top of page

WOŚP

Minął tydzień,a emocje powoli opadły.

Trzy dni intensywnej pracy,organizacji,oklejanie losow,pełna mobilizacja i gorące serca chętne do pomocy. Po raz pierwszy 10 wolontariuszy naszej szkoly zagralo z Wielką Orkiestrą Światecznej Pomocy. Najpierw 21 i 22 stycznia nauczyciele zagrali w siatkę i piłkę nożną by drużynowo zasilić puszki WOŚP.  W SP Skoszewy odbył się 27 stycznia Turniej Tenisa Stolowego oraz gra w Bule.

 

Wolontariusze kwestowali przy pysznym Żurku Skoszewskim,ciastach i babeczkach podarowanych przez rodziców czy nauczycieli oraz napojach. Sobota minęła na przygotowaniach do Rajdu bez pradu,kiermaszu oraz cegielek. Oświetleni i poprzebierani ruszyliśmy po zmroku dobrze się bawić.

 

Gran terenowa,niespodzianki na trasie i mnóstwo uśmiechu to tylko niektóre atrakcje tego wieczoru. Dzielni wolontariusze zostali do końca i kwestowali przy grochówce czy loterii.

Niedziela to już wyczekiwany finał. Odliczyli sie wszyscy.

 

Od rana nasi uczniowie kwestowali przy marketach i kosciołach,a już od 12 pomagali organizacji w GPCKiE. Pogoda nie rozpieszczała. Poza padającym śniegiem, troszkę nas wymroziło, ale graliśmy do końca,zmieniając się na stanowiskach, to na zewnątrz, to w środku czy też przy ognisku. Mimo warunków pogodowych nasi wolontariusze z uśmiechem chodzili z puszkami lub zachęcali do zakupu losów. Jestem dumna,ze moglam koordynowac ten wolontariat i dzialać z taką fajną, radosną i empatyczna grupą dzieciaków chętnych do pomocy.

 

Poniżej fotorelacja z tego intensywnego weekendu.

Zapraszam do obejrzenia.

 

Monika Mirys

bottom of page