top of page

                      W dniach 18.05 - 20.05.2023 r. w ramach wizyty zorganizowanej przez gminę Nowosolna pięcioro uczniów naszej szkoły gościło niemieckich kolegów i koleżanki z Sulzfeld. Goście z Sulzfeld przyjechali w czwartek ok. godz. 18.00 i zostali serdecznie powitani w Urzędzie Gminy Nowosolna przez Wójta Gminy pana Piotra Szcześniaka.

 

W piątek niemieccy i polscy uczniowie zwiedzili Orientarium w Łodzi, a po południu wzięli udział w warsztatach "Recyklofonia" zorganizowanych przez GPCKiE w Plichtowie. W tym czasie Burmistrz Sulzfeld, gminy partnerskiej z Niemiec, pani Sarina Pfründer wraz delegacją dorosłych odwiedziła Szkołę Podstawową w Starych Skoszewach.

 

Sobotę uczniowie niemieccy spędzili z goszczącymi ich rodzinami. Wieczorem odbyło się ognisko pożegnalne w GPCKiE w Plichtowie, na które zostali zaproszeni uczestnicy projektu wraz z rodzicami. Czas szybko minął na rozmowach i wspólnej zabawie. Ok. godziny 21 przyszedł czas na pożegnanie i nasi goście udali się w drogę powrotną do domu. Nie obyło się bez łez.

 

Wizyta ta była świetną okazją, aby nawiązać nowe przyjaźnie i doskonalić swoje umiejętności językowe.

Jolanta Kwiatek

bottom of page