top of page

Sukcesy uczniów klas I - III w Szkole Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Starych Skoszewach

         W pierwszych miesiącach nowego roku szkolnego uczniowie klas I - III odnieśli kilka znaczących sukcesów w międzyszkolnych konkursach plastycznych.

         „Moja bezpieczna droga do szkoły” to konkurs zorganizowany przez naszą szkołę. Jego celem było promowanie idei bezpiecznego poruszania się po drogach, jak również uświadomienie uczniom potrzeby poznania przepisów ruchu drogowego. Laureatami ww. konkursu zostali:

Kategoria I (uczniowie klas I)

I miejsce - Lea S.

II miejsce - Natalia U.

III miejsce - Antoni Sz.

Kategoria II (uczniowie klas II)

I miejsce - Barbara B.

II miejsce - Antoni Sz.

Kategoria III (uczniowie klas III)

I miejsce - Zofia B.

II miejsce - Łucja Z.

         „Jesień w liściach zamknięta” to konkurs zorganizowany przez Dom Kultury w Niesułkowie. Zadaniem uczestników konkursu było przedstawienie jesieni dowolną techniką plastyczną płaską. W każdą pracę musiał być wkomponowany liść lub bukiet jesienny. Jury konkursu oceniało autorski charakter, oryginalność kompozycji, jakość i staranność wykonania. Laureatami tego konkursu zostali:

I miejsce - uczennica klasy III Antonina A.

II miejsce - uczeń klasy I Kacper D.

III miejsce - uczennica klasy I Oriana R.

         Nasza szkoła po raz kolejny uczestniczyła w konkursie „Barwy jesieni na Wzniesieniach - i zwierz dziki lubi leśne smakołyki” zorganizowanym przez PKWŁ. Tematem konkursu była jesień i jej barwy w przyrodzie Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich, z zaakcentowaniem dzikich zwierząt spotykanych w najbliższej okolicy i ich sposobów zdobywania pożywienia. Zwycięzcami ww. konkursu zostali:

Kategoria I (uczniowie klas I)

Wyróżnienie - Lea S. i Antonina Ż.

Kategoria II (uczniowie klas II)

II miejsce - Florentyna J.

Wyróżnienie - Karol C.

Kategoria III (uczniowie klas III)

II miejsce - Zofia K.

Wyróżnienie - Antonina A. i Łucja Z.

         W październiku uczniowie klas I - III brali również udział w Ogólnopolskich Konkursach Przedmiotowych „Leon” z języka angielskiego, matematyki i zintegrowanych sprawności. Celem ww. konkursów było zachęcenie dzieci do poszerzania wiedzy oraz sprawdzenie ich umiejętności z danego obszaru. Z niecierpliwością czekamy na wyniki i oczywiście cały czas mocno trzymamy kciuki.

         Zwycięzcom i osobom wyróżnionym w konkursach plastycznych serdecznie gratulujemy ogromnej wyobraźni i zmysłu artystycznego.

Ewa Szubert

bottom of page