top of page

Szlachetna Paczka 2023

Szanowni Państwo!

W tym roku również włączamy się w ogólnopolską akcję „Szlachetna Paczka”. Tym razem podjęliśmy, jako społeczność szkolna, wyzwanie pomocy dla Pana Gustava (51 lat ).

Poniżej prezentujemy opis, który widnieje na stronie programu „Szlachetna Paczka”.

Ofiarowane rzeczy prosimy przynosić do szkoły – do pedagoga szkolnego  lub p. Justyny Żeromińskiej, p. Edyty Szeląg, do dnia 14 grudnia 2023 r. Paczka powinna być gotowa 15 grudnia 2023 r.  (zapakowane podarunki) - w tym dniu zostanie zabrana ze szkoły przez wolontariuszy programu. Można również wesprzeć akcję finansowo wpłacając pieniądze w sekretariacie szkoły lub u pedagoga szk.

Będziemy bardzo wdzięczni za okazane zaangażowanie Państwa oraz Państwa dzieci, a naszych uczniów.

Z góry dziękujemy!

 

W imieniu Dyrekcji oraz RP SP w Starych Skoszewach

Monika Ruszkiewicz - pedagog szk.

 

Kod Rodziny: LDZ-873-116667

 

Historia Rodziny

Pan Gustav mieszka sam, nie pracuje, ponieważ uniemożliwia mu to niepełnosprawność ruchowa. Momentem zwrotnym w jego życiu był wypadek w miejscu pracy. Po operacji ratowania życia usunięto mu dwa kręgi. Przed wypadkiem mężczyzna miał żonę i przez wiele lat z sukcesem prowadził działalność gospodarczą. Wypadek zmienił wszystko, mężczyzna rozwiódł się z żoną i nie był w stanie dalej pracować. Na domiar złego kilka miesięcy temu zdiagnozowano u niego nowotwór złośliwy.

Codzienność Rodziny

Na dzień dzisiejszy mężczyzna jest w stanie poruszać się o własnych siłach, ale w bardzo ograniczonym stopniu. Kosztuje go to wiele wysiłku. Odczuwa chroniczny ból, który może jedynie łagodzić środkami farmakologicznymi. Jak sam o sobie mówi: "czuję się jak warzywo - wegetuję, jedyne co mi zostało, to uśmierzanie bólu". Pan Gustav nie ma żadnych oszczędności. Jego całkowite przychody to 844 zł z zasiłków. Koszty miesięczne utrzymania mieszkania oraz leczenia opiewają na 775 zł. Do dyspozycji pozostaje mu 69 zł miesięcznie. Nie bez znaczenia jest fakt, że mężczyzna otrzymuje wsparcie materialne od swoich dorosłych już dzieci oraz sąsiadów. Dzięki temu jest w stanie m.in. ogrzać pomieszczenie w którym mieszka. Mówi, że: "gdyby nie dzieci, to nie wiem co bym zrobił... pewnie już by mnie nie było na tym świecie". Wizyty dzieci napawają mężczyznę radością. Lubią razem rozmawiać i oglądać telewizję. Oglądanie telewizji pomaga mu "zapomnieć" o bólu. Pan Gustav marzy o tym, aby pokonać nowotwór i wrócić do życia społecznego.

Trzy kluczowe potrzeby Rodziny 

1. drzwi zewnętrzne

Drzwi do lokalu są cienkie i ucieka przez nie ciepło przez co koszty ogrzewania znacznie rosną.

2. materac przeciwodleżynowy

Pan Gustav spędza dużo czasu leżąc i potrzebuje specjalnego materaca, który zapobiega uciskowi naczyń krwionośnych.

3. żywność

Pozostałe potrzeby Rodziny

Żywność trwała

Ryż

Kawa

Herbata

Kasza

Makaron

Dżem

Olej

Cukier

Konserwy mięsne

Konserwy rybne

Owoce i warzywa w puszkach

Mąka

Mleko

Płatki śniadaniowe

 

Środki czystości

Mydło / żel myjący

Szampon

Szczoteczka do zębów

Pasta do zębów

Proszek do prania

Płyn do mycia naczyń

 

Wyposażenie mieszkania

materac przeciwodleżynowy (rozm. 200x90)

 

Inne potrzeby materialne

drzwi zewnętrzne do domu (200x90 prawe)

fotel z funkcją masażu

 

Uwagi: drzwi do lokalu są cienkie i ucieka przez nie ciepło przez co koszty ogrzewania znacznie rosną; fotel mógłby pomóc w uśmierzeniu bólu

Potrzeby niematerialne

 2 wizyty u masażysty rehabilitanta

 

Szczególne upominki:

 Gustav: niespodzianka

bottom of page