top of page

Warsztaty w Teatrze Wielkim

23 października uczniowie klas 1 i 2 B pod opieką wychowawców uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez Teatr Wielki. Na zajęciach uczniowie poszerzyli wiedzę na takie tematy jak: balet, śpiew, instrumenty muzyczne i scenografia.

 

Po dotarciu na miejsce kierownik sekcji edukacyjnej teatru podzielił uczniów na grupy. Każda grupa udała się na inny warsztat. Rozpoczęliśmy od lekcji scenografii. Najpierw prowadząca wyjaśniła uczestnikom co to jest scenografia. Odpowiedziała, jaką dekoracje i kostiumy pełnią funkcje w przedstawieniu. Później dzieci zaprojektowały własne kostiumy.

Na następnych zajęciach  poznali instrumenty, na których gra się w orkiestrze. Uczniowie dowiedzieli się jak są rozstawiane poszczególne sprzęty muzyczne, na czym polega praca dyrygenta. Mogli sami dyrygować uczniowską orkiestrą oraz zagrać na bębnie wielkim.

Następnie klasa udała się na lekcje baletu. Prowadząca przybliżyła dzieciom prace tancerzy baletowych i opowiedziała jak wygląda edukacja w szkole baletowej. Zaprezentowała pozycje z tańca baletowego. Później każdy uczeń pod jej okiem rozciągał się przy drążkach jak prawdziwy baletmistrz.

Ostatnimi zajęciami był śpiew. Uczniowie rozgrzali  struny głosowe przy akompaniamencie dźwięków pianina, próbowali śpiewu z pomocą przepony.

Uczniowie wyszli z zajęć zafascynowani teatrem. Niektórym spodobał się balet.

Joanna Spychała

bottom of page