NASZE SUKCESY

Konkurs Kolęd - BRAWO SKOSZEWY!

 

Dnia 9.01 br. odbył się, zorganizowany przez Państwową Szkołę Muzyczną w Brzezinach, VII Regionalny Konkurs Kolęd, w którym, tradycyjnie już, wzięli udział uczniowie naszej szkoły.

Również w tym roku zyskaliśmy przychylność jury, dołączając do grona laureatów:

- w grupie wiekowej klas I-III wśród zespołów
I miejsce zajęli „Mali Muzykanci” z kl.IIb, a nasze uczennice: Joanna C. i Julia J. zajęły odpowiednio I i II miejsce w kategorii solistów.

- w grupie  wiekowej klas VII-VIII zespół wokalny Parawan zajął II miejsce.

Uczniowie wzięli udział w Koncercie Laureatów, który odbył się 10.01 w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta w Brzezinach, a nasi najmłodsi reprezentanci 12.01 uczestniczyli również w koncercie w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Muzeum Regionalnym w Brzezinach.

Bardzo się z tych sukcesów cieszymy, laureatom serdecznie gratulujemy, a wszystkim naszym uczniom życzymy wielu okazji do rozwijania i prezentowania swoich talentów!

Katarzyna Kowalczyk

1/5

Konkursu plastyczny „Barwy jesieni na Wzniesieniach - Poznaj swoich ptasich sąsiadów”

 

Szkoła Podstawowa im. Władysława Jagiełły w Starych Skoszewach brała udział w trzeciej edycji jesiennego konkursu, organizowanego przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego - Oddział Terenowy Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich. Konkurs adresowany był do uczniów klas 1-3 szkół podstawowych z ternu Parku. W konkursie wzięło udział ponad 30 uczniów z naszej szkoły. W tym roku motywem przewodnim prac były ptaki.

 

W dniu 26 listopada 2019 r. odwiedzili nas przedstawiciele PKWŁ i nagrodzili wszystkich uczestników konkursu. Główne nagrody otrzymali:

I miejsce: Nadia Obłog „Ptasie drzewo” (kl. II b)

I miejsce: Dominik Jarecki „Widok z mojego okna” (kl. III)

II miejsce: Zuzanna Jędro „Ptasia piosenka” SP (kl. II b)

II miejsce: Ksenia Peszyńska-Drews „Spotkanie wilgi i sikorki bogatki nad stawem” (kl. III)

III miejsce: Wiktoria Karbowiak „Ptaki na jesiennym drzewie” (kl. I)

III miejsce: Jakub Żeromiński „Sówka w barwach jesieni” (kl. III)

Wyróżnienia otrzymali:

Oliwia Chochulska „Ptasie prezentacje” (kl. I)

Julia Jóźwiak „Ptasi las” (kl. II b)

Kalina Pawlak (kl. III)

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy kolejnych sukcesów!

 

Ewa Szubert

W kwietniu 2019 roku odbył się konkurs na ,, Kartkę Wielkanocną” zorganizowany przez świetlice szkolną.

Głównymi celami konkursu było rozwijane talentu artystycznego, kształtowanie wyobraźni plastycznej i zapoznanie się z tradycjami Wielkanocnymi.

Do udziału w konkursie zaproszono uczniów kas I-VIII z podziałem na dwie grupy wiekowe,  klasy I-III i klasy IV-VIII.

W konkursie udział wzięło 36 uczniów.

Jury w składzie: Renata Sz, Monika R. oraz Joanna S. zdecydowało nagrodzić prace odznaczające się pomysłowością, oryginalnością , oraz samodzielnością wykonania.

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i upominki rzeczowe, a wszyscy uczestnicy biorący udział w konkursie trzymali pamiątkowe dyplomy i drobny słodki upominek.

 

Wyniki :

Laureaci: Klasy I-III

1.            Julian M.  1a

Jakub Ż. 2a

2.            Oliwia W. 1a

3.            Basia B. 2a

Wyróżnienie: Marcelina Leszczyńska 1b, Aleks K. 1b

Klasy IV-VIII

1.Gilbert Sz. 8a

2.Marysia P. 4b

3.Zuzanna Miller 4b

Wyróżnienie: Maja W. 6a, Martyna Sz. 4b

                                                                                                                                      Justyna Żeromińska

                                                                                                                                                 Ewa Szubert

1/2

   Uczennica ze Skoszew w III etapie Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego.
               

                Kornelia K. uczennica klasy VIII Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Starych Skoszewach przeszła do III etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego
z Języka Polskiego organizowanego przez Łódzkiego Kuratora Oświaty w Województwie Łódzkim.      
                Podczas I etapu szkolnego i II etapu rejonowego uczennica zmagała się min.
z analizą tekstów, musiała uporać się
z zadaniami z kształcenia językowego, wykazać wiedzą na temat rodzajów i dzieł literackich
a także sama stworzyć pisemne wypowiedzi przy zastosowaniu odpowiedniej dla danej formy gatunkowej kompozycji.


                W III etapie wojewódzkim, który odbędzie się 28.02.2019 r. w Piotrkowie Trybunalskim na Kornelię czekać będzie arkusz z testem literacko-językowym o charakterze sprawdzająco -różnicującym ,  na rozwiązanie którego uczennica ze Skoszew będzie miała 120 minut. Jeżeli Kornelia na tym etapie uzyska co najmniej 30 % możliwych do zdobycia punktów,  będzie przysługiwał Jej tytuł finalistki Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego
z Języka Polskiego. Jeżeli uczennica otrzyma co najmniej 75 % możliwych punktów do zdobycia, najprawdopodobniej znajdzie się wśród laureatów Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego.   

              Laureat konkursu przedmiotowego
o zasięgu wojewódzkim przyjmowany jest
w pierwszej kolejności do wybranej przez siebie szkoły ponadpodstawowej, z danych zajęć edukacyjnych otrzymuje najwyższą pozytywną roczną ocenę klasyfikacyjną, a także zwolniony jest z odpowiedniej części sprawdzianu ośmioklasisty, co jest równoznaczne

z uzyskaniem z tej części egzaminu najwyższego wyniku.  

 

Dlatego wszyscy uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Starych Skoszewach życzą Kornelii połamania pióra, spokoju, dobrych odpowiedzi i jeszcze lepszych wyników. Powodzenia! 
 

Marcin Bartłoszewski

Sport Sport Sport

Dla uczniów i uczennic ze szkoły w Starych Skoszewach bardzo pięknie rozpoczął się nowy sezon lekkoatletyczny.Dnia 28.09.2018r. pojechaliśmy na zawody do Kleszczowa.W różnych konkurencjach na stadionie rywalizowało ponad 500 uczestników z wielu okolicznych miejscowości.Zawody rozpoczęły się biegiem na 60m dziewcząt i w tej konkurencji nasza uczennica Nela Sondej z klasy VIb zdobyła srebrny medal.


Następnie odbyły się biegi na 100m,200m i 300m. Konkurencja biegu na 200m chłopców również okazała się szczęśliwa, srebrny medal w pięknym stylu wywalczył Michał Florczak z klasy VIa. Jak się później okazało nasza ekipa dopiero się rozkręcała, gdyż kolejny medal zdobyliśmy w biegach długich. Niezwykle utalentowany uczeń Daniel Pacyna z klasy Vb w biegu aż na 1000m zdobył brązowy medal.Bardzo dobrze rozłożył siły i na ostatnich metrach szedł jak "burza" wyprzedzając swoich rywali.


Bardzo zacięcie walczyli wszyscy uczniowie i uczennice ze szkoły w Starych Skoszewach, którzy pojechali na zawody.Były jeszcze rzuty piłeczką palantową i bardzo widowiskowa sztafeta szwedzka. Bardzo zmęczeni,zarazem szczęśliwi i bogatsi o trzy medali wróciliśmy do szkoły.Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Kamila Woźnicka

Muzyczny sukces naszej szkoły

W dniu 11 stycznia 2019 r. braliśmy udział w VI Regionalnym Konkursie Kolęd w Brzezinach. Organizatorami wydarzenia byli: Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Brzezinach, Miasto Brzeziny, Starostwo Brzezińskie, Gmina Brzeziny oraz Centrum Promocji i Kultury w Brzezinach.

Naszą szkołę reprezentowali:

  • solisci:

Alicja Bik z pastorałką „Aniołek najładniejszy”,

Helena Pikulska z „Kolędą warszawską”

oraz

  • zespóły:

„Mali Muzykanci” w składzie Elżbieta Cosgrave, Julia Jóźwiak, Pola Spycha z pastorałką „Kolędujemy”,

„Skoszewiacy” w składzie Elżbieta Cosgrave, Alicja Bik, Milena Lesiak, Antoni Przybylski, Martyna Stolarek, Szymon Lesiak, Blanka Bystrosz, Nela Sondej, Aleksandra Stolarek, Helena Pikulska z kolędą „Wśród nocnej ciszy”.

Solistki oraz zespół „Skoszewiacy” przygotowały: pani Mariola Krawczyk, pani Monika Ruszkiewicz oraz pani Katarzyna Kowalczyk. Natomiast zespół „Mali Muzykanci” przygotowała pani Ewa Szubert.

W tym samym dniu na stronie Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Brzezinach pojawiły się wyniki przesłuchań i okazało się, że solistka Helena Pikulska oraz zespoły „Mali Muzykanci” i „Skoszewicy” zostali laureatami konkursu.

Podczas koncertu laureatów w dniu 13 stycznia 2019 r. w kościele parafialnym p.w. Podwyższenia Świętego Krzyża w Brzezinach czekała na naszych szkolnych artystów wspaniała niespodzianka. Zdobyliśmy same I miejsca!

Efektem muzycznego sukcesu naszej szkoły był występ uczniów podczas XVII Powiatowego Spotkania Noworocznego w Brzezinach w dniu 25 stycznia 2019 r.

Kochani Uczniowie, dziękujemy Wam za dostarczenie wspaniałych wzruszeń i życzymy kolejnych sukcesów muzycznych.

Ewa Szubert

1/8

Miło nam poinformować, że Oddział Przedszkolny w Starych Skoszewach grupa          3-4 latki o nazwie Biedronki zdobył II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Językowo-Plastycznym.

Głównym celem konkursu było promowanie twórczego, kreatywnego nauczania

j. angielskiego w Polsce poprzez aktywność twórczą dzieci.                        

 

Wielkie gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu!!!

Monika Pawlaczek

Miło nam poinformować, że uczeń klasy Va- Michał Nysiak został zakwalifikowany do etapu dzielnicowego w ramach konkursu matematycznego "Z Pitagorasem na Ty". Eliminacje na II etapie (dzielnicowym) odbędą się 5 lutego 2019 roku. Gratulujemy Michałowi i życzymy dalszych sukcesów!

 

Aneta Łyszcz 

1/3

1/5
Wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie
KANGUR MATEMATYCZNY

            15 marca 2018 roku w godz. 9.00 – 11.00 odbył się  „ Konkurs Matematyczny – KANGUR EUROPEJSKI”. W naszej szkole w konkursie startowało 54 uczniów (była to rekordowa liczba w historii naszej szkoły).

Laureatami konkursu są w tym roku uczniowie, którzy otrzymali z testu w kategorii ŻACZEK min. 98 punktów, w kategorii MALUCH kl. III od 110 p., MALUCH kl. IV od 117 p., w kategorii BENIAMIN kl. V od 137 p., BENIAMIN kl. VI od 143 p. i KADET kl. VII od 127 p.

       Wyróżnienia za osiągnięte wyniki otrzymali w naszej szkole:

  • Paweł P.,  ucz. kl. II,

  • Julia S., ucz. kl. IV b,

  • Stanisław K., Julia P.

i Wojciech Ł.,  ucz. kl. V a

Uczniowie, którzy uzyskali najlepsze wyniki w pozostałych klasach:

 

Klasa

Imię i nazwisko

III a, M

Adam L.

III b, M

Jan K.

IV a, M

Franciszek K.

V b, B

Mateusz M.

VI,  B

Anna M.

VII, K

Martyna K.

 

Gratulujemy wszystkim „Kangurzystom” i życzymy szczęścia w przyszłym roku!

Jolanta Frankiewicz.

2017/18

Sukcesy naszych młodych przyrodników….

  W drugim półroczu roku szkolnego 2017/2018 młodzi przyrodnicy byli bardzo aktywni, brali udział w trzech konkursach przyrodniczych. Z wielką radością informujemy, że odnieśli bardzo duże sukcesy.

Kilkoro uczniów z naszej szkoły przystąpiło do  XVI Ogólnołódzkiego Konkursu Przyrodniczego, który składał się z trzech etapów    I – etap szkolny pod hasłem: „Świat wokół nas”, II – etap dzielnicowy pod hasłem: „Polska moja ojczyzna”, III – etap ogólnołódzki pod hasłem: ”Tam, gdzie płynie Amazonka”. W konkursie tym wzięło udział 183 uczniów z 53 szkół podstawowych Łodzi z włączeniem Ksawerowa, Starych Skoszew oraz Strykowa. Juliusz D. uczeń klasy V przeszedł wszystkie etapy, znalazł się w pierwszej 20 najlepszych, został finalistą tego konkursu.

W XI Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych „Świetlik” wzięło udział 41 uczniów naszej szkoły z klas II-VII. Uczniowie musieli rozwiązać testy na podstawie wykonanych wcześniej doświadczeń oraz własnej wiedzy. Oto uczestnicy, którzy osiągnęli najwyższe wyniki:

Juliusz D. kl. V – nagroda główna

Partycja K. kl. V- nagroda główna

Zofia R. kl. V – nagroda

Julia P. kl. V- wyróżnienie

Stanisław K. kl. V – wyróżnienie

Julian G. kl. II – wyróżnienie

Aleksandra K. kl. II – wyróżnienie

Michał L. kl. II - wyróżnienie

Młodzi ornitolodzy, uczniowie klasy VII wzięli kolejny już raz udział w XVI Konkursie  Wiedzy o Ptakach „Hej dzieciaki, hej młodziaki – jakie to ptaki?”. Konkurs składał się z trzech etapów trwających łącznie 45 minut: testu wyboru, rozpoznawania głosów ptaków oraz rozpoznawania gatunków ptaków na podstawie materiałów wizualnych. W konkursie wzięło udział 54 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów z Łodzi, Rzgowa, Pabianic, Woli Zaradzyńskiej, Aleksandrowa Łódzkiego, Wiączynia Dolnego oraz Starych Skoszew. Patronat nad konkursem objęła Prezydent Miasta Łodzi Pani Hanna Zdanowska, natomiast patronat medialny TVP3 Łódź. Wszyscy uczniowie VII klasy znaleźli się w pierwszej 15 najlepszych, rywalizując z gimnazjalistami, natomiast Zofia B. zajęła 5 miejsce, a absolwentka naszej szkoły Agata L. zajęła I miejsce. Oto sprawozdanie z konkursu: http://www.sp7.edu.lodz.pl/G17.HTM

Wszystkim uczniom naszej szkoły gratulujemy tak wspaniałych wyników i życzymy dalszych sukcesów!!!

                                                                        Aleksandra Frankenberg

Uczeń na medal - kwiecień 2018 

Zosia i Ola Laureatkami Wojewódzkiego Konkursu Patroni naszych ulic

19 kwietna 2018 roku odbyło się III Etap Konkursu Wojewódzkiego Patroni naszych ulic. Dwie uczennice klkasy VI z naszej szkoły - Ola R. i Zosia B. zostały finalistkami tego konkursu. Gratulujemy!

 

 

 Aneta Łyszcz

1/3

1/10
Wojewódzki Konkurs Informatyczny "Mistrz informatyki to ja" - rozstrzygnięty!


23 marca 2018 roku uczniowie z naszej szkoły – Gilbert Szeląg oraz Kacper Borys wraz z nauczycielem informatyki, panią Aneta Łyszcz oraz z-cą dyrektora szkoły, panią Edytą Szeląg, zostali zaproszeni na Festiwal Twórczości Technicznej 2018.  Podczas Festiwalu odbyło się uroczyste podsumowanie kilku konkursów wojewódzkich, w tym Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego „Mistrz informatyki to ja”. Było nam niezwykle miło, kiedy to finaliści – uczniowie z naszej szkoły, odbierali Dyplomy i Nagrody z rąk samego Dyrektora WCKPiDN- pana Janusza Jana Moosa. Okazało się, ze Gilbert Szeląg- uczeń klasy VII zdobył II Miejsce w tym konkursie, a Kacper Borys – uczeń klasy VI – Wyróżnienie. Podczas konkursu  wszyscy zgromadzeni  finaliści z województwa łódzkiego, w trym uczniowie z naszej szkoły,  prezentowali swoje prace. Gilbert i Kacper omawiali wykonane przez siebie filmy „Sekretne życie informatyki” . Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów i życzymy im dalszych sukcesów.

Aneta Łyszcz

Helenka na podium!

12 kwietnia 2018 roku uczennica klasy VI z naszej szkoły, Helena Pikulska wraz z nauczycielem - panią Anetą Łyszcz, zostały zaproszone do SP nr 113 w Łodzi na rozstrzygnięcie  Międzyszkolnego Konkursu Wojewódzkiego na najlepszy pokaz multimedialny "Pochwal się Polską".

 

W tym dniu o tytuł Laureata walczyło 18 uczestników ze szkół z całego województwa łódzkiego. Helenka wykonała pokaz w programie Kizoa   "Polskie plaże", jednocześnie używając jako podkładu ...swojego głosu (piosenka Ireny Santor "Nie ma już dzikich plaż"). Pokaz naszej uczennicy był niezwykle interesujący i Helenka wywalczyła Wyróżnienie w tym konkursie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Aneta Łyszcz

Konkurs recytatorski

           25 kwietnia 2018 roku  w Pałacu Młodzieży im. Juliana Tuwima w Łodzi odbył się Funtastyczny Konkurs Recytatorski z języka angielskiego. Wzięły w nim udział dwie z naszych uczennic:

Julia C. z klasy II – która dostała wyróżnienie oraz
Barbara B. z klasy I. 

To było prawdziwe wyzwanie – dziewczynki nauczyły się naprawdę długich wierszy w języku angielskim i pięknie je zaprezentowały, a konkurencja była duża:).

Gratulujemy! Brawo!!!!!!

L.Kowalczyk

Jula

Gilbert Sz. zdobywcą Nagrody Specjalnej!

1/17

               29 maja 2018 roku w SP 202  odbyło się uroczyste podsumowanie IX Międzyszkolnego  Konkursu  „Razem zapobiegamy pożarom” pod hasłem „Historia wozu strażackiego do końca XIX wieku”.

Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 202
w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Łodzi we współpracy
z Ochotniczą Strażą Pożarną Łódź – Nowosolna, Radą Rodziców, Radą Osiedla Nowosolna i Firmą Marvel. Konkurs odbył się pod Patronatem WCKPiDN w Łodzi. 

Byliśmy bardzo miło zaskoczeni, kiedy to okazało się, iż uczeń
z szóstej klasy z nasze szkoły, Gilbert Sz. został zdobywcą Nagrody Specjalnej, a uczennica z klasy V, Julia P. zdobyła
w tym konkursie Wyróżnienie. Konkurs polegał na wykonaniu  prezentacji multimedialnej w programie Power Point. 

Najlepsze prezentacje, w tym prezentacja naszego ucznia były prezentowane podczas rozdania nagród. Serdecznie dziękujemy organizatorom konkursu za bardzo miłe przyjęcie, dzieciom ze szkoły 202 za przygotowany program artystyczny, który to umilił nam czas, poczęstunek oraz wspaniałe nagrody, które otrzymali uczestnicy konkursu.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

Aneta Łyszcz 

Brawo IIIA!

15 czerwca 2018 roku odbyła się już ostatnia, tzn. 8 lekcja w Programie Technologie informacyjne  z Klasą. 

Tym samym zakończyliśmy udział w Programie.

Klasa III A uczestniczyła bardzo aktywnie  w zajęciach z programowania, a na zakończenie cała klasa otrzymała DYPLOM!

Gratulacje!

Aneta Łyszcz

SP im. Wł. Jagiełły w Starych Skoszewach