top of page

Spotkanie autorskie z panem Marcinem Koziołem

w Szkole Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Starych Skoszewach

11 października uczniowie klas 1-3 oraz przedszkolaki  wzięły udział w spotkaniu autorskim z panem Marcinem Koziołem podróżnikiem, pisarzem,  autorem wielu książek dla dzieci i młodzieży. Spotkanie odbyło się dzięki  współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną. Młodsze dzieci miały  okazję bliżej poznać pisarza oraz jego dzieła np. „Pogoda dla puchaczy”.

 

Usłyszały wiele ciekawych informacji dotyczących wspomnianych ptaków. Uczyły się także, jak w łatwy sposób narysować głównego bohatera oraz wysłuchały piosenki. Pan Marcin przekazał również inspirujące wiadomości o funkcjonowaniu pogody oraz przygotował zagadki w tym temacie.

Spotkanie dla klas I-III, było poświęcone Wombatowi Maksymilianowi i jego przygodom. Seria książek o Wombacie Maksymilianie zdobyła Nagrodę Magellana 2016 – nagrodę główną dla najlepszego przewodnika dla dzieci.  Uczniowie poznali głównego bohatera książki, który jest przedstawicielem tego mało znanego gatunku. Dowiedzieli się, gdzie zamieszkuje i jak żyje.

 

Pan Marcin opowiadał także o podróżach, geografii i kulturze niezwykłego królestwa w Himalajach, jakim jest Bhutan (tam rozgrywa się akcja pierwszej książki: „Wombat Maksymilian i Królestwo Grzmiącego Smoka”), a także sąsiedniego Nepalu, gdzie Wombat zawędrował w drugiej części pt. „Wombat Maksymilian i misja na dachu świata Uczniowie z  zainteresowaniem uczestniczyli w spotkaniu.

.

Joanna Spychała

bottom of page