Wydarzenia

Za zasłużoną pracę...

21 czerwca odbyła się w szkole długo wyczekiwana przez wielu uczniów uroczystość.

Za osiągnięcia w konkursach, zawodach, akcjach charytatywnych i innych zostały wręczone dyplomy i nagrody. Podsumowano między innymi Kangura i Alfika matematycznego, przyrodniczego Świetlika, Piłkarskie Trójki, Minimaraton i zbiórkę nakrętek.

            Uczniów, którzy swoją pracą, wysiłkiem i zaangażowaniem zasłużyli na uznanie było w tym roku bardzo wielu (wystarczy spojrzeć na zdjęcia!) – wszystkim gratulujemy i życzymy wielu sukcesów również w nastepnych latach, a w najbliższym czasie udanych wakacji. Duże brawa należą się także organizatorom akcji, zawodów i konkursów – ich praca mobilizuje i daje wszystkim dużo satysfakcji i radości.

 

Jolanta Frankiewicz

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/24

Wizyta młodzieży niemieckiej  z Blanc-und-Fisher-Schule z Sulzfeld w ramach współpracy gmin

            W dniach 13.05-18-05.2018 odbyła się pierwsza  wizyta młodzieży niemieckiej   
 z Blanc-und-Fisher-Schule z Sulzfeld w ramach współpracy gmin. W zeszłym roku polscy uczniowie udali się po raz pierwszy z wizytą do Sulzfeld.  Do Polski przyleciało 16 uczniów niemieckich i 2 nauczycieli.   W projekcie wzięły udział  4 szkoły: Szkoła Podstawowa             w Starych Skoszewach, Szkoła Podstawowa w Lipinach, Szkoła Podstawowa  nr 202 oraz Gimnazjum we Wiączyniu Dolnym.

W niedzielę  po przylocie grupa niemiecka została serdecznie przywitana w Gminno Parkowym Centrum Kultury i Ekologii w Plichtowie, a następnie dzieci z Sulzfeld spędziły wieczór z goszczącymi je rodzinami.

W poniedziałek dnia 14.05.20018 o godz. 9.00 w Urzędzie Gminy Nowosolna odbyło się oficjalne spotkanie z władzami gminy i dyrektorami szkół. Pozostałą część dnia dzieci spędziły w szkołach, gdzie uczestniczyły w lekcjach razem ze swoimi polskimi kolegami, mieały okazję zwiedzić polskie szkoły i dowiedzieć się czegoś o polskim systemie edukacji.

Wtorek 15.05.2018 uczestnicy projektu spędzili w Gimnazjum we Wiączyniu Dolnym, które było gospodarzem tego dnia. Dzieci obejrzały najpierw film o Gminie Nowosolna
i Łodzi, który został  zrealizowany przez uczniów tej szkoły oraz wysłuchały koncertu przygotowanego przez uczennice gimnazjum, a następnie wzięły udział w marszu        
na orientację po lesie wiączyńskim, który zakończył się ogniskiem. Od godziny 17 wszyscy świetnie bawili się razem na dyskotece.

W środę gospodarzem była Szkołą Podstawowa nr 202 w  Łodzi, która zaprosiła nas na wycieczkę objazdową po Łodzi. Popołudnie dzieci spędziły z goszczącymi je rodzinami.

Czwartek spędziliśmy aktywnie w Szkole Podstawowej w Lipinach, która przygotowała Polsko-Niemiecki Dzień Sportu. Dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły
w Turnieju Piłki Siatkowej  i zabawach integracyjnych.

 

Wieczorem spotkaliśmy się w Gminno Parkowym Centrum Kultury i Ekologii w Plichtowie na kolacji pożegnalnej, na którą zostały zaproszone dzieci wraz z goszczącymi je rodzinami.  Wszyscy chętnie uczestniczyli   w przygotowanych warsztatach taneczno-wokalnych.

W piątek 18.05.2018 Szkoła Podstawowa w Starych Skoszewach zaprosiła uczestników projektu na wycieczkę do Warszawy, gdzie zwiedziliśmy Stare Miasto i Stadion Narodowy     w Warszawie. Był również czas na zakupy.  O godz. 17 odwieźliśmy grupę niemiecką    na lotnisko, gdzie się serdecznie pożegnaliśmy. Bogatsi o nowe wrażenia,  doświadczenia oraz informacje o Polsce goście wrócili do Niemiec. 

Gorące  podziękowania należą się rodzinom, które gościły dzieci z Sulzfeld. Dziękujemy  za Wasz czas oraz zaangażowanie i że dołożyliście wszelkich starań, aby nasi goście czuli się    w Polsce jak w domu. 

Jolanta Kwiatek

Akcja „Grosz do Grosza”

W II półroczu przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji „Grosz do Grosza”. Niniejsza akcja była integralną częścią programu „Dzwonek na obiad”, w ramach, którego rodzice uczniów z rodzin bardziej potrzebujących ubiegają się o dofinansowane do szkolnych obiadów. Program realizowany jest przez fundację „Być Bardziej”, która w ten sposób przyczynia sią do zminimalizowania problemu niedożywienia dzieci w kraju

Pomysł pomocy dzieciom z całe Polski bardzo spodobał się naszym uczniom i postanowili również dołożyć swój „grosz”. I tak w ramach działającej już u nas w tym roku „Charytatywnej Kawiarenki”
w dniach od 14 do 20 marca  2018r. poszczególne klasy przygotowywały  zdrowe przekąski lub słodkie „co nieco”, a wszystko po to, by zebrać jak największą kwotę pieniędzy. Uczniowie klasy V a
w tych dniach sprawowali opiekę nad puszkami z napisem „Grosz do Grosza, by na każdej przerwie kwestować wśród swoich kolegów i koleżanek.  Wciągu trwania akcji zebraliśmy następujące kwoty: kl. IV a 151,00 zł; kl. IV b -123,90 zł; kl. V b- 130,00 zł; kl. VI – 98,60; kl. VII – 200, 40 zł. Uczniowie klasy V a ze zbiórki do puszek uzbierali – 178, 14 zł.   W sumie zebraliśmy 882, 04 zł . Kwota ta została przekazana na konto fundacji „Być Bardziej”. 

Wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję serdecznie dziękujemy, szczególnie rodzicom naszych uczniów za przepyszne ciasta, ciasteczka, babeczki i inne przepyszne przekąski…!!!

Monika Ruszkiewicz

To play, press and hold the enter key. To stop, release the enter key.

press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom

„Tydzień Dla Niepodległej”

Rok szkolny 2017/2018 został przez Panią Minister Edukacji Narodowej - Annę Zalewską ogłoszony „Rokiem dla Niepodległej”.

W związku ze zbliżającą się setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości klasy I - III w dniach 7 - 11 maja br. obchodziły „Tydzień Dla Niepodległej”. Podczas tego szczególnego tygodnia uczniowie:

  • oglądali filmy o tematyce niepodległościowej,

  • słuchali literatury związanej z Polską,

  • przygotowali gazetki, plakaty i foldery o Polsce,

  • czytali poezję o Polsce,

  • uczestniczyli w zajęciach „Droga do Niepodległej”, podczas których m.in. wysłuchali opowiadania o rozbiorach Polski.

To był bardzo ważny tydzień - wielka lekcja patriotyzmu.

Ewa Szubert

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/3

Festiwal Nauki oraz „zaWODY dla AFRYKI”  z okazji Dnia Ziemi

       22 kwietnia przypada Światowy Dzień Ziemi, jak co roku nasza szkoła wzięła aktywny udział w obchodach tego święta. Uczestnicy koła ekologicznego zorganizowali dla klas młodszych „Festiwal Nauki”. Przygotowali dla  klas I-III liczne doświadczenia, które z wielkim zaciekawieniem oglądali młodsi koledzy. 

Nasza szkoła w ramach Dnia Ziemi przystąpiła także do projektu edukacyjnego UNICEF „zaWODY dla AFRYKI”. Celem którego było przekazanie uczniom wiedzy na temat znaczenia wody w życiu człowieka, uświadomienie dzieciom, iż są regiony świata, gdzie dostęp do wody jest ograniczony, kształtowanie wśród młodego pokolenia postaw proekologicznych związanych z oszczędzaniem wody.

W klasach I-VII zostały przeprowadzone lekcje nt. „Woda źródłem życia”, „Czysta woda na wagę złota”, „Homo Aquatus” – człowiek istota „wodna”.

Aleksandra Frankenberg

Zielona Szkoła

W dniach 21-23.05.2018 uczniowie klas 4b,5a i 5b udali się na trzydniową wycieczkę.            
W pierwszym dniu naszej wycieczki pojechaliśmy  do Krakowa i zwiedziliśmy Wawel   oraz  Kościół Mariacki, a następnie zeszliśmy ze wzgórza Smoczą Jamą, gdzie nas przywitał ziejący ogniem Smok Wawelski.

 

W drugim dniu przed południem udaliśmy się na spacer      do malowniczego Wąwozu Homole będącego jedną z największych atrakcji przyrodniczych Pienin. Po obiedzie pojechaliśmy do Zakopanego , gdzie spacerowaliśmy reprezentacyjną ulicą Zakopanego Krupówkami , a następnie obejrzeliśmy skocznie narciarskie.

 

W ostatnim dniu naszej wycieczki zwiedziliśmy Jurę Krakowską. Jednym z punktów programu było zwiedzanie Jaskini Wierzchowskiej, największej jaskini na terenie Jury i posiadającej najdłuższą trasę turystyczną ze wszystkich jaskiń w Polsce. Warto wspomnieć, że Jaskinia Wierzchowska zajęła I. miejsce w tegorocznej edycji 7 nowych cudów Polski (plebiscyt  „National Geographic Travel”).

 

Słoneczna pogoda  i dobre humory dopisywały nam podczas całej wycieczki.

 

Jolanta Kwiatek

Bo wszystko jest możliwe ….

Takim oto hasłem przewodnim zakończyły się zajęcia dla klasy VI w dniu 14 maja 2018 roku, przygotowane specjalnie dla nas przez panią Martę – przedstawiciela Fundacji Dom Dzieci
z Łodzi.

Od kilku już lat  współpracujemy z Domem Dzieci z Łodzi, a w ubiegłym roku osobiście poznaliśmy naszych przyjaciół i odbyliśmy wspólne zajęcia integracyjne. W bieżącym roku nasza współpraca polegała na zaangażowaniu wszystkich uczniów  z naszej klasy w akcję POZYTYWKA.

 

Polegała ona na tym, iż w ramach zajęć prowadzonych przez panią Martę zostały przez nas wykonane  znaczki z pozytywnymi hasłami, zostało też wybrane klasowe hasło przewodnie
„Bo wszystko jest możliwe”.

 

Pani Marta opowiedziała nam o zaprzyjaźnionych dzieciach, o ich sukcesach, osiągnięciach, marzeniach  oraz o postawach wielu zaprzyjaźnionych z tym Domem wolontariuszy - ludzi Wielkiego Serca. To niezwykła postawa tych ludzi przyczyniła się do tego, ze powstało aż tak wiele haseł – drogowskazów do naszego dalszego życia.

 

Na pewno postawa tych ludzi może stanowić dla nas wzór do naśladowania w dalszym życiu. Serdecznie dziękujemy pani Marcie za przeprowadzone zajęcia, które zapewne zapadną nam
w pamięci na długie lata.

Aneta Łyszcz

Tydzień matematyczny

W dniach 12-16 marca odbył się w naszej szkole Tydzień matematyczny pod hasłem” Matematyka może być łatwa i przyjemna”. Dobór terminu nie był przypadkowy. W tym tygodniu wypadł m. in.  Dzień Liczby Pi ( 3, 14 czyli 14 marca), rocznica ur. Alberta Einsteina oraz konkurs matematyczny Kangur. W Kangurze wzięło udział 55 uczniów: 8 w kategorii Żaczek (kl. II), 27 w kategorii Maluch (kl. III i IV ) , 15 w kategorii Beniamin (kl. V i VI) oraz 5 w kategorii Kadet (kl. VII).

Z okazji tego tygodnia miały miejsce następujące konkursy :

  • Plastyczny ( postać Alberta Einsteina )

 

Miejsce I- Kornelia Kleszczewska ( kl. VII )

Miejsce II – Wiktoria Prusinowska(kl. VII )

Miejsce III –Milena Żaromińska(kl. IVa)

  • Rozwinięcia liczby

Martyna Kaczmarek ( kl. VII ) – 56 miejsc po przecinku

  • Mistrz tabliczki mnożenia

 

Miejsce I- Stanisław Kropiwnicki(kl. Va )

Miejsce II – Weronika Kukieła(kl. IVa )

Miejsce III –Julia Piotrowska(kl. Va)

 

 

Miejsce I-Mateusz Mitek(kl. VII )

Miejsce II - Kornelia Kleszczewska (kl. VII )

Miejsce III - Helena Pikulska(kl. VI )

 

  • Układanie kostki Rubika

3x3x3 oraz Piramidka:Julek Kurczewski (kl. IVb )

2x2x2 :Wiktoria Prusinowska (kl. VII )

 

 

Uczniowie mogli przeczytać o ciekawostkach matematycznych oraz dowiedzieć się więcej o liczbie Pi z prezentacji przedstawionych na lekcji wychowawczej czy poznać cytaty sławnych matematyków, którymi rozpoczynały się codziennielekcje matematyki. Na zakończenie odbył się wieczór gier logicznych, gdzie uczniowie mogli zagrać m. in. w Szachy, Set’a oraz Dixit’a. Dziękuję wszystkim za udział i wspólną zabawę.

Monika Mirys

Dla Niepodległej


    Rok 2018 to rok uroczystych obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach  niewoli. Dla uczczenia tego ważnego i pięknego wydarzenia odbywają się w całym kraju różnorodne imprezy, konkursy, wystawy, koncerty, festiwale. Również w naszej szkole na wiele sposobów świętujemy tę rocznicę. Jednym z nich był „Konkurs pieśni i piosenek patriotycznych”, który odbył się  21 czerwca. 

 

Wzięły w nim udział uczennice w dwóch kategoriach wiekowych – klasy I-III oraz IV-VII.  Jurorzy i widzowie mieli ogromną przyjemność wysłuchać wzruszających i pięknych polskich pieśni i piosenek. Na baczność wysłuchaliśmy „Roty” zaśpiewanej przejmująco przez Milenkę z klasy III a, która zwyciężyła  w swej kategorii wiekowej.   Prawdziwą ucztę duchową sprawiły uczennice z klas starszych. Ola i Zosia z klasy siódmej wspaniale zaśpiewały „Niepodległość”  i „Biały krzyż”, a Ola z klasy VI wzruszyła słuchaczy pieśnią „Ojczyzna”.


Jury w składzie: pani dyrektor Zofia Okońska,  panie Katarzyna Kowalczyk i Jadwiga Świątek, nie miało jednak problemów ze wskazaniem zwyciężczyni konkursu. Została nią Helena z klasy VI, która przejmująco i na najwyższym poziomie zaśpiewała „Kolędę warszawską”, za co otrzymała gromkie oklaski i  I  miejsce.  Laureatki wystąpią w kolejnych etapach konkursu oraz wezmą udział w nagraniu płyty z polskimi piosenkami i pieśniami patriotycznymi.

Igor Krawczyk

press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
1/2

Zakończenie roku szkolnego 2017/18 w klasach III

Zakończenie roku szkolnego 2017/18 w klasach IV-VII

5 czerwca
2018

Piknik klasy VI z okazji Dnia Dziecka nad Zalewem Skoszewskim

28 maja 
2018
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom

Wycieczka klasy VI do Arboretum w Rogowie

Wycieczka klasy VII do Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi

press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
1/1
21 marca
2018 

Uroczystość poświęcenia i wmurowania Aktu Erekcyjnego - rozbudowa szkoły  w Starych Skoszewach o budynek przedszkola

Gazetka okolicznościowa

 

Dni otwarte w naszej szkole

press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom