Bieżące informacje

Praca Oddziałów Przedszkolnych

aktualny jadłospis

oraz

wszystkie ważniejsze informacje

umieszczane są w zakładce

DLA RODZICA

miś

KLALENDARIUM MIESIĄCA

GRUDZIEŃ

  • 29 listopada - 3 grudnia - warsztaty pieczenia pierniczków z panią Kingą Bełdzińską;

  • 3 grudnia - warsztaty Pierwszej Pomocy z Misiem Edziem;

  • 6 grudnia  - Mikołajki;

  • 9 grudnia - wycieczka do kina (4-latki Pszczółki oraz 5-latki Jagódki);

  • 14 grudnia - warsztaty świąteczne mydła, świece, torby ekologiczne;

  • 21-22 grudnia Jasełka

  • 23 - 31 grudnia - przerwa świąteczna;

WYSTĘP PRZEDSZKOLAKÓW

Z OKAZJI

NARODOWEGO ŚWIĘTA

NIEPODLEGŁOŚCI

Szlachetna Paczka 2021

Szanowni Państwo!

Podobnie, jak w poprzednich latach włączamy się w ogólnopolską akcję Szlachetna Paczka.  Tym razem podjęliśmy, jako społeczność szkolna, wyzwanie pomocy dla  Pani Stanisławy (lat 80).
Opis rodziny i więcej informacji o potrzebach rodziny w zakładce akcje charytatywne.

Ofiarowane rzeczy prosimy przynosić do szkoły - do pedagoga szkolnego lub p. Justyny Żeromińskiej, p. Edyty Szeląg, do dnia 9 grudnia 2021. Paczka powinna  być gotowa 10 grudnia 2021 (zapakowane podarunki) - w tym dniu zostanie zabrana ze szkoły przez wolontariuszy programu.  Można również wesprzeć akcję finansowo wpłacając pieniądze  w sekretariacie szkoły lub u pedagoga szk.

Będziemy bardzo wdzięczni za okazane zaangażowanie Państwa oraz Państwa dzieci, a naszych uczniów.

Z góry dziękujemy!
W imieniu Dyrekcji oraz RP SP w Starych Skoszewach

Monika Ruszkiewicz - pedagog szk.   

PRZEDSZKOLAKI PRACA ZDALNA.png

GÓRA GROSZA

Wzorem lat ubiegłych, również i w tym roku nasza szkoła i oddziały przedszkolne przyłączyły się do akcji Góra Grosza, prowadzonej przez Towarzystwo Nasz Dom, z siedzibą w Warszawie.

Akcja przeprowadzana jest poprzez zbiórkę monet (od 1 gr do 5 zł) w szkołach i przedszkolach w całej Polsce od dnia 02 listopada 2021 do dnia 31 grudnia 2021 r.

 

Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom, które doznały rozłąki z rodzinami lub tym, które są nią zagrożone.

 

Akcja Góra Grosza obok efektu wychowawczego, integracyjnego i prestiżowego ma również charakter konkursu. Zgodnie z regulaminem, nagrodzone zostaną szkoły/przedszkola, które zbiorą najwięcej - w całej Polsce oraz każdym województwie. Szczegóły znajdują się w załączonym regulaminie akcji, oraz na stronie internetowej Towarzystwa Nasz Dom w zakładce Góra Grosza.

 

Zbiórka będzie odbywała się indywidualnie w każdej z grup. 

 

Serdecznie zachęcam do udziału.

Pozdrawiam 

Katarzyna Fidos

baterie.png

KOMUNIKATY PAŃSTWOWEGO POWIATOWEGO INSPEKTORA SANITARNEGO W ŁODZI.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łodzi opiniuje pozytywnie wniosek Dyrektora Szkoły Podstawowej w Starych Skoszewach w sprawie zawieszenia zajęć stacjonarnych dla Oddziału Przedszkolnego w grupach 3, 4, 5, 6a, 6b od dnia 08.11.2021r do dnia 12.11.2021r.


Urszula Jędrzejczyk – Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łodzi


Informujemy, że Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Łodzi z siedzibami ul. Przybyszewskiego 10, 93-189 Łódź i ul.Pomorska 96 ,91-402 Łódź jest administratorem danych osobowych. Każda osoba przesyłając wiadomość zawierającą jej dane osobowe drogą elektroniczną ma prawo dostępu do tych danych, żądania ich usunięcia, sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub sprzeciwu wobec ich przetwarzania w związku z jej szczególną sytuacją. Przesyłane dane będą przetwarzane wyłącznie w zakresie i celu niezbędnym do udzielenia odpowiedzi.
Ponadto Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Łodzi informuje, iż przetwarza dane osobowe w związku z realizacją swoich zadań statutowych oraz w związku ze świadczonymi usługami. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych dostępne są pod adresem http://www.psselodz.pl/ lub w siedzibie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łodzi.

 

Komunikat

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łodzi na podstawie art. 5 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz. U. z 2020 r. poz. 1845 z późn. zm.), § 1 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 27 lutego 2020 r. w sprawie zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 (Dz. U. poz. 325 z późn. zm.), § 7 ust. 1 pkt 4 i ust. 2 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 6 kwietnia 2020 r. w sprawie wykazu chorób powodujących powstanie obowiązku hospitalizacji, izolacji lub izolacji w warunkach domowych oraz obowiązku kwarantanny lub nadzoru epidemiologicznego (Dz. U. z 2021 r. poz. 351 z późn. zm.) w związku z ustalonym kontaktem z osobą zakażoną SARS-CoV-2

nakazuje

poddanie się obowiązkowej kwarantannie od dnia 07.11.2021r. do dnia 14.11.2021r. w miejscu zamieszkania dzieciom z grup przedszkolnych: 5, 6a i 6b oraz pracownikom którzy mieli ostatni kontakt z osobą zakażoną SARS-CoV-2 w dniu 04.11.2021r. w Szkole Podstawowej w Starych Skoszewach 19.

Zakazuje się opuszczania miejsca kwarantanny, chyba, że dana osoba wymaga hospitalizacji albo Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łodzi postanowi inaczej.

Jednocześnie PPIS w Łodzi informuje, iż osoby zaszczepione podwójną dawką szczepionek firm: BioNTech/Pfizer, Moderna, Astra Zeneca minimum 14 dni po drugiej dawce oraz jedną dawką szczepionki Johnson & Johnson minimum 14 dni po zaszczepieniu, a także ozdrowieńcy do pół roku od dnia otrzymania pozytywnego wyniku testu w kierunku obecności SARS-CoV-2, nie będą poddane kwarantannie po weryfikacji szczepień w systemie teleinformatycznym.

Urszula Jędrzejczyk – Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łodzi.

PRZEDSZKOLAKI SKŁADAJĄ NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA Z OKAZJI

DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

WAŻNA INFORMACJA

Dnia 14 października b.r. obchodzimy

Święto Edukacji Narodowej

jest to dzień wolny od zajęć dydaktycznych.


15 października b.r.

jest dniem dodatkowo wolnym dla szkoły. 

W dniach 14 i 15 października przedszkole pracuje

w godzinach 7:30 - 16:30


Podczas tych dwóch dni będą realizowane tylko zajecia opiekunczo- wychowawcze.
 

ZEBRANIA

 

W dniu 9 września 2021 roku zapraszamy na zebrania

w Oddziałach Przedszkolnych z wychowawcami:

grupa 3-latków "Sówki" sala 101 godzina 17.30

grupa 4-latków "Pszczółki" sala 102 godzina 18.00

grupa 5-latków "Jagódki" sala 103 godzina 18.00

grupa 6-latków A "Biedronki" sala 104 godzina 17.30

grupa 6-latków B "Motylki" sala 29 godzina 17.30

 Do sali może wejść jeden opiekun z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego (maseczka, dezynfekcja rąk, ochraniacze na buty).

WITAMY W NASZYM PRZEDSZKOLU!

Przedszkole pracuje w godzinach: 

7:00 - 17:00

Kontakt z nami

Tel:  42 648-41-09, 42 671-46-68

e-mail: spskoszewy@wp.pl

Nasz adres:

Szkoła Podstawowa
im. Wł. Jagiełły

Stare Skoszewy 19

92-701 Łódź 35

Szkoła publiczna

Klauzula informacyjna RODO