WYDARZENIA  2022/23

Wycieczka do zoo klas pierwszych

Wiosna w lesie - wycieczka klas pierwszych

DSC_7496 (Copy).JPG

DZIEŃ RODZINY W SZKOLE PODSTAWOWEJ W STARYCH SKOSZEWACH

            11 czerwca 2022 r. po raz dwunasty w naszej szkole odbył się Dzień Rodziny. W tym roku upłynął nam pod hasłem  „Od źródeł Moszczenicy płynie pieśń o chlebie”. Piękna pogoda, liczne atrakcje przyciągnęły rodziców i dzieci na tę wyjątkową imprezę plenerową.

            Punktualnie o godzinie 10.30 nastąpiło powitanie zebranych gości. Oprócz Wójta Gminy Nowosolna p. Piotra Szcześniaka, Skarbnik Gminy Anny Mazerant, inspektora ds. oświaty, ochrony zdrowia i ds. uzależnień p. Elżbiety Bednarskiej, pani Dyrektor Zofia Okońska przywitała Wicemarszałka Województwa Łódzkiego p. Andrzeja Górczyńskiego, zastępcę Dyrektora Departamentu Rolnictwa UM p. Małgorzatę Sibińską, proboszczów parafii w Starych Skoszewach i Kalonce  ks. Roberta Batolika, i ks. Pawła Stołowskiego, Dyrektor GPCKiE w Plichtowie p. Monikę Czubaczyńską-Szram, kierownika Gminnej Biblioteki Publicznej w Nowosolnej p. Jolantę Domańską, Radnych Gminy Nowosolna, przedstawicieli OSP w Starych Skoszewach, rodziców i dzieci.

            Pierwszą z zaplanowanych na ten dzień atrakcji był pokaz grupy przedszkolnej z Klubu „FitMoc”. Następnie zebrani przeszli do sali gimnastycznej, gdzie obejrzeli spektakl pt. „Od źródeł Moszczenicy płynie pieśń o chlebie” w wykonaniu Koła Teatralnego „Parawan”. To widowisko artystyczne było częścią projektu sołectwa Byszewy – „Sołectwo na plus”, finansowanego z budżetu Województwa Łódzkiego 2021. Młodzi artyści przedstawili  tradycje związane z życiem i pracą na polskiej wsi, a także ukazali drogę, jaką przechodzi ziarno od momentu siewu aż do wypieku chleba.

            Po występie uczniów impreza przeniosła się na teren boiska i placu zabaw, gdzie na dzieci, rodziców i dziadków czekały m.in. tor przeszkód przygotowany przez strażaków z OSP
w Starych Skoszewach, strzelnica interaktywna i stanowisko do zaplatania warkoczyków, warsztaty z pieczenia podpłomyków przygotowane przez grupę rekonstrukcyjną „Ród Dębowego Liścia”, ścieżki zdrowia dla przedszkolaków i uczniów kl. I-III, a także kąciki plastyczne. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zwłaszcza: koncert dla rodzin w wykonaniu Studia Piosenki „Pędziwiatry” oraz mecz trenerów „Gol Academy” z uczniami Szkoły Podstawowej w Starych Skoszewach, wygrany przez byłych piłkarzy 5:2.
W międzyczasie można było zakupić miody i wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez panią Marzenę Serafińską, właścicielkę „Pasieki z Lipki”.  O godzinie czternastej rozpoczął się pokaz akrobatyki Kamila Hofta z „AkroDance”, gry i zabawy językowe z „Early Stage” oraz  loteria fantowa „Pomoc dla Ukrainy”.  Oprócz zbiórki pieniędzy na cele charytatywne można było także wspomóc założenie radiowęzła, odwiedzając galerię prac i obrazów, natomiast
z zakupu biżuterii pięćdziesiąt procent dochodu  zostało przeznaczone na pomoc wakacyjną dla dzieci.  

            W trakcie imprezy goście mieli możliwość skosztować przepysznych ciast, owoców, żuru skoszewskiego, chleba ze smalcem czy pieczonych kiełbasek. Oprócz tego dostępne były stoiska z lodami, watą cukrową, popcornem i lemoniadą.

            Miniony Dzień Rodziny był dobrą formą spędzenia wolnego czasu z rodziną na świeżym powietrzu. Zapewnił też wszystkim doskonałą i niezapomnianą zabawę z wieloma atrakcjami.

                                                                                                                                                      Aleksandra Piotrowska

                                                                                               Marcin Bartłoszewski

IMG20220606122425 (Copy).jpg

 "Mała piłkarska kadra czeka"

 

W dniu 31.05.2022r. odbył się Wojewódzki turniej "Mała piłkarska kadra czeka" w Opocznie rocznika 2009 i młodsi. W losowaniu trafiliśmy do 1 grupy gdzie rywalizowaliśmy z FC Bonus i Diablo Wawal.

 

 

Z pierwsza drużyna po bardzo zaciętym i wyrównanym pojedynku zeszliśmy z boiska ze zwycięskim wynikiem 3:2. Drugie spotkanie z Diablo Wawal bylo dość jednostronne i tym samym wyszliśmy z grupy z 1 miejsca.

 

W grupie finałowej 3 szkoły grały każdy z każdym. Na początku SP Bednary postawiły nam wysoką poprzeczkę i mecz zakończył się remisem.

 

W ostatnim pojedynku nasz zespół nie dal żadnych szans SP Mogre i tym samym zostaliśmy złotymi medalistami Wojewódzkiego turniej"Mała piłkarska kadra czeka". Na brawa zasługują Maks B,Olek B,Olek K,Maks K, Rafał P, Krzysiek K,Szymon S i nasza perełka Milena L.
"Dodatkowo najlepszym strzelcem turnieju został Olek B. Wielkie brawa."

Kamila, Justyna, Edyta, Czarek

IMG_20220601_112736 (Copy).jpg

 Wolności oddać nie umiem – Gabriel Fleszar w SP w Starych Skoszewach  

  

  

1 czerwca 2022 r. w Szkole Podstawowej im Wł. Jagiełły w Starych Skoszewach odbył się koncert profilaktyczny Gabriela Fleszara pt. „Wolności oddać nie umiem”.  


W recitalu wzięli udział uczniowie z klas VI –VII oraz VII-VIII ze SP w Lipinach.   

Gabriel Fleszar to ceniony wokalista, autor tekstów, kompozytor i aktor. Pamiętany
z przebojów „Kroplą deszczu”, „Bilet do nieba”, czy „Kto panem, kto sługą” artysta, ma na swoim koncie trzy solowe płyty: „Niespokojny” (1999), „Niespokojny 2” (2001) i „Pełnia” (2003). Zagrał również główną rolę w „Sezonie na leszcza” (2001) w reżyserii Bogusława Lindy.   

Spotkanie z młodzieżą wokalista rozpoczął swoją najbardziej rozpoznawalną piosenką „Kroplą deszczu”.

 

Podczas koncertu, w którym znalazły się zarówno jego autorskie utwory, jak i przeboje innych wykonawców, dzielił się opowieściami z własnego życia i historiami jego znajomych, którzy wpadli w sidła narkotycznych czy alkoholowych nałogów. 

 

Artysta podkreślił, że jedynym uzależnieniem, z którym sam się zmagał było palenie papierosów (które rzucił między innymi pod wpływem swoich profilaktycznych spotkań).

 

Przed sięgnięciem po inne używki uchroniło go uczenie się na cudzych błędach - dramatyczne doświadczenia przyjaciół i znajomych, między innymi „Zagana” czy Mai, których losy poznaliśmy podczas spotkania, pozbawiły go złudzeń co do kosztów życia w nałogu.

 

Unikając moralizowania, artysta przestrzegał młodzież przed podejmowaniem niewłaściwych decyzji, które mogą mieć tragiczne konsekwencje uwikłania się w uzależnienie od alkoholu, narkotyków czy leków. 

 

Zachęcał do nieulegania presji grupy i do wybierania wolności. Podkreślając, że to co go uchroniło przed wejściem w mroczny świat używek, to m.in. ogromna miłość do muzyki, zachęcał młodzież do podążania za swoimi pasjami. 

Puentą recitalu była piosenka Chłopców z Placu Broni „Kocham wolność” i przesłanie - tylko dzięki wolności od uzależnień, można żyć pełnią życia.   

Spotkanie z

 

Gabrielem Fleszarem zostało sfinansowane z środków Gminnej Komisji Rozwiązywani Problemów Alkoholowych.    

 

 

Monika Ruszkiewicz – pedagog szk.  

285442701_386188113545618_4536509260769910299_n.jpg

POZNAJEMY POLSKĘ

 

      Uczenie się oparte na praktycznym odkrywaniu śladów historii, czy też eksperymentowaniu w centrach nauki stwarza uczniom warunki do zdobywania nowych umiejętności w niepowtarzalnym środowisku edukacyjnym. W ramach przedsięwzięcia MEN  „Poznaj Polskę”, mającego na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego , tradycji, zabytków kultury i historii odbyliśmy z uczniami klas pierwszych naszej szkoły jednodniową wycieczkę do Torunia.

       W ramach priorytetowych obszarów edukacyjnych wskazanych przez Ministra zwiedziliśmy Muzeum Toruńskiego Piernika, Dom Legend Toruńskich oraz Stare Miasto. W Muzeum Piernika poznaliśmy historię piernika od średniowiecza do czasów współczesnych.

 

Dowiedzieliśmy się skąd pochodzi nazwa ciasta i dlaczego w Toruniu rozwinął się ten smaczny przepis. Zobaczyliśmy stare, drewniane formy piernikarskie wykonywane przez samych piekarzy.

 

Zdobyliśmy ogrom wiedzy o pierniku i tematach z nim związanych. Wzięliśmy również udział w warsztatach wypieku pierników, podczas których wykorzystaliśmy zdobytą wiedzę o przyprawach i składnikach w praktyce.

 

 

Poznanie historii Torunia z innej strony umożliwił nam pobyt w Domu Legend Toruńskich. To właśnie w nim usłyszeliśmy super opowieści o początkach Torunia, roli Krzyżaków, o flisaku, który uratował Toruń przed żabami, o dzwonie, który miał chronić przed końcem świata czy dlaczego krzywa wieża jest krzywa.

 

Dzieci wykonywały różne zadania, a podczas całego zwiedzania było dużo śmiechu, żartów i ruchu. Na Starym Mieście podziwialiśmy piękne kamienice i budowle. Wróciliśmy pełni wrażeń 

Agnieszka Marciniak,   Ewa Szubert

dea36ca0-213c-4324-a486-587ea217aa83.jpg

DRZWI OTWARTE

w Szkole Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Starych Skoszewach

 

                             W dniu 16 marca br. odwiedzili naszą szkołę i przedszkole wyjątkowi goście  ̶  PRZYSZLI PIERWSZOKLASIŚCI i PRZEDSZKOLAKI wraz z RODZICAMI. Z okazji Drzwi Otwartych dla wszystkich zgromadzonych czekało wiele atrakcji.

Spotkanie rozpoczęło się przemówieniem Pani Dyrektor Zofii Okońskiej
oraz prezentacją szkoły. Goście poznali  historię i ofertę edukacyjną placówki oraz dowiedzieli się o zainteresowaniach i sukcesach naszych uczniów. Po części wstępnej nadszedł czas na zwiedzanie przedszkola i szkoły.

 

Dla najmłodszych przygotowane były doświadczenia i zabawy integracyjne w oddziałach przedszkolnych, natomiast przyszli pierwszoklasiści uczestniczyli w licznych eksperymentach w „Salonie Młodych Odkrywców”, poznawali tajniki robotyki, oglądali pokazy
w sali informatycznej oraz brali udział w grach i zabawach na magicznym dywanie.

 

Ponadto dzieci zapoznały się z pracą z wybranym materiałem Montessori, a zainteresowani rodzice mogli obejrzeć prezentację: „Wykorzystanie metod Marii Montessori w edukacji”. Oprócz licznych atrakcji przygotowanych podczas Drzwi Otwartych była również możliwość rozmowy z dyrekcją
i nauczycielami. Ponadto były zorganizowane konsultacje ze szkolnym psychologiem
i pedagogiem.

Dziękujemy wszystkim DZIECIOM i RODZICOM za tak liczne przybycie, rozmowy, wspólne zabawy i miłą atmosferę. Do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym! 

 

Dyrekcja oraz Pracownicy

Szkoły Podstawowej im. Wł. Jagiełły w Starych Skoszewach

img-20220401-wa0012.jpg

Dzień bez plecaka


Czy to możliwe aby wszyscy uczniowie niezwykle ochoczo i z wielką radością spieszyli do szkoły na lekcje? Otóż tak. 
W piątek 01.04.22 dzieci i młodzież ze Szkoły w Starych Skoszewach z uśmiechem na twarzy wchodzili do szkoły. Zamiast plecaków, swoje książki, zeszyty i przybory do pisania przynieśli w najróżniejszych "torbach".

Pojawiały się wiaderka, dziecięce wózki dla lalek, taczki do zabawy w piaskownicy, skrzynki, poszewki, walizki i kocie domki. Dość nietypowymi pojemnikami okazały się także blachy do ciasta, mikrofalówka i  chlebak. Prawdziwym hitem stał się jednak ogromny zderzak samochodowy
Brawo Bartek 🙂


W tej niezwykłej zabawie wzięły udział wszystkie klasy młodsze i starsze. Do gry włączyli się również nauczyciele.
Dzień bez plecaka-uczniowie przyjęli z dużą aprobatą i na pewno będzie wpisany do kalendarza imprez szkolnych. Przeszło to nasze najśmielsze oczekiwania. Zawsze można na Was liczyć:)


W imieniu samorządu, serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom którzy w tym dniu swoje wygodne plecaki zamienili na coś innego :)
Mamy jeszcze mnóstwo szalonych pomysłów i liczymy na to że również Wam się spodobają:)


Pozdrawiam Justyna Żeromińska

IMG20220323133927 (Copy) (Copy).jpg

Mistrzostwa województwa łódzkiego LZS w halowej piłce nożnej.

Nasi uczniowie w środę 23.03.2022r. wzięli udział w wojewódzkim turnieju piłki nożnej organizowanym w Moszczenicy. W zawodach brało udział 11 drużyn ,ktore zostały podzielone na 3 grupy gdzie tylko najlepsza awansowała dalej. Zostaliśmy przydzieleni do grupy III gdzie rozegraliśmy 2 mecze.

 

Pierwsze starcie z SP Słupia rozpoczęliśmy nie najlepiej,bo szybko straciliśmy 2 bramki . To jednak nas nie podłamało a wręcz przeciwnie zmotywowało do lepszej i skuteczniejszej gry. Zdeterminowanie powiodło się,bo mecz zakończyliśmy remisem 2:2.

 

Drugi decydujący mecz byl z SP Lubania. Pomimo dobrej gry zeszliśmy z boiska z wynikiem 0:0. Jak okazało się o awansie miały zadecydować rzuty karne pomiędzy nami a SP Słupia. Tym razem niestety lepszy okazał się przeciwnik.

 

Dziękuję wszystkim uczniom za udział w turnieju 👍 Jeszcze tam wrócimy 💪

Cezary Książek

received_382356540556649.jpeg.jpg

MINI-MARATON 2022 :)

 


"Bieg po zdrowie"- pod takim hasłem kryje się wspaniała impreza sportowa organizowana w Szkole w Starych Skoszewach. To nic innego jak nasz mini- maraton w którym uczniowie, uczennice, nauczyciele, rodzice a nawet dziadkowie biorą udział od zawsze.


W tym roku, po dość długiej przerwie ruszyliśmy na nowo. W piątek 11.03.22 do startu gotowych było 116 uczniów, 5 nauczycieli i 4 rodziców.
Brawo :)
Uczniowie ze Szkoły w Starych Skoszewach rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych. Pierwszy bieg rozpoczął się o godzinie 09:00 dla klas I-III. Młodzi sportowcy mieli do pokonania dystans ok. 1,5km.


Drugi etap biegu przeznaczony był dla klas starszych IV-VIII. Sygnał do startu zadźwięczał o godzinie 13:50 a młodzież miała do pokonania trasę ok. 2,5km.
A oto najlepsi z najlepszych:
KLASY I-III
1.L. Artur - 3b
2.CH. Karol - 3b
3.L. Martyna - 3b
KLASY IV-VIII
1.J. Piotr - 7b
2.K.  Aleksander - 7a
3. F. Franciszek - 7a


Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy.


Ogromne podziękowania również dla wszystkich którzy pomagali w organizacji piątkowego biegu :)

 Kamila, Justyna, Edyta, Cezary

 

273728621_325481016295040_3763137609894152200_n.jpg

Ferie zimowe

 

 

Początek ferii zimowych ze Szkołą Podstawową im. Władysława Jagiełły w Starych Skoszewach

 

Zaraz po rozpoczęciu ferii zimowych chętni uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w dwóch zorganizowanych wyjazdach.

Pierwsza wycieczka odbyła się do kina Cinema City w Manufakturze na film animowany pt. „O czym marzą dzisiaj zwierzęta”.

 

Opowieść o superbohaterach, którzy jednocześnie są zwierzętami spowodowała, że nudy w kinie nie było.

 

Dzieci przekonały się, że prawdziwi bohaterowie to nie ich kostiumy ani maski, tylko odwaga, wiara w siebie i dobre serce.

Na drugą wycieczkę uczniowie pojechali do Pasieki w Lipce na warsztaty edukacyjne.

Pani Marzena Serafińska z wielką pasją przedstawiła opowieść o pszczołach, która zakończyła się degustacją miodów na chlebie.

 

Następnie dzieci robiły mydełka z pyłkiem pszczelim i płatkami kwiatowymi. Był również czas na zabawę na powietrzu oraz spacer po pasiece, podczas którego uczniowie zobaczyli domek do uloterapii i oczywiście ule.

Dziękujemy wszystkim, którzy na początek zimowego wypoczynku wybrali propozycje naszej szkoły.

Ewa Szubert

IMG20220211095412 (Copy).jpg

"Dzieci sieci- Plik i folder na ropie internetowych kłopotów"

 

 

Dnia 11.02.2022r. wzięliśmy udział w spektaklu internetowym pt. „Dzieci Sieci – Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów”. Spektakl bardzo spodobał się uczniom. Tematyka jaka była poruszana w nim, nie była im obca.

 

W dzisiejszych czasach, gdzie dzieci już od najmłodszych lat mają dostęp do wszelkiego rodzaju elektroniki i internetu nie trudno w uzależnienie się od tych dobrodziejstw współczesnego świata. Dzięki temu, ze przedstawienie miało czytelny i jasny przekaz, każdy po jego obejrzeniu mógł odnieść się do treści które ukazywało.

Wszyscy wyciągnęli poprawne wnioski i wspólnie ustalili, ze internet to źródło ogromnej wiedzy, ale należy korzystać z niego z głową i bezpiecznie. Wiedzą tez, ze gdy cos pojawiło się w sieci to nigdy z niego nie zginie.

Na szczęście dzieciaki, nie utożsamiają swojego korzystania z niego z uzależnieniem, ale co niektórzy zdiagnozowali uzależnienie u swojego starszego rodzeństwa…..

Miejmy nadzieje, ze dorośli tez, widzą ten problem i w porę będą potrafili pomóc swoim pociechom.

Agata Choła

IMG20220209102022 (Copy).jpg

Warsztaty Świece

 

 

Dnia 9.02.2022r. w naszej szkole odbyły się warsztaty „Świece”. Poprowadziła je właścicielka Pasieki w Lipce.

 

Na początku spotkania zapoznała uczniów z ciekawostkami dotyczącymi życia pszczół. Uczniowie naszej klasy wykazali się dużą wiedzą w tym temacie. Następnie każdy otrzymał formy do produkcji świec i nadeszła pora na zajęcia praktyczne.

 

Zanim wosk stężał mieliśmy okazję degustować pyszne miodki z pasieki Pani Marzenki. Jak na zdjęciach widać były tak pyszne, ze kolejka nie malała przez pół godzinyJ

Gdyby nie fakt, ze miodki się skończyły, dzieciaki jeszcze przez długi czas z przyjemnością smakowałyby te pyszności. I muszę przyznać, ze w ogóle się nie dziwię!!! Mniam…

Wielką radość przyniosło uczniom odkrywanie kształtu swoich świec.

Jeszcze raz BARDZO DZIĘKUJEMY PANI MARZENKO za cudowne zajęcia!!!

Na pewno skorzystamy z zaproszenia

 

 

i z chęcią odwiedzimy Pasiekę w Lipce.

20211206_090258.jpg

Mikołajkowy Turniej

 


Z okazji Mikołajek w Szkole w Starych Skoszewach 06.12.2021r. odbył się wewnątrz-szkolny Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej. To już druga edycja. Pierwszy turniej zorganiziwany był w 2019r., niestety"pandemia" zmusiła nas wszystkich do zrobienia długiej przerwy ale znów jesteśmy :)
Do rywalizacji o tytuł Mistrza siatkówki przystąpiło sześć klas:
V, VI,VIIa,VIIb,VIIIa,VIIIb


Reprezentacje poszczególnych klas rozgrywały mecze eliminacyjne w dwóch grupach, następnie mecze półfinałowe i na koniec oczywiście finał.
Cały turniej przebiegał w niezwykle miłej atmosferze, uczniowie siedzieli w swoich sektorach i z całych sił kibicowali swoim faworytom.


Niestety w ostatniej chwili do rozgrywek nie mogła przystąpić drużyna z klasy VI. Jest nam bardzo przykro z tego powodu ale wierzymy że w przyszłym roku do turnieju przystąpią ze zdwojoną siłą :)
Wszystkie drużyny reprezentowały naprawdę wysoki poziom.

 

Na szczególne wyróżnienie zasłużyła najmłodsza ekipa - klasa V - bąbelki Pani Lidii K., która dzielnie walczyła o każdy punkt.


I miejsce - klasa VIIa
II miejsce - klasa VIIIa
III miejsce - klasa VIIIb


Jak co roku podczas turnieju wybieramy najlepszego zawodnika i zawodniczkę. To osoba która zdobyła dla swojej drużyny najwięcej punktów.
W tym roku ten zaszczyt przypada:
-najlepszy zawodnik - Daniel P. klasa VIIIb
-najlepsza zawodniczka - Aleksandra C. klasa VIIIb


Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom turnieju za zaangażowanie, zdrową rywalizację i dobrą zabawę :)


Kamila, Justyna, Edyta,Cezary

 

DSCN1008 (Copy).JPG

WARSZTATY CHEMICZNE W KLASACH  I-III

 

 

Dnia  28 października 2021r.    odbyły się dla uczniów klas I-III „Warsztaty chemiczne – kolorowa chemia”.

Jedna z klas naszej szkoły zmieniła się w chemiczne laboratorium, w którym dzieci mogły bezpiecznie, pod okiem specjalistów, wziąć udział w kolorowych eksperymentach! Tworzyły kolory za pomocą probówek i barwników, uczyły jakie  kolory powstają z mieszania podstawowych barw oraz przeprowadziły samodzielnie eksperymenty z podstawowymi chemicznymi składnikami: mleka, oleju i barwników.

Wychowawcy klas I-III

20211203_101119 (Copy).jpg

Warsztaty świąteczne klasa 2b

20211125_142251 (Copy).jpg

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W NASZEJ SZKOLE 

Dnia 25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia, w tym roku również w naszej szkole pojawiły się pluszowe misie 😊 Z okazji tego dnia postanowiliśmy sprawić naszym uczniom pare niespodzianek. W związku z tym osoby które przyniosły misia, były ubrane na brązowo, czy miały akcent misia nie musiały: mieć pracy domowej, pisać lotnych kartkówek oraz odpowiadać ustnie. W klasach i na świetlicy powstawały piękne prace plastyczne 😊. 

Dla wszystkich klas został zorganizowany poczęstunek. W ramach tego dnia uczniowie klasy 7b robili kanapki z miodem i czekoladą. Kanapki rozeszły się bardzo szybko. Mamy nadzieje że uczniom podobają się takie dni które dla nich organizujemy.  

 

 

Zuzanna Miller, Samorząd Uczniowski 

IMG_20211116_101916 (Copy).jpg

Dogoterapia

 

Dnia 16 listopada w naszej klasie 2a odbyły się warsztaty z udziałem pieska.  Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat  dogoterapii oraz w jaki sposób należy prawidłowo opiekować się psem.

Podziwiały Lili, która wykonywała polecenia swojego opiekuna. Kążde z dzieci przywitało się z psem i poczęstowało go przysmakiem.Dzieci wykazały się dużą wiedzą i aktywnością na zajęciach.

Monika Źaromińska

IMG_20211110_182018.jpg

Brawo dla Mistrzyni Polski!

 

 

Miło nam ogłosić, że uczennica naszej Szkoły Podstawowej w Starych Skoszewach debiutując w rozgrywanych w Szczecinie halowych Mistrzostwach Polski w Kartingu zdobyła V-ce Mistrzostwo Polski!

Wiktoria K.  uczennica klasy 7A posiada nietypową jak dla dziewczynki pasję - wyścigi gokartowe. W tym roku w sierpniu Wiktoria debiutowała w najbardziej prestiżowych zawodach halowych w Polsce - Polish Indoor Kart Championship (PIKC) - w których udział wzięło ponad

200 zawodników z Polski i Europy.

Startując w Kategorii Mini (zawodnicy do 15 lat), w której rywalizowało 36 młodych zawodników, zajęła II miejsce wśród dziewcząt (kategoria Mini Girls) i tym samym zdobyła tytuł v-ce Mistrzyni

Polski.

To wyjątkowe osiągnięcie, biorąc pod uwagę, że pierwszy start w zawodach halowych Wiktoria zaliczyła zaledwie rok wcześniej w Łodzi. Oprócz osiągnięcia wspaniałego wyniku w Mistrzostwach Polski, Wiktoria w 2021 roku startowała również w Łódzkiej Lidze Kartingowej,

w której rywalizuje m.in. Adam Szydłowski wielokrotny Mistrz Polski w Kartingu Wyczynowym,  a obecnie trener Wiktorii.

Warto nadmienić, że Łódzka Liga Kartingowa, posiada jedną kategorię, w której startują w  większości dorośli zawodnicy, a waga startowa wynosi 90-95 kilogramów.

 

Jeśli zawodnik nie osiąga zakładanej wagi jego gokart jest doważany. Wiktoria mając 12 lat aby móc startować z

dorosłymi zawodnikami dociąża swój gokart blisko 40 kg dodatkowej wagi.

W zakończonej w Październiku letniej edycji Łódzkiej Ligi Kartingowej rozgrywanej na torze GoKart Arena, będąc jedyną kobietą (na 59 zawodników) zakończyła ligę w TOP 10 klasyfikacji generalnej, pokonując wielu starszych i znacznie bardziej doświadczonych kierowców.

Najbliższe miesiące to starty w zimowej edycji Ligi rozgrywanej w Racing Center Łodż i ponowny start w Polish Indoor Kart Championships w 2022 roku, 

życzymy Wiktorii dalszych

sukcesów i trzymamy mocno kciuki!

Adam Woźnicki

received_1046573276104755.jpeg

 Dzień Edukacji Narodowej         

 

                14  października 1773 roku Sejm Rozbiorowy utworzył Komisję Edukacji Narodowej, która była odpowiednikiem współczesnego ministerstwa oświaty publicznej. To właśnie w rocznicę tego wydarzenia w Polsce obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej, potocznie zwany Dniem Nauczyciela.


               W naszej szkole uroczysta akademia podczas, której uczniowie podziękowali swoim wychowawcom i pedagogom, odbyła się w poniedziałek 18 października 2021 r. Na sali gimnastycznej oprócz pani Dyrektor Zofii Okońskiej i Jej zastępców, nauczycieli, pracowników obsługi i dzieci, zasiedli także Wójt Gminy Nowosolna pan Piotr Szcześniak, Inspektor ds. Oświaty pani Elżbieta Bednarska i proboszcz Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Świętej Barbary w Starych Skoszewach ksiądz Robert Batolik.        

       
               W części artystycznej uczniowie klasy V i VI zaprezentowali montaż słowno-muzyczny przygotowany pod okiem wychowawców p. Lidii Kowalczyk i p. Marcina Bartłoszewskiego, których wspierali opiekunowie: chóru p. Katarzyna Kowalczyk i Samorządu Uczniowskiego p. Justyna Żeromińska. Zgromadzeni mogli obejrzeć także prezentację zdjęć, ukazujących przedstawicieli Rady Pedagogicznej gdy byli dziećmi.       

  
               Uroczystość zakończyło zabranie głosu przez pana Piotra Szcześniaka, który złożył nauczycielom i pracownikom obsługi życzenia, a także wręczył Nagrody Wójta Gminy Nowosolna.

 

                                                                                                                                                           Marcin Bartłoszewski,   Lidia Kowalczyk 

                                                                                                                                                       

IMG-9298 (Copy).JPG

„Sprzątanie świata"

 

 

Akcja "Sprzątanie Świata 2021” już za nami!

20 września wszyscy miłośnicy przyrody z naszej szkoły ochoczo ruszyli by pomóc planecie. 28 EDYCJA AKCJI SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA przebiegała pod hasłem „Myślę, więc nie śmiecę”.

 

Uczniowie zbierali śmieci w okolicach naszej szkoły oraz pobliskich miejscowościach.

Działania te mają na celu budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej uczniów oraz uczą odpowiedzialności za środowisko naturalne.

Dziękujemy uczniom i nauczycielom za zaangażowanie, a Gminie Nowosolna za zapewnienie worków, rękawiczek i  odbiór zebranych śmieci.

 Aleksandra Frankenberg

received_233337808815803.jpeg.jpg

 

Tour de Kalonka

Sobota 18.09.21 to czas na " Tour de Kalonka". Jest to rajd pieszo-rowerowy organizowany od wielu


W tym roku pogoda nie dopisała ale mimo to było wielu uczestników.
Uczniowie ze szkoły w Starych Skoszawach w większości wybierali trasy rowerowe.


Przygotowana była jedna trasa piesza(ok.8km) i kilka tras rowerowych, których długość uzależniona była od zaawansowania uczestników (12-40km). Trasa Figlo-Tour dla najmłodszych to ok. 7km, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.


Piękne okolice Krajobrazowego Parku Wzniesień Łódzkich, miła atmosfera, sympatyczni przewodnicy, to recepta na aktywne spędzanie czasu wolnego.
Do zobaczenia za rok :)
Nauczyciele wf


Kamila, Justyna, Edyta, Cezary

20210911_190419.jpg

I Rajd z Olimpijczykami

 

 

Po wakacjach szkoła w Starych Skoszewach ruszyła pełną parą. Nasza młodzież i dzieci aktywnie spędzały każdy dzień tygodnia.

 

Wrześniowa przygoda ze sportem rozpoczęła się 11.09.21 w sobotę na terenie GPCKiE. Uczniowie ze szkoły w Starych Skoszewach uczestniczyli w niezwykłym rajdzie z cudownymi przewodnikami którymi byli: - pani Elżbieta Nowak - koszykarka, uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Sydney 2000 - pani Agnieszka Nagay - strzelczyni, czterokrotna uczestniczka Igrzysk Olimpijskich; Ateny 2004, Pekin 2008, Londyn 2012, Rio de Janeiro 2016 - pani Małgorzata Pskit - lekkoatletka, uczestniczka Igrzysk Olimpijskich; Ateny 2004 Impreza sportowa pod nazwą "I Rajd z Olimpijczykami", to strzał w dziesiątkę.

 

Uczestnicy mieli okazję porozmawiać z mistrzami sportu, posłuchać historii ich ciężkich treningów a także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

 

Miło będziemy wspominać chwile spędzone w tak wybitnym towarzystwie i już nie możemy się doczekać kolejnego spotkania :) Nauczyciele wf Kamila, Justyna, Edyta, Cezary
 

Kamila Woźnicka
 

pobrane (2) (Copy).jpg

Akademia Małego Kuchcika

 

W piątek  10.09.2021r.zagościła w naszej szkole Akademia Małego Kuchcika.

 

 Dzieci poznały suchy lód i ciekły azot oraz ich właściwości, a później wykorzystały te substancje chemiczne do przygotowania lodów, czekoladek, dymiącej lemoniady oraz smoczych chrupek.

Było też mrożenie róży i samonapełniający się balonik.

To były warsztaty z efektem WOW!

Joanna Spychała

pobrane (21) (Copy).jpg

Wycieczka do Torunia

 

 

W dniach 7,8 czerwca 2022r. w ramach ministerialnego programu „Poznaj Polskę” uczniowie klas: IIa, IIb oraz V oraz wybrali się na dwudniową  wycieczkę do Torunia. Wiosenna pogoda pozwoliła na odwiedzenie wszystkich miejsc, zaplanowanych w harmonogramie wycieczki. Zwiedzanie Torunia uczestnicy wycieczki  rozpoczęli od wizyty na Starym Mieście, które znajduje się na Światowej Liście Dziedzictwa Kultury UNESCO.

 

 

To najlepiej zachowane, pod względem liczby zabytków, średniowieczne miasto. Rynek Staromiejski – to najstarsza część miasta, stoją tu trzy pomniki: symbol Torunia XIX-wieczny posąg Mikołaja Kopernika, statuetka flisaka otoczonego przez żaby, nawiązująca do toruńskiej legendy oraz figura psa Filusia.

 

 

Ciekawym miejscem okazał się też Dom Legend Toruńskich, gdzie animator  w zabawny sposób opowiedział legendy o początkach Torunia, roli Krzyżaków, o flisaku, który uratował miasto przed żabami, o dzwonie, który miał chronić przed końcem świata.  Ogromną atrakcją dla uczniów okazała się Krzywa Wieża, która była niegdyś jedną z kilkudziesięciu baszt murów obronnych Torunia. Zgodnie z legendą grzesznik, opierając się plecami o ścianę wieży, nigdy nie będzie w stanie utrzymać równowagi i się przewróci. Jedynie człowiek prawy jest w stanie przejść test i zachować równowagę.

 

Nasi uczniowie chętnie poddawali się temu testowi. Uczestnicy wycieczki odwiedzili również Katedrę Świętych Janów, w której został ochrzczony Mikołaj Kopernik. Na kościelnej wieży zawieszony jest Tuba Dei (Trąba Boża) – jeden z najstarszych i największych dzwonów średniowiecznych w Polsce. Uczniowie mieli również okazję obejrzeć dom Mikołaja Kopernika i wysłuchać ciekawostek z życia wielkiego astronoma.

Drugi dzień wycieczki był również bogaty w atrakcje. Odwiedziliśmy Planetarium. Sklepienie kopuły budynku pełni funkcję nieba. Trójwymiarowy laserowy pokaz pozwolił poczuć się jak pod prawdziwym rozgwieżdżonym niebem.

 Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Żywym Muzeum Piernika. Uczniowie mieli okazję posłuchać barwnej opowieści o tym, jak to dawniej wypiekano pierniki. Wzięli aktywny udział w pokazie, pomagając wyrobić ciasto piernikowe, przesiać mąkę, ubić w moździerzu korzenie. Gospodarzami pokazu byli Mistrz Piernikarski i Wiedźma Korzenna.

 

Uczniowie przy pomocy oryginalnych form upiekli własne pierniki, które zabrali jako pamiątkę do domu.  

Wycieczka przyniosła dużo radości, rozwinęła naszą wiedzę. Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję programu „Poznaj Polskę”.

Joanna Spychała

Monika Żaromińska

img20220603200226 (Copy).jpg

Nocowisko uczniów Kl. IIb i IIIb w S. P im. Władysława Jagiełły w Starych Skoszewach.

Z okazji Dnia Dziecka i zbliżającego się końca roku szkolnego postanowiliśmy zapewnić naszym wychowankom moc atrakcji i zorganizować nocowisko w szkole. Na ten dzień wszyscy z klasy IIb i IIIb długo czekali.

Z 3/4 czerwca 2022r. nasi uczniowie zgłosili się w szkole na tajemniczą misję. Mieli za zadanie wyśledzić niebezpiecznego hakera, który pozmieniał ich oceny na 1!!! Gdyby misja się nie udała wszystkim groziło pozostanie w obecnej klasie.

 

Nasi dzielni uczniowie, pełni zapału rozwiązywali zagadki i łamigłówki, aby dopaść przestępcę i przejść szczęśliwie do kolejnej klasy. Było trudno!! Na szczęście wszyscy wykazali się dużą wiedzą, sprytem i misja zakończyła się powodzeniem.

 

Na zwycięzców czekały różne atrakcje. Zmęczeni gracze po pełnym niezwykłych przygód dniu, zasnęli w odpowiednim dla siebie czasie błogim snem. Rano stęsknieni rodzice z niecierpliwością przybyli by zabrać swoje pociechy do domu. A co działo się na nocowisku... Niech pozostanie naszą słodka tajemnicą. Strat w dzieciach i sprzęcie na szczęście nie było.

Agata Choła, Joanna Spychała

IMG_20220516_140919 (Copy).jpg

Wycieczka do Krakowa i Wieliczki w ramach projektu „Poznaj Polskę”.  

 

                Dzięki projektowi „Poznaj Polskę” 49 uczniów z klas: IV a, IV b i VI, wraz z czwórką opiekunów wyjechało na kolejną, tym razem dwudniową wycieczkę. 80 % dotacji z Ministerstwa Edukacji
i Nauki, a także dopłata z Urzędu Gminy Nowosolna sprawiły, że czwarto i szóstoklasiści, w dniach  
16 – 17 maja 2022 r. zwiedzili  Kraków i Wieliczkę.    

      
               Pierwszego dnia dzieci wraz z nauczycielami przemierzyły podziemną trasę turystyczną jednego z siedmiu cudów Polski – jak nazywana jest Kopalnia soli Wieliczka -pokonując około trzech kilometrów. Oprócz zejścia po około ośmiuset schodach i zwiedzeniu dwudziestu komór, położonych na głębokości od sześćdziesięciu do stu trzydziestu pięciu metrów, uczniowie poznali też historię tego unikatowego w skali światowej miejsca. Urokliwe kaplice, spośród których największe wrażenie robi ta, której patronką jest św. Kinga, monumentalne solne rzeźby Jana Pawła II, Mikołaja Kopernika czy Kazimierza Wielkiego na długo zapadną wszystkim zwiedzającym w pamięci.    

    
                Po kilkugodzinnym zwiedzaniu młodzież wraz z opiekunami przejechała do Ośrodka wypoczynkowo-rekolekcyjnego im.  Ks. Kardynała. Karola Wojtyły w Zembrzycach. W tym spokojnym miejscu, z dala od zgiełku i cywilizacji na zmęczonych podróżnych czekała pyszna obiadokolacja, a także boisko sportowe i plac zabaw.      

 
               Wtorek rozpoczął się od odwiedzenia zachodniej części Krakowa, gdzie na Górze
św. Bronisławy znajduje się Kopiec Kościuszki. Z tarasu tej antropogenicznej formy terenu, uczniowie ze Starych Skoszew mogli podziwiać przepiękną panoramę dawnej stolicy Polski. Szczególną uwagę przykuwał zwłaszcza kolejny punkt wycieczki czyli Zamek Królewski na Wawelu. Historię dawnej siedziby królów polskich, która od 1930 r. stała się jednym z najważniejszych muzeów w naszym kraju, dzieci poznały dzięki ekspozycji „Wawel Odzyskany”.  Ze wzgórza wawelskiego zwiedzający przeszli na Rynek Główny, gdzie od przewodnika usłyszeli wiele ciekawych rzeczy min. na temat kościoła Mariackiego, Sukiennic czy wieży ratuszowej.    


               Wycieczka do Wieliczki i Krakowa pozwoliła dzieciom przenieść się w inną rzeczywistość, dzięki czemu nauka nabrała praktycznego wymiaru i zachęciła do odkrywania kolejnych tajemnic historii.

 

                                                                                                                                    Marcin Bartłoszewski

received_700161731292021.jpeg.jpg

Wielki sukces w Bełchatowie


Uczniowie ze szkoły w Starych Skoszewach z niecierpliwością wyczekują każdych wyjazdów na zawody sportowe.


I tak było tym razem.
Dnia 27.05.2022r.(piątek) odbyły się zawody lekkoatletyczne w Bełchatowie-II Rzut Mistrzostw LZS województwa łódzkiego w LA.
To był bardzo ważny wyjazd-podsumowujący wyniki za cały rok.
Dość liczna ekipa (30) zawodników ze szkoły w Starych Skoszewach stanęła do rywalizacji sportowej z innymi szkołami z całego województwa łódzkiego.

Zgłoszonych było ok. 600 zawodników w różnych konkurencjach - biegi sprinterskie, biegi długie, skoki w dal i wzwyż, pchnięcie kulą, rzut piłeczką palantową a także bardzo widowiskowe sztafety.


Nasi zawodnicy jak zawsze spisali się rewelacyjnie, ale te zawody przechodzą do historii. To co tam się wydarzyło , przeszło nasze najśmielsze oczekiwania.

 


Sportowcy ze szkoły w Starych Skoszewach zdobyli aż 13 medali :)
-Lewicka Maja-I miejsce, bieg na 200m
-Wasilewska Michalina-II miejsce, bieg na 300m
-Kowalski Aleksander-III miejsce, bieg na 60m
-Mlonek Mikołaj-II miejsce, rzut piłeczką palantową
-Jagas Piotr-I miejsce, bieg na 1000m
-sztafeta szwedzka dziewcząt-
III miejsce (Lewicka M., Lesiak M., Bik A., Kowalska E.)
-sztafeta szwedzka chłopcy-
I miejsce (Kowalski A., Bobrowski A., Bystrosz M., Jagas P.)
Niestety, ze względu na bardzo złe warunki atmosferyczne, skok wzwyż został odwołany. A i tu możemy powalczyć ;)


Naszym uczniom nie straszny był ulewny deszcz, wiatr i chłód. W każdej konkurencji dawali z siebie "200%". Wspierali się nawzajem, pomagali i wspaniale kibicowali.
Muszę przyznać, że uwielbiam jeździć na takie zawody, panuje tu niezwykła atmosfera. Zawodnikom, trenerom i wszystkim uczestnikom towarzyszą ogromne emocje.


Jest stres, adrenalina, ból i niepewność. Pojawia się wzruszenie, są również łzy i potworne zmęczenie.
Tam trzeba być, słyszeć te okrzyki radości, motywacji, wiary że zawodnik da radę pokonać dystans.


Wspaniała i wielka moc kibiców, dodaje otuchy startującym zawodnikom.
Miło patrzeć na tak szczęśliwe dzieci :)


Jesteśmy dumni, szczęśliwi i bardzo wdzięczni całej ekipie sportowej ze Starych Skoszew.
Zawsze w Was wierzyliśmy, wierzymy i będziemy wierzyć dalej :) życząc dalszych sukcesów
Wielkie Brawa 👏👏👏


Kamila, Justyna, Edyta, Cezary
 

img_20211212_103203 (Copy).jpg

Szlachetna Paczka 2021 – Finał akcji w SP w Starych Skoszewach  

 

Za nami kolejny „Weekend Cudów” Szlachetnej Paczki. Jako szkolna społeczność jesteśmy ogromnie dumni i szczęśliwi, że już po raz piaty mieliśmy w nim swój udział. Świąteczny prezent tym razem przygotowywaliśmy dla Pani Stanisławy.

 

 W ciągu niespełna miesiąca zgromadziliśmy wszystkie artykuły wymienione w opisie wybranej przez szkołę Rodziny.  Udało się skompletować aż 39 paczek wypełnionych trwałą żywnością, środkami czystości, tekstyliami.  Rodzina naszych uczniów zakupiła dla pani Stasi tonę węgla, inna - 2 rolki papy termoizolacyjnej.

 

Z zebranych środków w kwocie 4159 zł zakupiliśmy: voucher na okulary korekcyjne (400 zł), 400 kg drewna rozpałkowego (1514 zł), 6 rolek papy termoizolacyjnej oraz dokupiliśmy węgiel (1660 zł) zabezpieczając w ten sposób p. Stasię na kolejne zimowe miesiące. Podsumowując, nasza tegoroczna Szlachetna Paczka opiewała na kwotę około 11 tysięcy złotych, co jest absolutnym szkolnym rekordem!

 


Z rozmowy z wolontariuszem opiekującym się naszą Podopieczną wiemy, że Pani Stasia była zaskoczona rozmiarem naszej hojności i nie kryjąc wzruszenia prosiła, żeby podziękować wszystkim, którzy okazali jej tyle dobra i aby złożyć Państwu najserdeczniejsze świąteczne życzenia. My również jesteśmy ogromnie wdzięczni wszystkim Darczyńcom
za okazane serce, zaangażowanie w przebieg akcji i pokazanie Drugiemu Człowiekowi, że nie jest sam.  

         W imieniu Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Starych Skoszewach i organizatorów akcji pragniemy podziękować wszystkim osobom, które wsparły „Szlachetną Paczkę” zarówno finansowo jak i rzeczowo. Wszystkim Państwu dedykujemy słowa sentencji: „Każdy gest, nawet najdrobniejszy … zmienia świat, czyjś świat”!   

  

Monika Ruszkiewicz- pedagog szk.  

received_3186075885001796.jpeg.jpg

Spała 2022


Uczniowie ze szkoły w Starych Skoszewach w dniu 29.03.22r. mieli okazję uczestniczyć w zawodach sportowych w Spale.
To właśnie w tym ośrodku przygotowują się najlepsi sportowc

y, olimpijczycy i mistrzowie.
Halowe Indywidualne Mistrzostwa LZS woj. łódzkiego w Spale, to marzenie niemal każdego młodego sportowca.
W tym roku do rywalizacji lekkoatletycznej przystąpiło 35 szkół podstawowych i ponad 600 uczestników.

 

Zawodnicy mogli brać udział w dwóch konkurencjach i sztafecie.
Sportowcy ze Szkoły w Starych Skoszewach jak zawsze dali z siebie 200%. Wielu z nich pobiło swoje rekordy życiowe w biegach i skokach, plasując się wysoko w tabeli końcowych wyników :)


W. Michalina 7a - zajęła II miejsce w skoku w dal z wynikiem 4,44
J. Piotr 7b - zajął II miejsce w biegu na 1000m. z wynikiem 3,28,63
Zdobyć medal na Mistrzostwa

ch w Spale to naprawdę ogromny sukces.
Jesteśmy dumni ze wszystkich naszych zawodników. Cieszymy się i wzruszamy widząc jak przeżywają każdy swój start. Towarzyszą im ogromne emocje, adrenalina, stres i wreszcie radość z osiągniętego sukcesu.


Wielkie brawa 👏👏👏
To nasze sportowe perełki:)


Kamila, Justyna, Edyta, Cezary

Slide1.jpg

 21 Marca – Światowy Dzień Zespołu Downa

 

21 marca obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Zespołu Downa. Data jest nieprzypadkowa, ponieważ symbolizuje wadę genetyczną, w której występuje tzw. trisomia 21 pary chromosomów -  przy  21 parze znajdują się trzy chromosomy, zamiast dwóch. Chromosomy w swoim kształcie przypominają skarpety, dlatego też  stały się znakiem  rozpoznawczym tego dnia.

Podkreślając jedność z wszystkimi osobami z Zespołem Downa oraz z ich rodzinami nasi uczniowie  również włączyli  się do tej ogólnoświatowej akcji zakładania  21 marca dwóch różnych skarpet nie do pary. Oprócz tego, w poszczególnych klasach, odbyły się zajęcia  edukacyjne poświęcone temu tematowi, gdyż  głównym celem „skarpetkowego wyzwania”  jest podniesienie poziomu wiadomości o Zespole Downa oraz likwidowanie  barier i uprzedzeń.

Poniżej zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

 

Monika Ruszkiewicz – pedagog szk.

20211122_120217 2.jpg

Sukcesy uczniów klas I - III w Szkole Podstawowej im. Władysława Jagiełły

w Starych Skoszewach

 

W I półroczu roku szkolnego 2021/2022 klasy młodsze brały udział w licznych konkursach m. in. w szkolnych, międzyszkolnych, a nawet ogólnopolskich.

Największe nasze osiągnięcia...

  • W międzyszkolnym konkursie plastycznym „Barwy jesieni na Wzniesieniach - drzewa w mojej okolicy” zwycięzcami zostali:

II miejsce: Adam D. kl. IIa: „Jesienna brzoza”

II miejsce: Zuzanna Sz. kl. IIIa: „Drzewa wokół mojego domu”

III miejsce: Antonina A. kl. IIa: „Koci dąb”

Wyróżnienia: Adam W. kl. Ia: „Jesień w moim ogrodzie”, Jakub M. kl. Ib: „Mój brzozowy lasek” i Filip N. kl. Ib: „Widok z okna mojej kuchni”.

Z uwagi na wysoki poziom przesłanych prac komisja konkursowa zdecydowała o nagrodzeniu wszystkich dzieci, które wzięły udzia