KONKURSY

Drodzy Uczniowie i Rodzice,

zachęcam do udziału w rodzinnym konkursie fotograficznym

,,Z WASZEJ PERSPEKTYWY’’

 

REGULAMIN

Rodzinny Konkurs Fotograficzny „Z Waszej perspektywy”

ORGANIZATOR KONKURSU

Szkoła Podstawowa im. Władysława Jagiełły w Starych Skoszewach

CEL KONKURSU

Zadaniem jest wykonanie fotografii z wykorzystaniem zjawiska wymuszonej perspektywy.

Inspiracje na:

https://sztuka.dlastudenta.pl/fotoalbum/650910,79324,1.html#photo-anchor

Podział ról w tym zadaniu:

- jeden z rodziców to fotograf,

- uczeń lub uczeń z resztą rodziny to modele.

ZASADY KONKURSU I WARUNKI UCZESTNICTWA

* Konkurs jest otwarty i skierowany do wszystkich uczniów z rodzicami, którzy są pasjonatami fotografii.

* Termin nadsyłania prac do dnia 30.04.2021 roku.

* Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu jedną pracę.

* Prosimy o przesłanie zdjęcia jpg na czacie w aplikacji Teams do ewa.szubert@spskoszewy.com z następującymi informacjami:

- imię i nazwisko fotografa,

- imię/imiona i nazwisko/nazwiska modeli.

* Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w Librusie w zakładce Ogłoszenia do 14.05.2021 r.

* Każdy uczestnik konkursu otrzyma dyplom oraz dodatkowe punkty.

* Przewidziane są nagrody za I, II, III miejsce.

* Nadesłanie prac na Konkurs oznacza akceptację jego warunków, określonych w niniejszym regulaminie oraz wyrażenie zgody na gromadzenie, publikowanie i przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych.

* Administratorem danych osobowych udostępnionych przez uczestników Konkursu jest Organizator.

* Zgłoszenie prac do konkursu jest jednoznaczne z oświadczeniem, że praca zgłoszona do konkursu została wykonana przez członka rodziny zgłaszającego.

* Uczestnik konkursu, poprzez udział w Konkursie, wyraża zgodę na nieodpłatne wykorzystywanie przez organizatora zgłoszonego zdjęcia z poszanowaniem autorskich praw osobistych ich autorów na cele związane z organizacją, przebiegiem i promocją Konkursu.

* Przekazanie prac na Konkurs oznacza jednocześnie, że przekazujący oświadcza, iż nie naruszają one praw osób trzecich (w szczególności praw do wizerunku, praw majątkowych i autorskich). Prace niezgodne z niniejszym regulaminem, nadesłane po terminie, nie będą oceniane.

Ewa Szubert

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/5

Olimpusek

 

 

W dniach 24 - 26.03.2021 r. uczniowie z klas I - III na terenie naszej szkoły wzięli udział w sesji wiosennej ogólnopolskich olimpiad OLIMPUSEK.

Olimpiada Olimpusek z języka polskiego, w której brało udział 17 uczniów, polegała na rozwiązaniu testu sprawdzającego umiejętność wyszukiwania informacji w tekście, znajomość podstawowych pojęć z zakresu wiedzy o języku oraz podstawowych zasad ortograficznych.

 

Olimpiada Olimpusek z matematyki, do której podeszło 25 uczniów, pozwoliła sprawdzić umiejętność myślenia matematycznego, rozpoznawanie podstawowych figur, rozwiązywanie prostych równań, liczenie i porównywanie miar. Olimpiada Olimpusek z języka angielskiego, do której przystąpiło 21 uczniów, była testem sprawdzającym wiedzę ze słownictwa i podstawowych zwrotów. Ogólnopolskie olimpiady OLIMPUSEK to olimpiady, które rozwijają także wyobraźnię i myślenie twórcze dzieci.

Teraz z niecierpliwością oczekujemy na wyniki, które otrzymamy do 18.05.2021 r.

Ewa Szubert

W grudniu 2020 roku świetlica szkolna zorganizowała konkurs plastyczny pt. ,, Ozdoba Bożonarodzeniowa’’. 

Głównymi celami konkursu było rozwijanie wyobraźni oraz talentów plastycznych dzieci. Do udziału zaproszono uczniów klas I-III.   

Do konkursu przystąpiło 30 uczniów, z czego zostało wyłonionych trzech laureatów oraz trzy wyróżnienia.  

Laureaci: 

1 miejsce -Ignacy kl. 3a 

2 miejsce- Zofia K. kl. 1b 

3 miejsce - Antonina A. kl. 1a 

Wyróżnienie: Marcel C. kl. 3b 

Wojciech M. kl. 3b 

Kacper G. kl. 3a 

Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki rzeczowe .  

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. 

Dziękuję i gratuluje wszystkim uczestnikom konkursu.  

Justyna Żeromińska 

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/30

W grudniu odbył się szkolny konkurs na “Szopkę Bożonarodzeniową”. Wyjątkowo można było zaprezentować prace wykonane przez całą rodzinę, rodzeństwo bądź z pomocą dalszych krewnych. Zgłoszono 25 prac. Wszystkie są zachwycającei pięknie wprowadzają nas w ostatni etap oczekiwania na Święta i klimat samych Świąt Bożego Narodzenia.

Po długim namyśle jury postanowiło przyznać I miejsce wszystkim uczestnikom konkursu😊))

Gratulujemy!!!!

Dyplomy w formie papierowej oraz drobne upominki będą wręczone po powrocie do nauki stacjonarnej.

Dziękujemy za udział w konkursie, zaangażowanie i wspaniałe wrażenia estetyczne, których nam dostarczyliście.

Życzymy wszystkim Radosnych Świąt, uśmiechu, zdrowia, spełnienia marzeń i Szczęśliwego Nowego Roku!

Nauczyciele religii, plastyki i techniki

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/24

OSTATNI DZWONEK – DO #CODEWEEK2019 JUŻ MNIEJ, NIŻ MIESIĄC!

Już niespełna trzy tygodnie dzielą nas od rozpoczęcia siódmej edycji Europejskiego Tygodnia Kodowania! O co chodzi w tym komputerowym zamieszaniu? Dlaczego warto się zaangażować? Czy moje dziecko może wziąć udział? Co z opłatami? Odpowiedź na te i inne nurtujące pytania znajdziecie poniżej, więc… Zapraszamy do lektury!

Od 5 do 20 października w całej Europie, w tym oczywiście w Polsce, będziemy świętować Europejski Tydzień Kodowania, czyli #CodeWeek2019. Na czym polega to świętowanie? Na świetnej zabawie, do której zapraszamy wszystkich, w każdym wieku.

Europejski Tydzień Kodowania to …

wydarzenie społeczne, w które angażują się wszystkie europejskie państwa i nie tylko! Jego misją jest poszerzanie i promowanie kompetencji z zakresu programowania i zachęcanie osób w każdym wieku do rozpoczęcia przygody z programowaniem. W skrócie: jeśli wiesz co nieco o programowaniu – w trakcie CodeWeek dowiesz się jeszcze więcej, jeśli o programowaniu nie wiesz nic – CodeWeek to świetna okazja, by zacząć swoją przygodę z kodami i robotami. Zapewniamy – to prostsze, niż Wam się wydaje! Dlatego do wspólnej zabawy zapraszamy osoby w każdym wieku – od maluchów z przedszkoli, po członków klubów seniora. Dajemy słowo – wszyscy będziecie bawić się świetnie.  

Po co uczyć dzieci programowania?

Po co nam to programowanie? To nie tylko ścieżka kariery. To przede wszystkim nauka, która daje szansę na zdobycie uniwersalnych kompetencji – kluczowych nie tylko dla dzieciaków, ale i bardzo przydatnych w dorosłości. Wbrew popularnej opinii - programowanie to nie tylko siedzenie przed komputerem, ale to przede wszystkim ćwiczenie logicznego myślenia, spostrzegawczości, koncentracji uwagi czy umiejętności matematycznych. Projektowanie prostych komputerowych algorytmów daje dzieciom (i wielu dorosłym) poczucie sprawczości oraz uczy zadaniowego podejścia do problemów. Praca w zespołach, czy szukanie wspólnych rozwiązań, pomagają doskonalić także kompetencje społeczne. Nie trzeba być matematycznym orłem, by być świetnym programistą. Dajemy słowo – humaniści także sobie poradzą J

Programowanie to frajda!

Zeszłoroczna edycja CodeWeek cieszyła się ogromną popularnością! Przez dwa tygodnie w całej Polsce zorganizowaliśmy ponad pięć tysięcy wydarzeń.  Jesteśmy bardzo dumni z tego wyniku i jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim, którzy się zaangażowali. Apetyt oczywiście rośnie w miarę jedzenia, dlatego w tym roku mierzymy jeszcze wyżej. Na kogo liczymy najbardziej – oczywiście na uczniów, nauczycieli i rodziców. Bez Was nic się nie uda.

 

Krok po kroku

Tak jak wspominaliśmy – nie ma ograniczeń wiekowych. Każdy pomysł na zaangażowanie jest dobry. Liczą się dobre chęci i miłe spędzenie czas.

Zacznijcie od lekcji informatyki, które odbędą się w Waszej szkole pomiędzy 5 a 20 października. Inne pomysły? Turniej logicznych gier planszowych, pogadanka o nowych technologiach, konkurs dla uczniów, a może obejrzycie razem film z nowinkami technicznymi w rolach głównych i później o nim podyskutujecie? Dobrym pomysłem jest także zaproszenie seniorów i pokazanie im jak obsługiwać komputer lub smartfona. Jeśli o to chodzi, nie ma lepszych nauczycieli od dzieci.

Pamiętajcie o jednym – jakiekolwiek wydarzenie zorganizujecie, zgłoście je na stronie www.codeweek.eu/events To ważne - liczba zgłoszonych w każdym kraju inicjatyw decyduje, który kraj zdobędzie pierwsze miejsce w tym ogólnoeuropejskim wyścigu fair play.

Kto pyta, nie błądzi

Jeśli macie pytania lub to co napisaliśmy nie jest dla Was jasne, zajrzyjcie na stronę www.koduj.gov.pl. Zachęcamy również do śledzenia profilu Code Week PL na Facebook’u (https://pl-pl.facebook.com/CodeWeekPL/). Możecie też do nas pisać na adres: programowanie@mc.gov.pl

Bądźmy w kontakcie!

Pozdrawiamy

Zespół #CodeWeek2019

Informacja

List do placówek edukacyjnych

List pana Ministra

W grudniu 2019roku świetlica szkolna zorganizowała konkurs plastyczny „Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa”.

Głównymi celami konkursu było rozwijane rozwijanie wyobraźni oraz ekspresji plastycznej dziecka.

Do udziału w konkursie zaproszono uczniów kas I-VIII   z podziałem na dwie grupy wiekowe,  klasy I-III i  klasy IV-VIII.

W konkursie udział wzięło 28 uczniów.

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i upominki rzeczowe, a wszyscy uczestnicy biorący udział w konkursie trzymali pamiątkowe dyplomy i drobny słodki upominek.

Zwyzięzcami konkursu zostali:

KLASY I – III

1. Przemek G.  IIa

2.Kacper G. IIa

3.Barbara M. I b

 

WYRÓŻNIENIE

Julek M. IIa

 

KLASY IV - VIII

1.Patrycja K. VIIb

2.Mikołaj M.  Va

3.Damian O. IV

 

WYRÓŻNIENIE

Wiktoria Ch. VIa

                                                                 

                                                        Joanna Łukasik

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/2