Code Week

 

W dniu 16 października grupa Biedronki wybrała się na grzybobranie na macie do kodowania. Gra polegała na rywalizacji dwóch zespołów. Każdy z zespołów miał ułożone na planszy krążki z grzybami (muchomory, borowiki, kurki), a także otrzymał 20 krążków ze strzałkami oraz pionek i kostkę. Zadaniem drużyn było przejść przez matę do kodowania od jednego koszyczka do drugiego, trzeba było omijać krążki z muchomorami, a za zatrzymanie na krążku z borowikiem otrzymywało się 2 punkty za krążek z kurką 1 punkt. Plansze trzeba było pokonać w mniej niż 20 ruchach, aby tego dokonać dzieci po wykonanych ruchach na planszy rozkładały krążki ze strzałkami. Ilość ruchów losowana była przez rzut kostką. Wygrywała drużyna, która dotarła do mety w mniej niż 20 ruchach i uzbierała jak najwięcej punktów. W naszej grupie wygrała drużyna czerwona w nagrodę mogli wybrać następną zabawę. Dzieci przy kodowaniu świetnie się bawiły. Biedronki uwielbiają zabawy z matą do kodowania. Gra inspirowana scenariuszem ze strony www.uczymydzieciprogramować.pl stworzonym przez Annę Świć.

Renata Szubert

Dzień Głośnego Czytania

 

W dniu 29 września w naszym przedszkolu odbył się Dzień Głośnego Czytania. Każdą z grup odwiedzała kolejno pani bibliotekarka. Czytała książeczkę, opowiadała o swojej pracy, a także zachęcała nas do odwiedzenia biblioteki. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały czytanego opowiadania, a później opowiadały o jego treści. Wizyta gościa bardzo im się podobała.

dzień głośnego czytania.png
Dzień Kropki

W dniu 15 września w naszym przedszkolu odbył się Dzień Kropki jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. W naszej grupie ten dzień przepełniony był kropkami i zabawą.  Zapoznaliśmy się z historią małej Vashti, która nie wierzyła w siebie, ale dzięki pewnej kropce to się zmieniło. Bawiliśmy się w różne gry matematyczne, w których górowała kropka, a także tworzyliśmy zwariowane, kreatywne obrazy z kropeczek. Dzień był pełen zabawy i uśmiechu.

urodziny julki.jpg

SP im. Wł. Jagiełły w Starych Skoszewach