W poszukiwaniu WIOSNY...

21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej WIOSNY. Ponieważ w tym roku dzień ten wypadał w niedzielę, Biedroneczki wybrały się w poniedziałkowe przedpołudnie na spacer w poszukiwaniu oznak wiosny. Odnalazły kwitnącą leszczynę, pączki młodych listków a także mogły posłuchać przepięknego śpiewu ptaków. Świeże powietrze sprawiło, że wszystkie dzieci zyskały mnóstwo energii do zabawy.

Światowy Dzień Zespołu Downa

Święto obchodzone na całym świecie corocznie 21 marca. Celem jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej zespołu Downa, propagowanie praw i dobra ludzi z tą wadą genetyczną i integracja z nimi. Biedronki również dołączyły do akcji, wspierając "inność" - ubrały skarpetki "nie do pary". 

6 urodziny Jasia

Z okazji urodzin wszystkiego najlepszego, radości, uśmiechu
na twarzy i spełnienia marzeń,
życzą dzieci i panie
z grupy "Biedronki"!

IMG_20210308_115845111
IMG_20210308_120044120_BURST000_COVER_TO
IMG_20210308_120034266
IMG_20210308_120021593
IMG_20210308_120028817
IMG_20210308_120006250
IMG_20210308_120141275

Dzień Kobiet obchodzony jest obecnie niemalże na całym świecie. W tym dniu, mężczyźni wręczają kobietom kwiaty i drobne podarki.
W grupie Biedronek ten dzień był również wyjątkowy. Nie zabrakło prezentów, a przede wszystkim uśmiechów na buziach naszych małych kobiet. 
Dziękujemy chłopcom za przepiękne życzenia
oraz upominki.

Bal karnawałowy 2021

16 lutego w grupie Biedronek odbył się bal karnawałowy. Bawiliśmy się przy różnych utworach dla dzieci np. maszynista zuch, tańcz i stop, w karnawale. Odbył się konkurs kto najdłużej utrzyma balonik w powietrzu, która para najdłużej będzie tańczyć z balonikiem. Tańczyliśmy Labado, Makarene, bawiliśmy się w muzyczne krzesła. Cały dzień pełen był najróżniejszych zabaw i tańców przy muzyce. Zakończył się poczęstunkiem dla dzieci.

WALENTYNKI

W dniu 12 lutego w grupie Biedronki odbyły się Walentynki, czyli święto miłości i przyjaźni. Dzieci w swoich strojach miały akcenty w kolorze czerwonym, a w tym dniu we wszystkich naszych zabawach królował motyw serduszka. Kodowaliśmy serduszko na wirtualnej macie do kodowania, bawiliśmy się w „Mam serduszko, wielkie serce…” w rytm mam chusteczkę, dzieci podawały sobie serduszkowy balonik, był serduszkowe rytmy, tańce i zabawy z balonami w kształcie serca, a także serduszkowe walentynki. Zabawa była wspaniała.

Kubeczkowe szaleństwo w "Biedronkach"

IMG_20210209_112636
IMG_20210209_155245
IMG_20210209_112235
IMG_20210209_112225
IMG_20210209_155451
IMG_20210209_112334
IMG_20210209_155446
IMG_20210209_112643
IMG_20210209_155254
IMG_20210209_112347

Dzień Pizzy

W dniu dzisiejszym w grupie "Biedronek" obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pizzy. Cały dzień przepełniony był różnymi zadaniami z akcentem pizzy. Na początek wypowiadaliśmy się, jaką pizzę najbardziej lubimy.

Potem poznaliśmy kilka faktów o powstaniu pizzy. Odkodowywaliśmy pizzę na wirtualnej macie do kodowania. Budowaliśmy pizzowe wieże z kolorowych kubeczków, a także robiliśmy pizzowy masażyk. Na koniec dzieci stworzyły swoją własną pizze na papierze. Zabawy spotkały się z dużym entuzjazmem, a zwłaszcza masażyk.
To był super dzień w przedszkolu!

"Internet" - warsztaty
w Biedronkach.

21 stycznia grupa Biedronek brała udział w warsztatach nt. „Internetu”, prowadzonych przez psychologa szkolnego – Panią Martę Borkowską. Przedszkolaki utrwaliły poprzez zabawę - pojęcie „Internet”, dowiedziały się do czego jest nam potrzebny, do czego powinien służyć i jakie niebezpieczeństwo może ze sobą nieść. Dzieci odniosły się do świata gier komputerowych – zrozumiały, że nie można przenieść się w rzeczywistości do ich wnętrza.
                                      Biedronki zdały test na „5”, jaki przygotowała dla nich ciocia Marta
                                              i otrzymały „Odznakę Bezpiecznego Internetowego przedszkolaka”.

Zabawy na śniegu

Jasełka

17 grudnia 2020 r.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji z tegorocznego przedstawienia jasełkowego w wykonaniu grupy "Biedronek".
Prezentacja w linku lub po otworzeniu ikony "P". 


https://drive.google.com/file/d/1s-X3euvP3jvqqhO6c3SzzCQTuXXcfegc/view?usp=sharing

Mikołajki 2020

Mikołajki mogą być jak z bajki …

Dla każdego!

Dla Tomka, dla Majki,

Dla Agnieszki, dla Piotrka, Łukasza …

Więc uwaga!

Dziś Mikołaj zaprasza!

M. Terlikowska
 

Mikołajki to czas, który wprowadza nas w nastrój świąteczny, symboliczne podarki, dekoracje, choinka –
to wszystko sprawia, że Święta zbliżają się wielkimi krokami.
Dziś nasze „Biedronki” wyglądały jak mali pomocnicy Świętego Mikołaja. Atrakcji tego dnia było bez liku. Otrzymaliśmy list od Mikołaja, wprost z Laponii. Święty postanowił sprawdzić, czy wszystkie dzieci były grzeczne, czy zasługują na świąteczne prezenty. Postawił przed nimi kilka zadań specjalnych – zapoznanie z tradycją wręczania prezentów 6 grudnia, wykonanie listy podarków w postaci rysunków, ćwiczenia grafomotoryczne, taniec dla Mikołaja, quizy, zapamiętanie imion reniferów – najbliższych pomocników, zabawy matematyczne a także rozszyfrowanie „zakodowanego Mikołaja”.

Wszystkie zadania zostały wykonane na „6” – przedszkolaki z pewnością zasłużyły na niespodzianki.
Na zakończenie każdy otrzymał słodki upominek oraz zostały wykonane zdjęcia pamiątkowe.
Do zobaczenia Mikołaju za rok…!

Tylko tego, co najlepsze i najpiękniejsze -
w dniu urodzin życzą panie i dzieci
z grupy ,,Biedronki".

Andrzejki

30 listopada 2020 r.

W dniu 30 listopada grupa Biedronki obchodziła Andrzejki. W tym dniu
w przelocie odwiedziła nas Czarownica z Łysej Góry i zostawiła
dla przedszkolaków 10 zadań, z którymi Biedronki poradziły sobie wspaniale. Dowiedzieliśmy się troszkę o historii tego święta, razem wróżyliśmy sobie przyszłość, tańczyliśmy, kodowaliśmy, wycinaliśmy nożyczkami, a w nagrodę
za nasze zmagania czekał nas mały poczęstunek. Zabawa była super i podobała się przedszkolakom.

"Dzień Pluszowego Misia"

25 listopada 2020 r.

W dniu 25 listopada grupa „Biedronek” uczestniczyła
w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia.
Mimo coraz nowocześniejszych i coraz
atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija.
Dzieci wraz z „Misiem Tadziem” poznały historię
tego święta, zapoznały się z ciekawostkami na temat niedźwiedzi
oraz popularnymi misiami w literaturze dziecięcej. W tym dniu przygotowano wiele atrakcji dla przyjaciół Misia: quizy, zabawy ruchowe oraz plastyczne. Biedronki wykonały misia z płyty CD oraz wzięły udział w zabawach sensorycznych, których celem było pokolorowanie portretu „Tadzia” za pomocą dłoni/paluszków. Tego dnia nie mogło zabraknąć misiowego przysmaku –ciasteczkowe „Lubisie” oraz kanapki z miodem smakowały dzieciom.
Ten dzień dla wszystkich był pełen uśmiechu
oraz wspólnej zabawy.

28 października 2020 r.

Hej ho! Hej ho!
Na grzyby by się szło...

Dzisiejszy dzień upłynął pod hasłem "grzyby".
Po śniadaniu z Panią Sylwią wybraliśmy się
na wycieczkę do pobliskiego lasu. Celem wyjścia było obserwowanie zmian zachodzących
w przyrodzie jesienią. Ponieważ obecna pora roku sprzyja grzybiarzom, to postanowiliśmy poszukać tych leśnych skarbów. Udało nam się odnaleźć maślaki, podgrzybki, ale nie zabrakło też muchomorów :) Spacer po lesie sprawił nam ogromną przyjemność, mogliśmy odetchnąć świeżym powietrzem oraz przypomnieć sobie nazwy grzybów i rodzaje drzew.
Zapraszamy do galerii.

Code Week

 

W dniu 16 października grupa Biedronki wybrała się na grzybobranie na macie do kodowania. Gra polegała na rywalizacji dwóch zespołów. Każdy z zespołów miał ułożone na planszy krążki z grzybami (muchomory, borowiki, kurki), a także otrzymał 20 krążków ze strzałkami oraz pionek i kostkę. Zadaniem drużyn było przejść przez matę do kodowania od jednego koszyczka do drugiego, trzeba było omijać krążki z muchomorami, a za zatrzymanie na krążku z borowikiem otrzymywało się 2 punkty za krążek z kurką 1 punkt. Plansze trzeba było pokonać w mniej niż 20 ruchach, aby tego dokonać dzieci po wykonanych ruchach na planszy rozkładały krążki ze strzałkami. Ilość ruchów losowana była przez rzut kostką. Wygrywała drużyna, która dotarła do mety w mniej niż 20 ruchach i uzbierała jak najwięcej punktów. W naszej grupie wygrała drużyna czerwona w nagrodę mogli wybrać następną zabawę. Dzieci przy kodowaniu świetnie się bawiły. Biedronki uwielbiają zabawy z matą do kodowania. Gra inspirowana scenariuszem ze strony www.uczymydzieciprogramować.pl stworzonym przez Annę Świć.

Dzień Przedszkolaka

Dziś był wspaniały dzień dla każdego dziecka – świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Czekało na Nas wiele atrakcji
i wspaniałej zabawy! Bawiliśmy się przy największych przebojach dla dzieci, braliśmy udział  w  ciekawych zabawach integrujących i otrzymaliśmy słodkie prezenty!

 

Z okazji zbliżającego się Dnia Przedszkolaka życzymy wszystkim dzieciom spełnienia marzeń, uśmiechu na twarzy i cudownych przyjaciół. Niech przygoda towarzyszy każdemu Waszemu dniu, a zabawa dostarcza jak najwięcej radości!

Dzień Głośnego Czytania

 

W dniu 29 września w naszym przedszkolu odbył się Dzień Głośnego Czytania. Każdą z grup odwiedzała kolejno pani bibliotekarka. Czytała książeczkę, opowiadała o swojej pracy, a także zachęcała nas do odwiedzenia biblioteki. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały czytanego opowiadania, a później opowiadały o jego treści. Wizyta gościa bardzo im się podobała.

dzień głośnego czytania.png
urodziny julki.jpg
Dzień Kropki

W dniu 15 września w naszym przedszkolu odbył się Dzień Kropki jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. W naszej grupie ten dzień przepełniony był kropkami i zabawą.  Zapoznaliśmy się z historią małej Vashti, która nie wierzyła w siebie, ale dzięki pewnej kropce to się zmieniło. Bawiliśmy się w różne gry matematyczne, w których górowała kropka, a także tworzyliśmy zwariowane, kreatywne obrazy z kropeczek. Dzień był pełen zabawy i uśmiechu.