENIA  2020/21

SP im. Wł. Jagiełły w Starych Skoszewach

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce zgodnie z