top of page

Z wizytą w Nowosolnej

Dzisiaj tj. 7 maja 2024 r. klasa IIb wybrała się na wyjątkową wycieczkę. Drugoklasiści pełni werwy i otwarci na nowe wyzwania wyruszyli w podróż. Pierwszym punktem atrakcji przewidzianych dla uczniów była podróż autobusem MPK linii 91C do Nowosolnej. Tam czekały kolejne wyzwania. W planach mieliśmy warsztaty w Gminnej Bibliotece Publicznej.

 

Uczniowie zapoznali sie z praca bibliotekarza, księgozbiorem oraz zasadami obowiązującymi w czytelni. Następnie udaliśmy się do restauracji Black Burger. Zostaliśmy tutaj ciepło przyjęci przez P. Paulinę, która przeprowadziła dla uczniów ciekawe warsztaty kulinarne. Uczniowie mieli możliwość zaprojektować, własnoręcznie  przygotować i skosztować hamburgery, nie zabrakło pysznej lemoniady. Dodatkowo właścicielka zrobiła uczniom słodką niespodziankę w formie pysznego deseru. Atmosfera tego miejsca, życzliwość i gościnność P. Pauliny sprawiły, ze czas spędzony w jej restauracji byl prawdziwym relaksem i czysta przyjemnością.   


W drodze powrotnej odwiedziliśmy Urząd Poczty Polskiej, gdzie przemiłe Panie zaprezentowały uczniom miejsce swojej pracy. W Nowosolnej znajduje sie Urząd Gminy Nowosolna. Przechodząc obok niego mieliśmy zaszczyt spotkać Wójta Piotra Szcześniaka. Nasz włodarz okazał nam swą wielka gościnność i zaprosił nas do miejsca swojej pracy. Odpowiedział  uczniom historie naszej gminy oraz pochodzenie jej nazwy, oprowadził nas po urzędzie oraz zapoznał ze specyfiką pracy poszczególnych urzędników.  Jesteśmy pod wrażeniem gościnności naszego Wójta.


Kierując się na przystanek autobusowy mijaliśmy również budynek Ochotniczej Straży Pożarnej Łódź - Nowosolna. Odkryliśmy, ze znajduje sie na nim defibrylator AEG. Przy tej okazji dzieci dowiedziały się do czego służy to urządzenie i jak ważną rolę pełni. Zmęczeni, szczęśliwi i pełnił nowych wrażeń wróciliśmy do szkoły. Osoby, które dziś mieliśmy okazję spotkać sprawiły, że ten dzień był naprawdę wyjątkowy i zapadnie nam na długo w pamięci.

 

Pięknie jest zwiedzać świąt, ale warto aby najmłodsze pokolenie miało też okazje poznać swoją małą ojczyznę i nauczyło się szanować najbliższą okolicę, a przede wszystkim ludzi których spotykamy w naszym codziennym życiu. Dziękujemy wszystkim, których dziś spotkaliśmy.  Wasza życzliwość, serdeczność sprawiła, że to byl DOBRY DZIEŃ.

bottom of page