KONKURSY

Konkursu plastyczny „Barwy jesieni na Wzniesieniach - Poznaj swoich ptasich sąsiadów”

 

Szkoła Podstawowa im. Władysława Jagiełły w Starych Skoszewach brała udział w trzeciej edycji jesiennego konkursu, organizowanego przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego - Oddział Terenowy Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich. Konkurs adresowany był do uczniów klas 1-3 szkół podstawowych z ternu Parku. W konkursie wzięło udział ponad 30 uczniów z naszej szkoły. W tym roku motywem przewodnim prac były ptaki.

 

W dniu 26 listopada 2019 r. odwiedzili nas przedstawiciele PKWŁ i nagrodzili wszystkich uczestników konkursu. Główne nagrody otrzymali:

I miejsce: Nadia Obłog „Ptasie drzewo” (kl. II b)

I miejsce: Dominik Jarecki „Widok z mojego okna” (kl. III)

II miejsce: Zuzanna Jędro „Ptasia piosenka” SP (kl. II b)

II miejsce: Ksenia Peszyńska-Drews „Spotkanie wilgi i sikorki bogatki nad stawem” (kl. III)

III miejsce: Wiktoria Karbowiak „Ptaki na jesiennym drzewie” (kl. I)

III miejsce: Jakub Żeromiński „Sówka w barwach jesieni” (kl. III)

Wyróżnienia otrzymali:

Oliwia Chochulska „Ptasie prezentacje” (kl. I)

Julia Jóźwiak „Ptasi las” (kl. II b)

Kalina Pawlak (kl. III)

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy kolejnych sukcesów!

 

Ewa Szubert

1/7

„W zdrowym ciele, zdrowy duch”.

Dnia 15 listopada 2019 r w bibliotece szkolnej S. P. im Władysława Jagiełły w Starych Skoszewach odbył się międzyszkolny konkurs recytatorski o tematyce prozdrowotnej „ W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Do konkusru przystąpiło łącznie 15 uczniów ze szkoły w Starych Skoszewach  i  Niesułkowa. Uczniowie klas 1-3 wspaniale przygotowali się do konkursu. Poziom był bardzo wysoki i  wyrównany. Jury miało trudny wybór, aby wyłonić trzy pierwsze miejsca w każdej kategorii wiekowej. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplom i nagrody książkowe. Bardzo dziękujemy za udział w konkursie, zaangażowanie i pomoc w organizacji.

                                                                                                     

                                                          Organizatorzy konkursu: Agata Choła , Monika Żaromińska

 

W skład jury weszły następujące osoby:

- K. Izabela- bibliotekarka szkolna,

- K. Katarzyna – psycholog szkolny,

- F. Aleksandra- nauczyciel języka polskiego.

 

Jury dokonało następującego wyboru:

KLASY I:

I m-ce- Alicja K. (S.P. w Niesułkowie)

II m-ce- Nela P. D. ( S.P. w Starych Skoszewach)

III m-ce- Matylda M. (S.P. w Niesułkowie)

Wyróżnienie- Kinga Z. (S.P. w Niesułkowie)

Dawid A. i Stanisław J. ( S.P. w Starych Skoszewach)

KLASY II:

I m-ce- Kornelia Rz. ( S.P. w Starych Skoszewach)

II m-ce- Amelia L. (S.P. w Niesułkowie)

III m-ce- Oliwia P. ( S.P. w Starych Skoszewach)

Wyróżnienie- Julia W. (S.P. w Niesułkowie)

Elżbieta C. ( S.P. w Starych Skoszewach)

KLASY III:

I m-ce- Ksenia P. D. ( S.P. w Starych Skoszewach)

II m-ce- Piotr R. (S.P. w Niesułkowie)

III m-ce- Maria S. (S.P. w Niesułkowie)

Wyróżnienie- Barbara B. ( S.P. w Starych Skoszewach)

1/6

OSTATNI DZWONEK – DO #CODEWEEK2019 JUŻ MNIEJ, NIŻ MIESIĄC!

Już niespełna trzy tygodnie dzielą nas od rozpoczęcia siódmej edycji Europejskiego Tygodnia Kodowania! O co chodzi w tym komputerowym zamieszaniu? Dlaczego warto się zaangażować? Czy moje dziecko może wziąć udział? Co z opłatami? Odpowiedź na te i inne nurtujące pytania znajdziecie poniżej, więc… Zapraszamy do lektury!

Od 5 do 20 października w całej Europie, w tym oczywiście w Polsce, będziemy świętować Europejski Tydzień Kodowania, czyli #CodeWeek2019. Na czym polega to świętowanie? Na świetnej zabawie, do której zapraszamy wszystkich, w każdym wieku.

Europejski Tydzień Kodowania to …

wydarzenie społeczne, w które angażują się wszystkie europejskie państwa i nie tylko! Jego misją jest poszerzanie i promowanie kompetencji z zakresu programowania i zachęcanie osób w każdym wieku do rozpoczęcia przygody z programowaniem. W skrócie: jeśli wiesz co nieco o programowaniu – w trakcie CodeWeek dowiesz się jeszcze więcej, jeśli o programowaniu nie wiesz nic – CodeWeek to świetna okazja, by zacząć swoją przygodę z kodami i robotami. Zapewniamy – to prostsze, niż Wam się wydaje! Dlatego do wspólnej zabawy zapraszamy osoby w każdym wieku – od maluchów z przedszkoli, po członków klubów seniora. Dajemy słowo – wszyscy będziecie bawić się świetnie.  

Po co uczyć dzieci programowania?

Po co nam to programowanie? To nie tylko ścieżka kariery. To przede wszystkim nauka, która daje szansę na zdobycie uniwersalnych kompetencji – kluczowych nie tylko dla dzieciaków, ale i bardzo przydatnych w dorosłości. Wbrew popularnej opinii - programowanie to nie tylko siedzenie przed komputerem, ale to przede wszystkim ćwiczenie logicznego myślenia, spostrzegawczości, koncentracji uwagi czy umiejętności matematycznych. Projektowanie prostych komputerowych algorytmów daje dzieciom (i wielu dorosłym) poczucie sprawczości oraz uczy zadaniowego podejścia do problemów. Praca w zespołach, czy szukanie wspólnych rozwiązań, pomagają doskonalić także kompetencje społeczne. Nie trzeba być matematycznym orłem, by być świetnym programistą. Dajemy słowo – humaniści także sobie poradzą J

Programowanie to frajda!

Zeszłoroczna edycja CodeWeek cieszyła się ogromną popularnością! Przez dwa tygodnie w całej Polsce zorganizowaliśmy ponad pięć tysięcy wydarzeń.  Jesteśmy bardzo dumni z tego wyniku i jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim, którzy się zaangażowali. Apetyt oczywiście rośnie w miarę jedzenia, dlatego w tym roku mierzymy jeszcze wyżej. Na kogo liczymy najbardziej – oczywiście na uczniów, nauczycieli i rodziców. Bez Was nic się nie uda.

 

Krok po kroku

Tak jak wspominaliśmy – nie ma ograniczeń wiekowych. Każdy pomysł na zaangażowanie jest dobry. Liczą się dobre chęci i miłe spędzenie czas.

Zacznijcie od lekcji informatyki, które odbędą się w Waszej szkole pomiędzy 5 a 20 października. Inne pomysły? Turniej logicznych gier planszowych, pogadanka o nowych technologiach, konkurs dla uczniów, a może obejrzycie razem film z nowinkami technicznymi w rolach głównych i później o nim podyskutujecie? Dobrym pomysłem jest także zaproszenie seniorów i pokazanie im jak obsługiwać komputer lub smartfona. Jeśli o to chodzi, nie ma lepszych nauczycieli od dzieci.

Pamiętajcie o jednym – jakiekolwiek wydarzenie zorganizujecie, zgłoście je na stronie www.codeweek.eu/events To ważne - liczba zgłoszonych w każdym kraju inicjatyw decyduje, który kraj zdobędzie pierwsze miejsce w tym ogólnoeuropejskim wyścigu fair play.

Kto pyta, nie błądzi

Jeśli macie pytania lub to co napisaliśmy nie jest dla Was jasne, zajrzyjcie na stronę www.koduj.gov.pl. Zachęcamy również do śledzenia profilu Code Week PL na Facebook’u (https://pl-pl.facebook.com/CodeWeekPL/). Możecie też do nas pisać na adres: programowanie@mc.gov.pl

Bądźmy w kontakcie!

Pozdrawiamy

Zespół #CodeWeek2019

Informacja

List do placówek edukacyjnych

List pana Ministra

W grudniu 2019roku świetlica szkolna zorganizowała konkurs plastyczny „Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa”.

Głównymi celami konkursu było rozwijane rozwijanie wyobraźni oraz ekspresji plastycznej dziecka.

Do udziału w konkursie zaproszono uczniów kas I-VIII   z podziałem na dwie grupy wiekowe,  klasy I-III i  klasy IV-VIII.

W konkursie udział wzięło 28 uczniów.

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i upominki rzeczowe, a wszyscy uczestnicy biorący udział w konkursie trzymali pamiątkowe dyplomy i drobny słodki upominek.

Zwyzięzcami konkursu zostali:

KLASY I – III

1. Przemek G.  IIa

2.Kacper G. IIa

3.Barbara M. I b

 

WYRÓŻNIENIE

Julek M. IIa

 

KLASY IV - VIII

1.Patrycja K. VIIb

2.Mikołaj M.  Va

3.Damian O. IV

 

WYRÓŻNIENIE

Wiktoria Ch. VIa

                                                                 

                                                        Joanna Łukasik

1/2

Konkurs plastyczny

Konkurs graficzny

Konkurs

Kolęd i Pastorałek

Konkurs Smarfon w książce czy książka w smartfonie

SP im. Wł. Jagiełły w Starych Skoszewach