IMG_20211028_123916 (Copy).jpg

Kolorowa chemia

 

 

28 października w naszej klasie odbyły się warsztaty pt: „ Kolorowa chemia”. Była to kontynuacja zajęć na których rozmawiliśmy o barwach podstawowych i pochodnych.

Uczniowie poprzez doświadczenia mogli samodzielnie tworzyć kolory ,które występują w tęczy, utrwalać wiadomości zdobyte na zajęciach .

 

Dzieci dowiedziały się jakie kolory zaliczamy do odcieni ciepłych, a które do zimnych.  Największą radością było tworzenie własnych kolorów i malowanie na mleku.

Monika Żaromińska

IMG_20211021_144126 (Copy) (Copy).jpg

CodeWEEK 2021

 

Od 9-14 października 2021   uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w Europejskim Tygodniu Kodowania CodeWeek2021 . W bieżącym roku  w całej Europie zgłoszono i ukończono aż 1318578847 inicjatyw, ze 180 krajów.


59 403 wydarzenia zostały zarejestrowane dla Godziny Kodowania 2021, a 345 spośród nich w Polsce.

W realizację projektu zaangażowały się  również grupy przedszkolne.

Zadaniem „Pszczółek” było zaprowadzić misia braciszka do misia siostrzyczki przy wykorzystaniu maty do kodowania i  strzałek. Dzieci bawiły się także kolorowymi kubeczkami: ustawiały je na macie oraz układały z nich wieże .

12 października grupa Jagódek przyłączyła się do naszej inicjatywy. .  

Jagódki rozmawiały o tym, czym jest kodowanie, zapoznały się z flagą Czech, a następnie układały kubki na macie edukacyjnej według kodu wykonując polecenia nauczyciela. Podczas zajęć zabawa dostarczyła dzieciom wiele dobrych emocji.

Biedronki natomiast  realizowały drugi moduł projektu edukacyjnego Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury pod tytułem Kodujemy z Małym Misiem. Razem z Małym. Dzieci w tym tygodniu uczestniczyły w różnych zabawach z kodowaniem m.in. odkodowywały wizerunek misia na wirtualnej macie do kodowania, układały kod drogi Małego Misia do jego przyjaciółki Misi Tosi, rozwiązywały misiowe sudoku, bawiły się w odkodowywanie  wieży z kubeczków, a także same w parach tworzyły wzory wież i odkodowywały je. Biedronki uważają, że kodowanie jest SUPER!!!

Klasy III  zgłębiały  tajniki programowania na portalu www.kodable.com, klasy IV-VIII uczestniczyły w inicjatywach Godziny kodowania, zgłębiając naukę z programu Python, JavaScript czy też Bloki. Niektórzy z nauczycieli pozyskali Certyfikaty uczestnictwa w projekcie.

 

Dziękujemy   wszystkim zaangażowanym nauczycielom za udział w Projekcie i liczymy, że udział w tej wspaniałej inicjatywie  już wkrótce stanie się tradycją naszej szkoły.

Aneta Kramarz

IMG_9407 (Copy).JPG

Wycieczka do Lasu Łagiewnickiego

W sobotę 23 października odbyła się wycieczka do Lasu Łagiewnickiego, na którą zaprosiła członków Koła Ekologicznego pani Aleksandra Frankenberg. Spotkaliśmy się na pętli autobusowej przy ul. Okólnej.

 

 

Tam dołączyliśmy do członków Klubu Obserwatorów Ptaków działającego przy Szkole Podstawowej numer 7 im. Orląt Lwowskich i wspólnie wyruszyliśmy na spacer. Przez całą drogę opiekun Klubu opowiadał nam fascynujące ciekawostki z życia ptaków. Dowiedzieliśmy się gdzie znajdziemy kaczki gdy zaczyna być zimno. Okazuje się, że kryją się one pod nawisami przy zbiornikach wodnych. Następnie zobaczyliśmy dziuplę wykutą przez dzięcioła czarnego - największego polskiego dzięcioła.

 

Bardzo interesujący okazał się również fakt, że ptaki jerzyki potrafią unosić się w powietrzu ponad trzy lata, bez żadnego lądowania! Gdy dotarliśmy do Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt, przedstawił się nam kierownik tego miejsca, pan Kamil Polański. Na początek zabrał nas do sali, w której lekarze badają zwierzęta, które trafiają do Ośrodka. Zobaczyliśmy salę operacyjną, mini kuchnię, gdzie przygotowywane są posiłki dla zwierząt i laboratorium oraz salę, w której było mnóstwo malutkich jeży.

 

Gdy wyszliśmy na dwór nasz przewodnik pokazał nam jak bardzo niebezpieczne są dla ptaków plastikowe sznurki. Dla ptaka wydaje się to idealny materiał do zbudowania gniazda, ale gdy wyklują się pisklaki a on poleci na poszukiwanie jedzenia, pisklęta zaczną się wiercić i poplączą się w sznurki, a w ten sposób mogą nawet umrzeć. Podeszliśmy do klatek, w których zobaczyliśmy gigantycznego bielika oraz bociana z nogą w ,,gipsie’’. Weszliśmy do zagrody, w której mieszkała sarna i koziołek. Sarna leżała pod drzewem, a kozioł przestraszył się nas i zaczął biec w kierunku kąta, w którym go nie widzieliśmy.

 

Wyszliśmy, żeby ich nie denerwować i udaliśmy się do sali edukacyjnej. Na pierwszym planie zobaczyliśmy sarnę, która leżała wśród wysokich traw. Dopiero gdy dobrze się przyjrzeliśmy, dojrzeliśmy też lisa oraz ptaki siedzące na gałęziach sztucznego drzewa. Przeszliśmy dalej, przez pień i naszym oczom ukazała się droga, przy której stał dzik i wilk. Nieopodal stał płotek, a za nim trzmielojad oraz zimorodek.

 

Niestety zwierzęta były wypchane, ale i tak cudownie było zobaczyć je z bliska. Na koniec wizyty czekała na nas niespodzianka - krótki quiz z drobnymi upominkami.

Dziękujemy pani Aleksandrze Frankenberg i Klubowi Obserwatorów Ptaków za bardzo ciekawą wycieczkę, na której dowiedzieliśmy wielu interesujących rzeczy na temat ptaków i innych mieszkańców lasu.

Barbara Borkowska kl. Va

DSCN0890 (Copy).JPG

PROJEKT „POZNAJ POLSKĘ”

 

W dniach 12, 13 października 2021r. 44 uczniów klas trzecich oraz dwoje wychowawców, pedagog szkolny i psycholog szkolny ze Szkoły Podstawowej im. Władysław Jagiełły w Starych Skoszewach wzięło udział w dwudniowej wycieczce do Krakowa zorganizowanej dzięki projektowi „Poznaj Polskę” . 

Celem przedsięwzięcia „Poznaj Polskę” jest wsparcie nauczycieli oraz wzbogacenie i uatrakcyjnienie procesu dydaktycznego. Program ten to sposób na poznanie naszego dziedzictwa narodowego i kulturowego oraz popularyzację osiągnięć polskiej nauki. 

W ramach  projektu  otrzymaliśmy wsparcie finansowe w kwocie 10.000zł  z Ministerstwa Edukacji Narodowej  co stanowiło 80% kosztów całego przedsięwzięcia. Gmina Nowosolna  dofinansowała pozostały koszt wyjazd tj. 20%- 2584zł.

 

Program wycieczki była bardzo bogaty. Uczniowie   zwiedzili m.in.:

-   „MUZEUM LOTNICTWA POLSKIEGO W KRAKOWIE”,

-  „ MUZEUM ARCHEOLOGICZNE”

-  „ZAMEK KRÓLEWSKI NA WAWELU – PANSTWOWE ZBIORY SZTUKI W KRAKOWIE”

-  „HISTORYCZNY ZESPÓŁ MIASTA”.

 

Agata Choła, Anna Majka

received_1340844983032765.jpeg

Wycieczka do Wrocławia

 

 

Klasy trzecie na  wycieczce  we Wrocławiu

W dniach  20-21 września 2021r. uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w  Starych Skoszewach wraz z wychowawczyniami P. Agatą i P. Anią oraz psychologiem szkolnym P. Kasią i pedagogiem P. Moniką    wyruszyli na wycieczkę dwudniową do Wrocławia.   Punktualnie o 7:15 wszyscy spakowani i gotowi  stawili się na miejsce zbiórki- parking szkolny.  

 

Nastąpiła chwila nostalgii podczas pożegnania z rodzicami, po czym wszyscy uczniowie  zasiedli w autokarze , przesłali całusy zrozpaczonym rodzicom i wyruszyliśmy  w nieznane.  Podróż mimo, ze do najkrótszych nie należała minęła szybko dzięki Pani Kasi, która wyposażona w odpowiedni sprzęt przejęła rolę autobusowego DJ.

 

Pierwszego dnia mieliśmy w planach zwiedzanie Kopalni Złota w Złotym Potoku. I chodź złota niestety nie znaleźliśmy, czas bardzo miło tam spędziliśmy i wielu ciekawych rzeczy się dowiedzieliśmy. Zmęczeni i głodni dotarliśmy do uroczego pensjonatu Sowia Grapa, gdzie czekał na nas pyszny obiad: rosół z  kluseczkami własnej roboty, pyszne pulpeciki w sosie serowym, ziemniaczki, surówka i kompot. Dzieci na brak apetytu nie narzekały.  Po posiłku nastąpiła upragniona chwila dla wszystkich- zakwaterowanie.

 

 

Po otrzymaniu kluczy do swoich pokoi wśród uczniów nastało istne szaleństwo, które trwało dłuższą chwile, gdyż każdy chciał rozeznać się nie tylko w swoim pokoju, ale także jak wyglądają pokoje współtowarzyszy tej wyprawy. Gdy dzieci zaspokoiły swą ciekawość, mogły spokojnie przygotować się do kolejnej części wieczoru. W ogrodzie czekało już na nas ognisko i kiełbaski. Niektórzy zabrali ze sobą pianki i nimi się raczyli.

 

 

Mimo wieczornej pory biesiadnikom siły witalne dopisywały i uczniowie obu klas trzecich wspólnie bawiły się do upadłego.

Zmęczone, najedzone i szczęśliwe wróciły do swoich pokoi, gdzie przygotowały się do snu. Noc minęła nam spokojnie, dzieci zaraz po położeniu się do łózek odpłynęły w krainę snu. Kolejny dzień wycieczki był bardzo aktywny, dlatego z samego rana zaraz po śniadaniu wyruszyliśmy na zwiedzanie Wrocławia. Pierwszą wyczekaną przez wszystkich atrakcją było zwiedzanie Afrykarium w Zoo.

 

 

Pomysłodawcą i autorem wszystkich założeń koncepcyjnych, a także samej nazwy AFRYKARIUM, powstałej z połączenia słów Afryka i Akwarium, jest Radosław Ratajszczak, prezes spółki ZOO Wrocław. Główna myśl przewodnia całego AFRYKARIUM to prezentacja różnorodnych ekosystemów związanych ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu, pod ogólnym hasłem „życiodajne wody Afryki”! Na rozpisany w początkach 2008 roku, konkurs architektoniczny nadesłano 14 projektów, z których komisja konkursowa wybrała opracowanie pochodzące z wrocławskiej Fabryki Projektowej ArC2.  Przygotowywanie  szczegółowych projektów  wykonawczych trwało blisko 4 lata. Ostatecznie budowa ruszyła na przełomie marca i kwietnia 2012.

AFRYKARIUM otwarto 26 października 2014 r. To pierwsze w Polsce oceanarium oraz jedyne na świecie, które poświęcone jest faunie i florze jednego kontynentu. Dzisiaj oceanarium we wrocławskim zoo to jedna z największych atrakcji turystycznych w Polsce. Miejsce to wywarło na nas ogromne wrażenie i z czystym sumieniem możemy polecić je każdemu do zwiedzania.

Następnym punktem wycieczki miały być  oszałamiające widoki na panoramę Wrocławia i okolic – Punkt Widokowy w Sky Tower czyli jedna z największych turystycznych atrakcji miasta. Z położonego blisko 200 metrów na ziemią przeszklonego tarasu można podziwiać zachodnią i północną część Wrocławia. Widać stąd także górę Ślężę, a przy dobrej pogodzie także Chełmiec i Śnieżkę. Krajobrazy widziane zza okien robią niesamowite wrażenie, niezależnie od pory roku czy dnia.   Niestety jak na złość, tego dnia w galerii była awaria prądu i nie było nam dane podziwiać tych niezwykłych widoków. Najwidoczniej to znak, ze jeszcze kiedyś musimy tu powrócićJ

Będąc we Wrocławiu nie można zapomnieć o zwiedzaniu Starego Rynku. A tam na uczniów czekała największa dla nich atrakcja, jaka?

 Kto nie słyszał o wrocławskich krasnalach? Te słodkie skrzaty robią furorę wśród turystów i nie ma co się dziwić. Obecnie we Wrocławiu jest już ponad dwieście figurek, a liczba wciąż rośnie. Polowanie na krasnale sprawiło dzieciom ogromną radość! W tym miejscy dzieci miały tez okazję zakupić pamiątki dla rodziców i rodzeństwa.

W drodze powrotnej nastąpiło odwiedzenie najpopularniejszej restauracji na świecie „ Pod złotymi Łukami  - McDonald”.

I tak oto o godz. 21 – 21 września nastąpiło zakończenie naszej podróży. Pod szkołą na dzieci czekali już stęsknienie rodzice. 

Uczniom, tak bardzo podobał się wyjazd, ze zanim jeszcze wysiedli z autokaru dopytywali się kiedy kolejna wycieczka z nocowaniem.

 

Cieszymy się, że wszystkim wyjazd się podobał, każdy zdał egzamin na samodzielność, szczególnie dumne jesteśmy z uczniów, które pierwszy raz nocowały poza domem i super sobie dały radę!!!!

Agata Choła, Anna Majka

image000003.jpg

Pokaz gimnastyczno-akrobatyczny

Koniec września przyniósł do naszej szkoły kolejną sportową niespodziankę. Uczniowie szkoły w Starych Skoszewach uczestniczyli w pokazie gimnastyczno-akrobatycznym. Ogromny materac wypełnił salę gimnastyczną a ćwiczenia prezentował pan Kamil Hoft.


Lekcja miała na celu ukazać młodym ludziom w jaki sposób można aktywnie spędzać czas wolny i realizować sportowe pasje.


Ćwiczenia aktywizowały wszystkich uczniów a wielki dmuchany materac zachęcał do skakania i wykonywania akrobacji.


Każdy uczeń miał możliwość sprawdzić swoje umiejętności i wykonać nowe, wcześniej nieznane ćwiczenia.
To była świetna zabawa :)


Nauczyciele wf
Kamila, Justyna, Edyta, Cezary

 

received_313458857211952.jpeg

Bełchatów zawody

Kolejny raz uczniowie i uczennice ze szkoły w Starych Skoszewach udowodnili że w sporcie są najlepsi.


Dnia 24.09.21 odbyły się zawody LZS województwa łódzkiego w Bełchatowie.
Pojechaliśmy dużą grupą i  nasza drużyna liczyła aż 31 osób. Zawodnicy startowali w różnych konkurencjach lekkoatletycznych; biegi rzut piłeczką palantową, pchnięcie kulą a nawet skok w dal. Warunki pogodowe nie były łatwe; chłodno, silny wiatr a do tego bardzo duża liczba uczestników z innych szkół.


Wszystkich zawodników było ponad 500.
Jednak uczniowie ze Starych Skoszew pokazali na co ich stać i pokonali wszelkie przeciwności.


Zdobyliśmy 3 złote medale;
- Milena L. - I miejsce w skoku w dal
- Maja L. - I miejsce w biegu na 200m
- Piotr J. - I miejsce w biegu na 1000m
Brązowy medal wywalczyła nasza sztafeta dziewcząt młodszych:
- Ewa K. 
- Maja L.
- Alicja B.
- Milena L.
Na tych zawodach z pewnością zostały ustanowione osobiste rekordy. 


Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za włożony trud, za wysiłek, serce
i wytrwałość, za niezwykłe umiejętności i walkę o wynik do samego końca.
Jesteśmy z Was dumni :)
Podsumowanie ubiegłego sezonu również było owocne dla szkoły w Starych Skoszewach. Jesteśmy bogatsi o 2 ogromne puchary :).


Uczniowie wywalczyli III miejsce w klasyfikacji generalnej szkół z województwa łódzkiego za rok 2020/2021. Oprócz tego III miejsce zajęli wszyscy chłopcy którzy brali udział w tych zawodach.
Brawo, brawo, brawo


Życzymy kolejnych sukcesów i rekordów
Nauczyciele wychowania fizycznego


Kamila, Justyna, Edyta, Cezary :) 

IMG_20211104_105716 (Copy).jpg

Spotkanie z żołnierzem

 

 

Dnia 4 listopada  naszym gościem był Pan Łukasz Krawczyk, który jest  zawodowym żołnierzem. Opiwiedział nam o swojej pracy. Swoją pasją i doświadczeniem zaraził chłopców, którzy zadawali wiele pytań.

 

 

Uczniowie mogli przymierzyć hełm, kamizelkę i założyć plecak. Okazało się, że przymierzone rzeczy są ciężkie i wcale nie jest łatwo sprawnie się w nich poruszać. Na koniec zrobiliśmy sobie współne zdjęcie i podziękowaliśmy za mile spędzony czas.

Monika Żaromińska

IMG_20211117_091525 (Copy).jpg

Turniej piłkarski Tymbark

 

Wczoraj uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w pierwszym etapie turnieju piłkarskiego "Tymbark" w kategorii U12. Mieliśmy do rozegrania jeden mecz na wyjeździe ze szkołą w Lipinach.

 

 

Spotkanie było bardzo emocjonujące i pelne zwrotów akcji. Przez dłuższą część meczu druzyna gospodarzy prowadzila jedna a momentami dwiema bramkami ale nasi uczniowie nie poddawali się i w podstawowym czasie gry doprowadzili do remisu (5:5 - Kuba O x3, Michał L, Piotrek W.) a w rezultacie do rzutów karnych.

 

 

Tego dnia lepszymi egzekutorami byli nasi chłopcy oraz świetnymi interwencjami popisywał się Piotrek i to my wygrywając k.2:1 (Michał W, Michał L) przechodzimy dalej . Z niecierpliwością czekamy na kolejny etap.

Udział wzięli : Michał L,Janek K, Michał P, Michał W, Piotrek W,Filip P,Kuba O i Olek P.

Cezary Książek

1635451453187 (Copy).jpg

Projekt Poznaj Polskę

 

 

W dniach 20,21,22 października 2021r. grupa 50 uczniów z klas V i VIII wraz z 4 opiekunami ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Starych Skoszewach wzięła udział w trzydniowej wycieczce zorganizowanej dzięki projektowi Poznaj Polskę. Te trzy cudowne dni spędziliśmy bardzo aktywnie, realizując bogaty program wycieczki.

 

Pierwszego dnia odwiedziliśmy Muzeum Stefana Żeromskiego w Kielcach, Muzeum Dialogu Kultur(muzeum Narodowe) w Kielcach a także Rezerwat - Kadzielnia ze skalnym amfiteatrem. Zakwaterowanie w ośrodku Wierna w Bocheńcu przebiegało dość sprawnie.

 

Drugi dzień okazał się równie atrakcyjny. Po śniadaniu wyruszyliśmy na całodniową wyprawę do Sandomierza. Zwiedzaliśmy m.in.: historyczny zespół architektoniczno-krajobrazowy w Sandomierzu -(Katedra, Brama Opatowska i malowniczo położony Rynek).

 

Kolejnym punktem było Muzeum okręgowe w Sandomierzu. Zamówiona wcześniej pogoda dopisywała, dlatego też postanowiliśmy sprawić naszym uczniom niespodziankę. Wybraliśmy się na długi spacer aby dotrzeć do słynnego Wąwozu Królowej Jadwigi. Wyczerpująca wędrówka okazała się strzałem w dziesiątkę. Młodzież zaskoczona przepięknym widokiem wąwozu, szalała wśród drzew i kolorowych liści zapominając o zmęczeniu :) Wieczorną atrakcją było ognisko i pieczenie kiełbasek

 

Ostatniego dnia naszego pobytu zwiedzaliśmy Zamek Królewski w Chęcinach. Wspinaczka na jedną z baszt dla niektórych była dużym wyzwaniem. Na górze - widok zapierający dech w piersiach (panorama miasta) zrekompensował strach i wysiłek związany z pokonaniem lęku wysokości. Krótki spacer szlakiem turystycznym nad przełomowe fragmenty Wiernej Rzeki zakończył się wspólną zabawą na placu zabaw.

 

 

 

Niezwykle ciekawym punktem wycieczki okazał się Oblęgorek. Tutaj zwiedzaliśmy Muzeum i Pałacyk Henryka Sienkiewicza wraz z zabytkowym parkiem i aleją lipową. Dwie nieprzespane noce, przegadane godziny, tysiące wydreptanych kroków, zmęczenie a co najważniejsze uśmiech uczestników - to znak że wycieczka zaliczana jest do niezwykle udanych.

                            Kamila, Justyna, Lidia, Monika
 

20211011_125214.jpg

Dzień Gier Planszowych

 

 

W niedzielę tj.10-X obchodzony był Dzień Gier Planszowych.


W związku z tym w naszej szkole na długiej przerwie od poniedziałku  do środy  dzieci mogły w sali 115 pograć w planszówki, szachy i gry kieszonkowe.

 

Taka przerwa cieszyła się zainteresowaniem głównie klas 7 i 8. Niektórzy przynieśli również swoje ulubione gry.

 

Myślę,że w każdym miesiącu warto zadbać o taki sposób spędzania przerw. Tym bardziej,że już niedługo być może uda się zorganizować wieczór gier.

Monika Mirys

IMG_20211002_211036.jpg

 

 Wyjazd klasy V i VI do Motodromu w Łodzi

 

                1 października 2021 r. uczniowie klasy V i VI, którzy ubiegali się o otrzymanie karty rowerowej, wyjechali do miasteczka ruchu drogowego „Motodrom” by sprawdzić swoje umiejętności z zakresu wychowania komunikacyjnego i uzyskać kwalifikacje do prowadzenia tych jednośladowych pojazdów drogowych. 
               Wizyta na ulicy Drewnowskiej była podzielona na dwie części. Na początku dzieci musiały zmierzyć się z egzaminem teoretycznym, który odbywał się na komputerach. Każdy, kto nie popełnił więcej niż dwa błędy, przechodził na plac manewrowy, gdzie pod okiem instruktora Automobilklubu Łódzkiego zdawał egzamin praktyczny.               
               Wyjazd naszych uczniów poprzedziły zajęcia, które prowadziła nauczycielka techniki i specjalista z „Motodromu”. Dzieci oprócz serii wykładów, miały także możliwość skorzystania ze specjalistycznych pomocy dydaktycznych oraz obejrzenia filmów o tematyce Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.            
               Wszystkim, którym udało się uzyskać ten cenny dokument serdecznie gratulujemy,
a pozostałym życzymy powodzenia przy kolejnym podejściu do egzaminu.

 

Lidia Kowalczyk
Marcin Bartłoszewski

received_232569442073579.jpeg (Copy).jpg

Wielka Olimpijska Lekcja Wuefu

 

Uczniowie ze szkoły w Starych Skoszewach poraz kolejny mieli okazję spotkać się z mistrzami Igrzysk Olimpijskich. Tym razem dnia 21.09.21 we wtorek, na sali gimnastycznej naszej szkoły odbyła się Wielka Olimpijska Lekcja WF.


Prowadzącymi zajęcia byli sami olimpijczycy:
-Elżbieta Nowak - koszykarka
-Agnieszka Domańska - łyżwiarka figurowa
-Dariusz Goździak - pięcioboista
-Małgorzata Pskit - lekkoatletka
Salę podzielono na 4 sektory w których dzieci pod okiem mistrza wykonywały ćwiczenia.


Lekcja niezwykle ciekawa, intensywna i bardzo dobrze zoorganizowana. Uczniowie byli zadowoleni i zdyscyplinowani. Z dużym zaangażowaniem wykonywali wszystkie zadania. Z ogromną ciekawością przechodzili do kolejnego sektora aby dać z siebie wszystko.


Ogromną rolę podczas tej lekcji odegrali nasi wspaniali wolontariusze. Służyli pomocą i wsparciem nie tylko dla młodszych uczniów.


Panowała cudownie miła atmosfera. Olimpijska czwórka przekazała naszym uczniom wiele dobrych rad i cennych, sportowych wskazówek. Dużo ciepłych słów i uśmiechów spowodowało że z niecierpliwością czekamy na przyjęcie kolejnych Olimpijczyków.
Nauczyciele wf


Kamila, Justyna, Edyta, Cezary

pobrane (1) (Copy).jpg

W siedlisku Besiekiery

 

 

Klasy 2 w dniu 21.09.2021r. wyjechały na warsztaty do  Siedliska Besiekiery gdzie można poznać np. “Tajemnice wiejskich podpłomyków”, odnaleźć diabła Borutę po ukrytych listach i uczestniczyć w grach i zabawach dawnych przy zamku. 

 

 

Wyjazd był bardzo udany, na pewno jeszcze wrócimy do zagrody edukacyjnej na inne warsztaty.

Joanna Spychała

IMG_20211116_101916 (Copy).jpg

Dogoterapia

 

Dnia 16 listopada w naszej klasie 2a odbyły się warsztaty z udziałem pieska.  Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat  dogoterapii oraz w jaki sposób należy prawidłowo opiekować się psem.

Podziwiały Lili, która wykonywała polecenia swojego opiekuna. Kążde z dzieci przywitało się z psem i poczęstowało go przysmakiem.Dzieci wykazały się dużą wiedzą i aktywnością na zajęciach.

Monika Źaromińska

IMG_20211110_182018.jpg

Brawo dla Mistrzyni Polski!

 

 

Miło nam ogłosić, że uczennica naszej Szkoły Podstawowej w Starych Skoszewach debiutując w rozgrywanych w Szczecinie halowych Mistrzostwach Polski w Kartingu zdobyła V-ce Mistrzostwo Polski!

Wiktoria K.  uczennica klasy 7A posiada nietypową jak dla dziewczynki pasję - wyścigi gokartowe. W tym roku w sierpniu Wiktoria debiutowała w najbardziej prestiżowych zawodach halowych w Polsce - Polish Indoor Kart Championship (PIKC) - w których udział wzięło ponad

200 zawodników z Polski i Europy.

Startując w Kategorii Mini (zawodnicy do 15 lat), w której rywalizowało 36 młodych zawodników, zajęła II miejsce wśród dziewcząt (kategoria Mini Girls) i tym samym zdobyła tytuł v-ce Mistrzyni

Polski.

To wyjątkowe osiągnięcie, biorąc pod uwagę, że pierwszy start w zawodach halowych Wiktoria zaliczyła zaledwie rok wcześniej w Łodzi. Oprócz osiągnięcia wspaniałego wyniku w Mistrzostwach Polski, Wiktoria w 2021 roku startowała również w Łódzkiej Lidze Kartingowej,

w której rywalizuje m.in. Adam Szydłowski wielokrotny Mistrz Polski w Kartingu Wyczynowym,  a obecnie trener Wiktorii.

Warto nadmienić, że Łódzka Liga Kartingowa, posiada jedną kategorię, w której startują w  większości dorośli zawodnicy, a waga startowa wynosi 90-95 kilogramów.

 

Jeśli zawodnik nie osiąga zakładanej wagi jego gokart jest doważany. Wiktoria mając 12 lat aby móc startować z

dorosłymi zawodnikami dociąża swój gokart blisko 40 kg dodatkowej wagi.

W zakończonej w Październiku letniej edycji Łódzkiej Ligi Kartingowej rozgrywanej na torze GoKart Arena, będąc jedyną kobietą (na 59 zawodników) zakończyła ligę w TOP 10 klasyfikacji generalnej, pokonując wielu starszych i znacznie bardziej doświadczonych kierowców.

Najbliższe miesiące to starty w zimowej edycji Ligi rozgrywanej w Racing Center Łodż i ponowny start w Polish Indoor Kart Championships w 2022 roku, 

życzymy Wiktorii dalszych

sukcesów i trzymamy mocno kciuki!

Adam Woźnicki

received_1046573276104755.jpeg

 Dzień Edukacji Narodowej         

 

                14  października 1773 roku Sejm Rozbiorowy utworzył Komisję Edukacji Narodowej, która była odpowiednikiem współczesnego ministerstwa oświaty publicznej. To właśnie w rocznicę tego wydarzenia w Polsce obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej, potocznie zwany Dniem Nauczyciela.


               W naszej szkole uroczysta akademia podczas, której uczniowie podziękowali swoim wychowawcom i pedagogom, odbyła się w poniedziałek 18 października 2021 r. Na sali gimnastycznej oprócz pani Dyrektor Zofii Okońskiej i Jej zastępców, nauczycieli, pracowników obsługi i dzieci, zasiedli także Wójt Gminy Nowosolna pan Piotr Szcześniak, Inspektor ds. Oświaty pani Elżbieta Bednarska i proboszcz Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Świętej Barbary w Starych Skoszewach ksiądz Robert Batolik.        

       
               W części artystycznej uczniowie klasy V i VI zaprezentowali montaż słowno-muzyczny przygotowany pod okiem wychowawców p. Lidii Kowalczyk i p. Marcina Bartłoszewskiego, których wspierali opiekunowie: chóru p. Katarzyna Kowalczyk i Samorządu Uczniowskiego p. Justyna Żeromińska. Zgromadzeni mogli obejrzeć także prezentację zdjęć, ukazujących przedstawicieli Rady Pedagogicznej gdy byli dziećmi.       

  
               Uroczystość zakończyło zabranie głosu przez pana Piotra Szcześniaka, który złożył nauczycielom i pracownikom obsługi życzenia, a także wręczył Nagrody Wójta Gminy Nowosolna.

 

                                                                                                                                                           Marcin Bartłoszewski,   Lidia Kowalczyk 

                                                                                                                                                       

IMG-9298 (Copy).JPG

„Sprzątanie świata"

 

 

Akcja "Sprzątanie Świata 2021” już za nami!

20 września wszyscy miłośnicy przyrody z naszej szkoły ochoczo ruszyli by pomóc planecie. 28 EDYCJA AKCJI SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA przebiegała pod hasłem „Myślę, więc nie śmiecę”.

 

Uczniowie zbierali śmieci w okolicach naszej szkoły oraz pobliskich miejscowościach.

Działania te mają na celu budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej uczniów oraz uczą odpowiedzialności za środowisko naturalne.

Dziękujemy uczniom i nauczycielom za zaangażowanie, a Gminie Nowosolna za zapewnienie worków, rękawiczek i  odbiór zebranych śmieci.

 Aleksandra Frankenberg

received_233337808815803.jpeg.jpg

 

Tour de Kalonka

Sobota 18.09.21 to czas na " Tour de Kalonka". Jest to rajd pieszo-rowerowy organizowany od wielu


W tym roku pogoda nie dopisała ale mimo to było wielu uczestników.
Uczniowie ze szkoły w Starych Skoszawach w większości wybierali trasy rowerowe.


Przygotowana była jedna trasa piesza(ok.8km) i kilka tras rowerowych, których długość uzależniona była od zaawansowania uczestników (12-40km). Trasa Figlo-Tour dla najmłodszych to ok. 7km, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.


Piękne okolice Krajobrazowego Parku Wzniesień Łódzkich, miła atmosfera, sympatyczni przewodnicy, to recepta na aktywne spędzanie czasu wolnego.
Do zobaczenia za rok :)
Nauczyciele wf


Kamila, Justyna, Edyta, Cezary

20210911_190419.jpg

I Rajd z Olimpijczykami

 

 

Po wakacjach szkoła w Starych Skoszewach ruszyła pełną parą. Nasza młodzież i dzieci aktywnie spędzały każdy dzień tygodnia.

 

Wrześniowa przygoda ze sportem rozpoczęła się 11.09.21 w sobotę na terenie GPCKiE. Uczniowie ze szkoły w Starych Skoszewach uczestniczyli w niezwykłym rajdzie z cudownymi przewodnikami którymi byli: - pani Elżbieta Nowak - koszykarka, uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Sydney 2000 - pani Agnieszka Nagay - strzelczyni, czterokrotna uczestniczka Igrzysk Olimpijskich; Ateny 2004, Pekin 2008, Londyn 2012, Rio de Janeiro 2016 - pani Małgorzata Pskit - lekkoatletka, uczestniczka Igrzysk Olimpijskich; Ateny 2004 Impreza sportowa pod nazwą "I Rajd z Olimpijczykami", to strzał w dziesiątkę.

 

Uczestnicy mieli okazję porozmawiać z mistrzami sportu, posłuchać historii ich ciężkich treningów a także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

 

Miło będziemy wspominać chwile spędzone w tak wybitnym towarzystwie i już nie możemy się doczekać kolejnego spotkania :) Nauczyciele wf Kamila, Justyna, Edyta, Cezary
 

Kamila Woźnicka
 

pobrane (2) (Copy).jpg

Akademia Małego Kuchcika

 

W piątek  10.09.2021r.zagościła w naszej szkole Akademia Małego Kuchcika.

 

 Dzieci poznały suchy lód i ciekły azot oraz ich właściwości, a później wykorzystały te substancje chemiczne do przygotowania lodów, czekoladek, dymiącej lemoniady oraz smoczych chrupek.

Było też mrożenie róży i samonapełniający się balonik.

To były warsztaty z efektem WOW!

Joanna Spychała

WYDARZENIA  2021/22