top of page

ERASMUS+ (ProjektToolerance)

SCENARIUSZE WARSZTATÓW
KONKURSY
PRODUKTY
EWALUACJA
PODSUMOWANIE I ROK PROJEKTU
RELACJE PARTNERÓW PROJEKTU

Zostań Superbohaterem! - pomagamy

Poruszające słowa widniejące na plakacie przygotowanym przez uczniów klasy VII „WSPIERAMY TO, CO KOCHAMY” stanowiły zapowiedź już czwartej z kolei, corocznej  akcji charytatywnej na rzecz Dzieci z Domu w Łodzi.

 

Dom w Łodzi to jedyne w skali kraju takie miejsce, w którym przewlekle chore, porzucone przez rodziców dzieci mają zapewnioną całodobową opiekę medyczną i codzienną rehabilitację, którego pracownicy tworzą bezpieczne dla nich miejsce,  gdzie  dzieci pokonują swoje trudności, rozwijają pasję, spełniają marzenia i do tego są kochane.

My również staramy się w tym pomagać. W bieżącym roku w dniu 17 maja uczniowie klasy VII wraz z rodzicami przygotowali wspaniałe słodkości, dzięki którym udało nam się zebrać kwotę 379,70 zł. Środki te zostaną przeznaczone na wakacyjny  wyjazd dzieci do Dąbek (na paliwo).

Pragniemy podziękować wszystkim darczyńcom oraz osobom zaangażowanym w tę akcję. Dziękujemy za Wasze Wielkie Serca!

Aneta Łyszcz - wychowawca wraz z uczniami klasy VII

​ Projekt ERASMUS+ został zakończony!

W lutym 2021r., po dwóch latach udanej i owocnej współpracy ze szkołami z Włoch, Szwecji, Turcji, Portugali i Niemiec nasza szkoła zakończyła realizację projektu  „Użyjmy narzędzi cyfrowych, aby porozmawiać o tolerancji" ('Let's use digital tools to talk about tolerance'   (TOOLerance), który został sfinansowany z programu Erasmus +, sektor Edukacja Szkolna,  akcja KA2 Współpraca szkół.

Realizacja tak dużego projektu była nie lada wyzwaniem, kosztowała dużo wysiłku, wymagała dobrej współpracy uczniów, nauczycieli, rodziców, członków lokalnej społeczności i miejscowych władz z całej Europy. Czy to się opłaciło? Nikt nie ma wątpliwości, patrząc na to co udało się zrobić w ciągu zaledwie dwóch lat: 5 wizyt partnerskich, liczne warsztaty, debaty, prelekcje, interesujące produkty stworzone z użyciem narzędzi cyfrowych (e-gazeta, plakaty interaktywne, wywiady, filmy, projekty do druku 3D).

 

Działania te podniosły kompetencje językowe, informatyczne, poszerzyły wiedzę o kulturze i zwyczajach partnerskich krajów. Uświadomiły i pokazały naszym uczniom, że można wykorzystać narzędzia cyfrowe i świat wirtualny do zrobienia czegoś dobrego i cennego dla innych, co było głównym założeniem tego projektu. Jesteśmy pewni, że wzbudziło to wrażliwość i pozytywne, pełne empatii i tolerancji nastawienie naszych uczniów do świata i innych ludzi.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w projekt, w szczególności naszym Koordynatorom, którym pomimo trudnej obecnie sytuacji udało się go doprowadzić do końca!

A. Frankenberg

SP. w Starych Skoszewach

Zapraszamy do obejrzenia filmów wykonanych przez uczniów z naszej szkoły:

bottom of page