top of page

Świetlica

            Celem działalności naszej świetlicy jest zapewnienie uczniom opieki przed i po lekcjach w bezpiecznym i miłym otoczeniu. Świetlica czynna jest od poniedziałku do czwartku w godzinach 7.30-17.30 w piątki 7.30-17.00

            Staramy się stworzyć uczniom warunki do wypoczynku, zabawy i odrabiania prac domowych. Chcemy aby czas spędzony w świetlicy upływał dzieciom w miłej atmosferze i sprzyjał rozwijaniu zainteresowań.

Dbamy o to, żeby dzieci czuły się w świetlicy dobrze i bezpiecznie i miały okazję do nawiązywania  nowych  znajomości.

            Wdrażamy naszych uczniów do kulturalnego i higienicznego trybu życia. Dzieci uczestniczą w różnorodnych działaniach opiekuńczo- wychowawczych i edukacyjnych, zajęciach plastycznych, czytelniczych, muzycznych, konkursach i zabawach w świetlicy oraz na świeżym powietrzu. Uczestnicząc w zajęciach, uczniowie mają okazję uczyć się przestrzegania norm i zasad współżycia społecznego, współpracy i właściwej komunikacji, konstruktywnego rozwiązywania konfliktów, poznać możliwości radzenia sobie z emocjami, wzmacniać zachowania pozytywne, szanować siebie i innych.

 

 

                                                      Wychowawcy świetlicy

Nadeszła Jesień... A w świetlicy szkolnej zawrzało od kolorów i darów jesieni. Dzieci przygotowywały wiele prac plastycznych w tym temacie. Między innymi piękne kolorowe drzewa techniką dowolną, większość wybrała lepienie z plasteliny oraz klasyczne kredki.

 

 

Druga praca pt. Pani jesień wykonana była przez dzieci z kolorowych liści. W obu pracach rozwijały swoją wrażliwość twórczą oraz kreatywność.

 

Świetliczaki spisały się na medal.

                                                                                                                                                                                            Marta Karbowiak
 

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/8

Promocja zdrowia w świetlicy szkolnej.


Dzieci wysłuchały jak realizować zdrowy tryb życia. Poznały aktywności fizyczne które powinno się wykonywać w naszym życiu, jak prawidłowo dbać o higienę osobistą oraz zapoznały się z piramidą zdrowego odżywiania, narysowały swoją piramidę oraz ją ozdobiły. Wspólnie wykonaliśmy gazetkę szkolną promującą działania prozdrowotne.


Marta Karbowiak

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/3

Świetliczaki zapoznały się z książką, co książka lubi a czego nie, słuchały opowiadań a na koniec wykonały swoje autorskie zakładki do książki.


Marta Karbowiak
--

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/3

Święto Edukacji Narodowej w świetlicy szkolnej. Dzieci wykonały laurki dla ulubionych nauczycieli. Cała rada pedagogiczna przesyła serdeczne podziękowania dla kochanych wychowanków.


Marta Karbowiak
--

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/4

11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować.

 

W naszej świetlicy obejrzeliśmy krótki film edukacyjny upamiętniający dlaczego obchodzimy co roku ten wyjątkowy dzień. Odśpiewaliśmy fragment Hymnu Polskiego oraz w grupach zrobiliśmy prace plastyczne "symbole narodowe".

Marta Karbowiak

Jestem akapitem. Kliknij tutaj, by dodać własny tekst albo mnie edytować. To proste.

bottom of page