top of page

RYMcerze- projekt „Nie Zmarnuj Swojego Życia”

20 listopada 2023 roku gościliśmy w naszej szkole Zespół RYMcerzy z programem profilaktycznym Nie Zmarnuj Swojego Życia.  Organizatorem projektu jest Fundacja Nie Zmarnuj Swojego życia, patronem Fundacja Edukacja z Wartościami, pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka i Ministerstwa Sprawiedliwości. Głównymi ambasadorami inicjatywy są: Jerzy Dudek, Maciej Musiał, Tomasz Adamek, Marcin Kwaśny, Dominika Figurska

To już druga na wizyta raperów Bęsia i Dj Yonasa, tworzących zespół  RYMcerze,
w naszej szkole. Pierwsza miała miejsce w 2018 r.

 

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas VI- VIII oraz grupa najstarszych klas  ze SP im. Marii Konopnickiej w Lipinach.  Celem całego przedsięwzięcia jest pokazanie młodzieży, że zawsze warto mieć swoje marzenia i zawsze watro realizować swoje pasje. Muzycy podczas półtoragodzinnego spotkania dzielili się swoją historią, opowiadając o tym, jak wszelkiego rodzaju używki zawładnęły ich życiem, jak staczali się na samo dno, by się później się od niego odbić. Robią teraz to, co najbardziej kochają – tworzą muzykę, poprzez którą docierają do młodych ludzi, by ci nigdy nie wchodzili w mroczny świat uzależnień. Główne myśli całego projekt  to: Nie Zmarnuj Swojego Życia! Nie zmarnuj czasu, talentów, relacji. Żyj wartościami. Bądź sobą. Rozwijaj się. Myśl
o przyszłości. Bądź kreatywny. Ryzykuj!.

Całość dopełnił  hiphopowy  przerywnik  wykonaniu Bęsia i Dj Yonasa, który przydał naszym uczniom wyjątkowo do gustu.  Po spotkaniu nie zabrakło chwil na pamiątkowe zdjęcia, rozmowy i autografy.

Z  całego serca dziękujemy Bęsiowi i Dj Yonasowi za fantastycznie wspólnie spędzony czas mając nadzieję, że to nie jest  nasze ostanie spotkanie!

Projekt „Nie zmarnuj Swojego Życia” w całości został sfinansowany z budżetu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

 

Monika Ruszkiewicz

pedagog szk.

 

 

 

 

Nie Zmarnuj Swojego Życia, z takim programem 7.12.2018r. przyjechali do naszej szkoły RYMcerze tj. raperzy: Bęsiu (Łukasz Bęś) i DJ Yonas (Jonatan Blank).

 

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas V- VIII. Projekt miał na celu pokazanie młodzieży, że zawsze warto mieć swoje marzenia i realizować swoje pasje. Raperzy podczas półtoragodzinnego spotkania dzielili się swoją historią, opowiadając o tym jak wszelkiego rodzaju używki zawładnęły ich życiem, jak staczali się na dno, ·by się później od tego dna odbić. Robią teraz to, co najbardziej kochają – tworzą muzykę, poprzez którą docierają do młodych ludzi, by ci nigdy nie wchodzili w mroczny świat uzależnień. Spotkanie przeplatane były utworami z autorskiej płyty „Nie Zmarnuj Swojego Życia”.

Projekt „Nie zmarnuj Swojego Życia” w całości został sfinansowany z budżetu Gminnej Komisji Rozwiazywania Problemów Alkoholowych.

bottom of page