baterie.png

GÓRA GROSZA

Wzorem lat ubiegłych, również i w tym roku nasza szkoła i oddziały przedszkolne przyłączyły się do akcji Góra Grosza, prowadzonej przez Towarzystwo Nasz Dom, z siedzibą w Warszawie.

Akcja przeprowadzana jest poprzez zbiórkę monet (od 1 gr do 5 zł) w szkołach i przedszkolach w całej Polsce od dnia 02 listopada 2021 do dnia 31 grudnia 2021 r.

 

Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom, które doznały rozłąki z rodzinami lub tym, które są nią zagrożone.

 

Akcja Góra Grosza obok efektu wychowawczego, integracyjnego i prestiżowego ma również charakter konkursu. Zgodnie z regulaminem, nagrodzone zostaną szkoły/przedszkola, które zbiorą najwięcej - w całej Polsce oraz każdym województwie. Szczegóły znajdują się w załączonym regulaminie akcji, oraz na stronie internetowej Towarzystwa Nasz Dom w zakładce Góra Grosza.

 

Zbiórka będzie odbywała się indywidualnie w każdej z grup. 

 

Serdecznie zachęcam do udziału.

Pozdrawiam 

Katarzyna Fidos

góra grosza.png

Szlachetna Paczka 2021

Szanowni Państwo!

Podobnie, jak w poprzednich latach włączamy się w ogólnopolską akcję Szlachetna Paczka.  Tym razem podjęliśmy, jako społeczność szkolna, wyzwanie pomocy dla  Pani Stanisławy (lat 80).
Poniżej prezentujemy opis, który widnieje na stronie programu Szlachetna Paczka.

Ofiarowane rzeczy prosimy przynosić do szkoły - do pedagoga szkolnego lub p. Justyny Żeromińskiej, p. Edyty Szeląg, do dnia 9 grudnia 2021. Paczka powinna  być gotowa 10 grudnia 2021 (zapakowane podarunki) - w tym dniu zostanie zabrana ze szkoły przez wolontariuszy programu.  Można również wesprzeć akcję finansowo wpłacając pieniądze  w sekretariacie szkoły lub u pedagoga szk.

Będziemy bardzo wdzięczni za okazane zaangażowanie Państwa oraz Państwa dzieci, a naszych uczniów.

Z góry dziękujemy!
W imieniu Dyrekcji oraz RP SP w Starych Skoszewach

Monika Ruszkiewicz - pedagog szk.   

Kod Rodziny: LDZ-873-58771

Historia Rodziny

Pani Stanisława stara się prowadzić spokojne życie. Mieszka w małym domku postawionym wiele lat temu - bez łazienki i toalety, z dala od budynków użyteczności publicznej i komunikacji. Ogrzewany jest tylko jeden pokój i kuchnia. Dba o mały ogródek, w którym hoduje warzywa
i kwiaty. Opiekuje się również kurami i psem. Od dawna jej życie nie jest jednak proste. Wiele lat temu zmarł jej mąż, a niedawno zmarł syn, z którym mieszkała, co dodatkowo obciążyło ją kosztami. Ze względu na chorobę, syn nigdy regularnie nie pracował. Z pozostałej części rodziny, stały kontakt ma tylko z córką i wnukiem, jednak nie są oni w stanie wspomóc pani Stanisławy finansowo. Mimo to stara się iść przez życie z uśmiechem. Ze względu na swoje choroby (m.in nadciśnienie i choroby gastrologiczne) od lat jest na rencie, która miesięcznie wynosi 1530 zł. Po odliczeniu kosztów utrzymania domu oraz wydatków na leki 840 zł, na życie zostaje jej 689 zł. Dlatego też dba o to co ma - przydomowy warzywniak czy kury.

Piękno Rodziny

Pani Stanisława jest uśmiechniętą osobą o pozytywnym nastawieniu. Bardzo ceni poczucie estetyki - zarówno na zewnątrz, jak i w domu, ma wiele pięknych kwiatów, o które mimo swojego wieku
i chorób chętnie dba. W domu zawsze panuje porządek. Podczas zimy i gorszej pogody, chętnie wypełnia swój wolny czas robótkami ręcznymi i szyciem na maszynie. Największym szczęściem na co dzień dla pani Stanisławy jest to, że mimo chorób i wieku jest w stanie funkcjonować samodzielnie i zadbać o siebie i otoczenie. Marzy o uporządkowaniu i wyrównaniu niezagospodarowanej dotychczas części małej działki.

Trzy kluczowe potrzeby Rodziny

1. Żywność trwała:
Zapasy żywności pozwolą oszczędzić na codziennym utrzymaniu.

2. Gruby ciepły koc
Podczas chłodniejszych dni pozwoli zadbać o komfort termiczny.

3. Opał - drewno 6 mp
Rosnące ceny opału utrudniają jego zakup - brak ogrzewania może odbić się dodatkowo negatywnie na zdrowiu pani Stanisławy.

To bardzo ważne, abyś wybierając tę Rodzinę był w stanie spełnić wyróżnione, 3 kluczowe potrzeby. Liczymy, że odpowiesz również na pozostałe potrzeby Rodziny.

Pozostałe potrzeby Rodziny:

Żywność trwała
Specjalne wymagania:

Ze względu na stan zdrowia pani Stanisława nie może spożywać czekolady, przetworów rybnych (śledzie itp.) oraz innych tłustych potraw.

Herbata
Ryż
Kasza
Makaron
Mąka
Cukier
Olej
Dżem
Konserwy mięsne
Owoce i warzywa w puszkach

Środki czystości
Mydło / żel myjący
Szampon
Szczoteczka do zębów
Pasta do zębów
Płyn do płukania
Proszek do prania
Płyn do mycia naczyń
Płyny czyszczące
Papier toaletowy, ręczniki papierowe

Obuwie:
Stanisława: Kozaki/buty zimowe

Rozmiar: 38, Uwagi: Najlepiej szerokie, lekkie kalosze z wyjmowaną ocieplaną wkładką.

Wyposażenie mieszkania
Uwagi:
Koc - koc grubszy
Ozdobna narzuta na łóżko (150x200)

Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego
Uwagi:
Obecne naczynia nie nadają się już do użytku. Ze względu na zdrowie pani Stanisława stara się nie używać dużej ilości tłuszczu, dlatego przydadzą się jej garnki i patelnia z powłoką nieprzywierającą.

Patelnia z powłoką nieprzywierającą
Garnki średniej wielkości

Inne potrzeby materialne
Uwagi:
Drewno drobno pocięte. Papa będzie niezbędna do uszczelnienia zniszczonej czasem powierzchni dachu.
Opał około 6 metrów przestrzennych
Papa dachowa - 8 rolek

Potrzeby niematerialne:
Voucher na wymianę okularów wraz z badaniem wzroku.

Szczególne upominki:
Stanisława: Bezrękawnik/kamizelka z polaru w ciemnym kolorze (rozmiar 46/XXL).

Link do opisu  wybranej przez szkołę rodziny
https://liblink.pl/QsMYG4L6Pf