top of page

Olimpijczycy w Starych Skoszewach


       W ramach projektu Regionalnej Rady Olimpijskiej w Łodzi, uczniowie naszej szkoły z klas IV-VIII mieli okazję uczestniczyć w nietypowej lekcji wf. Była to "Wielka Olimpijska Lekcja Wychowania Fizycznego".

Naszymi nauczycielami wf😃   

🥈Anna Wierzbowska – była polska wioślarka, wicemistrzyni Europy, olimpijka z Rio de Janeiro. 

🏆Sylwester Bednarek – polski lekkoatleta specjalizujący się w skoku wzwyż. Zawodnik klubu RKS Łódź. Uczestnik igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

🥇Renata Małgorzata Mauer-Różańska – polska strzelczyni. Specjalistka w strzelaniu z karabinu pneumatycznego i karabinu kulowego z trzech postaw, multimedalistka olimpijska, dwukrotna mistrzyni olimpijska, trzykrotna medalistka mistrzostw świata.

🥉Filip Wypych – polski pływak specjalizujący się w stylu dowolnym, brązowy medalista mistrzostw Europy na krótkim basenie.

Gościem specjalnym w naszej szkole była Pani dr Aleksandra Rybińska-Bielecka która przedstawiła losy wybitnego sportowca - Pana Janusza Kusocińskiego. Polski lekkoatleta i rekordzista w biegach średnich i długich. Był złotym medalistą olimpijskim w 1932 r. w Los Angeles.

Z kolei uczniowie klas I-III, w ramach projektu "Dotknij olimpijskiego Medalu"uczestniczyli w spotkaniu prowadzonym przez Panią Renatę Mauer-Różańską. Dwukrotna mistrzyni olimpijska w strzelectwie opowiedziała najmłodszym o trudach i poświęceniu w sporcie oraz zadowoleniu z osiągniętego sukcesu.

Uczniowie z  ogromnym zainteresowaniem słuchali naszej mistrzyni. Na koniec oczywiście była chwila na zdjęcia i autografy 🙂

Dziękujemy organizatorom za tą wspaniałą lekcję i z niecierpliwością czekamy już na kolejne spotkanie. 

Kamila, Justyna, Edyta, Cezary

bottom of page