top of page

Szlachetna Paczka 2023 - Finał akcji w SP w Starych Skoszewach

 

 

W naszej szkole przełom listopada i grudnia to czas, w którym całą naszą  szkolną społeczność jednoczy wspólny cel- sprawić, by dla kogoś zbliżające się Święta Bożego Narodzenia były najwspanialszymi świętami, podczas których spełniają się marzenia- te duże i te małe. Dlatego też po raz 7 we współpracy z wolontariuszami ze Strykowa  przystąpiliśmy do Ogólnopolskiej Akcji „Szlachetna Paczka”.

 

Tym razem przygotowywaliśmy świąteczny prezent  dla Pana Gustava. Dzięki hojności i zaangażowaniu szkolnych Darczyńców  spełniliśmy wszystkie potrzeby naszego Podopiecznego, wśród których były: materac przeciwodleżynowy, drzwi zewnętrzne, trwała żywność oraz środki czystości. Z zebranych środków finansowych w kwocie 3823 zł. zakupiliśmy fotel z funkcją masażu (1163 zł) oraz serię 10 zabiegów rehabilitacyjnych (1200 zł).

 

 

Resztę środków (1460 zł) przeznaczyliśmy na uzupełnienie paczki o pozostałe potrzeby (żywność, artykuły chemiczne). W sumie nasza szkolna Szlachetna Paczka liczyła 32 podarunki o łącznej wartości 6700 zł. Przedsięwzięcie nie mogłoby się udać bez ogromnego wsparcia Rodziców naszych Uczniów, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni!

Od wolontariuszy "Szlachetnej Paczki" wiemy, że Pan Gustav nie mógł powstrzymać łez wzruszenia, widząc, ilu ludzi dobrej woli zebrało się, by spełnić jego świąteczne życzenia. Dobro wraca!

 

W imieniu Pani Dyrektor i organizatorów akcji serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom za ogromne serce i zaangażowanie w akcję!

 

Monika Ruszkiewicz

bottom of page