Dzieci to prawdziwi czarodzieje

 

 potrafią wyczarować zabawki z wydawałoby się nieprzydatnych materiałów

Mieszkańcy łąki

 

Zwierzęta z podwórka

 

Motyle już są

 

Żabki nigdy się nie nudzą i robią piękne motyle w czasie kwarantanny.

Wielkanocne prace

Symbole narodowe

Urodziny Antka

Wszystkiego najlepszego

Urodziny Nadusi.

Wszystkiego najlepszego

Grupa Żabki

Nasze bociany

Święto zakochanych zajmuje bardzo ważne miejsce w kalendarzu uroczystości przedszkolnych. Walentynki to wyjątkowy dzień, który świętowany jest nie tylko przez dorosłych, ale również dzieci. Dla najmłodszych stanowi symbol przyjaźni, relacji międzyludzkich i radości wspólnego przebywania.

 

J. Spychała

Podróż dookoła świata”, czyli bal karnawałowy
w Oddziałach Przedszkolnych.

 

W naszym przedszkolu, ostatniego dnia karnawału odbył się długo wyczekiwany bal. „Wyczekiwany”, ponieważ przedszkolaki lubią różnego rodzaju „przebieranki” i muzyczne tańce, a więc w czasie zabawy zagościło wiele postaci z bajek: księżniczki, rycerze, biedronki, pszczółki, itp.

Dzięki profesjonalnemu DJ-owi, który zabrał nas wszystkich magicznym pociągiem dookoła świata, dzięki muzyce zwiedziliśmy wszystkie kontynenty świata. Była „Samba”, „Macarena”, a nawet nauczyliśmy się nie tak trudnego, jak mogłoby się wydawać – greckiego tańca „Zorba”.

Przepiękne i wyszukane stroje zostały uwiecznione na indywidualnej fotografii, wykonanej przez PRepublika w formie karnawałowego albumu(albumy do nabycia wkrótce).

Urodziny Łucji.

Wszystkiego najlepszego

Rodzinny konkurs kreatywny pt. „Walentynkowa ramka na zdjęcie”

 

Dzień Świętego Walentego obchodzony jest na całym świecie jako święto miłości oraz przyjaźni. W naszym przedszkolu walentynki były dniem, w którym przedszkolaki miały mnóstwo ciekawych zajęć i zabaw, przystrajały sale czerwonymi serduszkami, robiły prace plastyczne związane z tym tematem, a także słuchały ciekawych opowiadań.

W dniu Świętego Walentego w naszym przedszkolu został rozstrzygnięty rodzinny konkurs kreatywny pt. „Walentynkowa ramka na zdjęcie”.

Zadaniem chętnych dzieci było wykonanie przestrzennej ramki na zdjęcie, dowolną techniką, z pomocą rodziców, rodzeństwa.

Napłynęło do nas 40 wspaniałych, różnorodnych i bardzo ciekawych prac. Wybór był trudny, ale w każdej grupie wyłoniono zwycięzców.

Jagódki:

I miejsce: Jan Józwiak

II miejsce: Michał Ciesielski

III miejsce: Gabriela Gonciarz

Biedronki:

I miejsce: Marcel Grabowicz

II miejsce: Aleksander Kamiński

III miejsce: Maxymilian Krawiel

Motylki:

I miejsce: Karol Cichy

II miejsce: Bartłomiej Jurkiewicz

III miejsce: Wiktoria Miłosz

Żabki:

I miejsce: Lena Świątek

II miejsce: Nadia Krasoń

III miejsce: Stefania Czechowska

 

Każdy z uczestników otrzymał nagrodę, ufundowaną przez Radę Rodziców. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i dziękujemy uczestnikom za udział w konkursie.

Joanna Siudek

Święta Bożego Narodzenia to czas magiczny

 

Dnia 18 grudnia 2019r. dzieci z grupy "Żabki" przedstawiły Jasełka dla swoich rodziców i zaproszonych gości. Głównym celem tej uroczystości było wprowadzenie uczestników w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, kształcenie umiejętności wyrażania uczuć i przeżyć podczas inscenizacji Jasełek, wzmacnianie więzi emocjonalnej z rodziną, rozwijanie indywidualnych predyspozycji i uzdolnień aktorskich dzieci oraz nabywanie odwagi, śmiałości podczas występów przed publicznością. Przedstawienie było wyjątkowe. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale. Dzieci przebrane w kostiumy postaci z Jasełek recytowały teksty i interpretowały w sposób aktorski swoje role. Sala wypełniona była aniołkami, które śpiewały kolędy, pastorałki i wspaniale recytowały przygotowane wierszyki. Do szopki przybyli też pastuszkowie oraz dzieci z różnych stron świata, które przyniosły Dzieciątku dary.

POZNAJEMY KOSMOS…

 

Tydzień 24.02 do 28.02 upłynął „Żabkom” pod hasłem „Poznajemy kosmos”. Zajęcia miały na celu rozbudzenie zainteresowań dzieci otaczającym nas wszechświatem. Żabki oglądały filmy, zdjęcia i prezentacje multimedialne o podróżach kosmicznych, lądowaniu człowieka na Księżycu, a także o planecie Mars, zastanawiając się, czy życie na innych planetach jest możliwe i czy UFO istnieje. W trakcie różnego rodzaju zabaw i zajęć poznały planety układu słonecznego, bawiły się globusem i wiedzą już, że Ziemia cały czas krąży nie tylko wokół Słońca, ale także wokół własnej osi. Każdy miał okazję zbudować swój własny pojazd kosmiczny i umieścić w układzie słonecznym wymyśloną przez siebie planetę. To był tydzień wspaniałych wrażeń i mnóstwa nowych doświadczeń…

J. Spychała

Urodziny Mateusza i Maksa

Urodziny Kacpra i Tymona

Urodziny Leny

Kodowanie - 6latki

 

Kodowanie często kojarzone jest z czymś trudnym i wymagającym dostępu do sprzętu komputerowego nic bardziej mylnego. Wprowadzając kodowanie dzieci wykazały aktywności związane z: sortowaniem figur geometrycznych, podziałem kolorów i odtwarzaniem podanych układów przez N.

Zadaniem podsumowującym zrozumienie zabawy (kodowania) przez dzieci było utworzenie kodu (instrukcji) przez N. na podstawie, której dzieci wykonały im powierzone  im zadanie.

Wioletta Czajkowska

     19 września nasze przedszkole brało udział w akcji „Sprzątanie świata”. Każda Żabka otrzymała    rękawiczki i z uśmiechem na twarzy udaliśmy się do lasu w poszukiwaniu śmieci.

Bal Pluszowego Misia

 

25 X jak co roku bawiliśmy się na Balu Pluszowego Misia. Wszystkie dzieci z grupy Jagódki, Biedronki, Motylki i Żabki przyniosły do przedszkola swojego ukochanego pluszaka. Misiaki opanowały całe przedszkole.

 

Atrakcji było wiele. Dzieci tańczyły w rytm misiowej muzyki, brały udział w różnych konkursach, zadaniach do wykonania. Niespodzianką dnia był wielki tort upieczony specjalnie na tą okazję przez Panią Natalię za co bardzo dziękujemy. A komu było mało mógł również posmakować prawdziwego miodu.

Monika Pawlaczek

  Wizyta w bibliotece

 

W poniedziałek 18.11.2019r. Grupa „Żabek” wybrała się z wizytą do biblioteki szkolnej. Tematem spotkania było zapoznanie się z biblioteką i różnymi zawodami. Pani bibliotekarka
z uśmiechem na twarzy przywitała dzieci, opowiedziała o bibliotece i o zawodzie, jaki wykonuje. Dzieci dowiedziały się, jak należy dbać o książki.

 

Wysłuchały z uwagą przeczytaną przez panią bibliotekarkę książkę o zawodach. Po przeczytaniu  pani Iza zaprosiła do wspólnej zabawyz wykorzystaniem różnych przyrządów potrzebnych do wykonywania danego zawodu.

  Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały od pani słodki podarunek. Spotkanie odbyło się

w miłej, w pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze.

 

Joanna Lesiak

Urodziny 

Konkurs „Moje wakacyjne wspomnienia”

              

 

  10 października został rozstrzygnięty konkurs przedszkolny pt.: „Moje wakacyjne wspomnienia”, w którym mogły wziąć udział wszystkie nasze przedszkolaki wraz z rodzicami.

 

Zadaniem chętnych uczestników było wykonanie pracy plastycznej, dowolną techniką, w której dzieci wraz z rodzicami miały ukazać najciekawsze wspomnienie z wakacji. Napłynęło do nas 25 prac, wszystkie były różnorodne i każda z nich pokazała jak wspaniałe wakacje miały dzieci.

 

 

Wybór był trudny, lecz w każdej grupie wyłoniono zwycięzców:

Miejsce/Grupa

„JAGÓDKI”

„BIEDRONECZKI”

„MOTYLKI”

„ŻABKI”

1

Jan Jóźwiak

Oliwier Sołdon

Karol Cichy

Oliwia Wypych

2

Pola Karbowiak

Antonina Żeromińska

Zuzanna Gunarska

Julia Brewińska

3

Zofia Wrzeszczyńska

Jan Prostański

Leon Mierzwiński

Lena Kikosicka

 

Każdy z uczestników otrzymał nagrodę, ufundowaną przez Radę Rodziców. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i dziękujemy uczestnikom za udział w konkursie.

                                                                                                                Sylwia Sokołowska

          20 września grupa zerowa obchodziła „Dzień Przedszkolaka”. W tym dniu dzieci integrowały się poprzez wspólną zabawę, rozwijaniem umiejętności współpracy w zespole, wspieraniem aktywności ruchowej, muzycznej i plastycznej. Świętowaliśmy przy poczęstunku i każda z Żabek została obdarowana dyplomem.

 

Joanna Lesiak

Urodziny Oliwki

Spotkanie z Żołnierzem Żandarmerii Wojskowej

 

14.11.2019 w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z przedstawicielem  Wojska Polskiego – żołnierzem Żandarmerii Wojskowej.

Uczniowie wysłuchali prelekcji na temat specyfiki służby wojskowej w czasie pokoju oraz dowiedzieli się jak zostać żołnierzem zawodowym.

Nasz gość zaprezentował mundur i wyposażenie żołnierza. Na koniec zajęć odbył się pokaz ćwiczeń wojskowych i wspólne wykonanie pompek.

 

 

 

                                                                                                          Joanna Łukasik

Urodziny Jasia

Wycieczka do Pasieki w Lipce

 

27 września grupa Żabek, Motylek i Biedronek pojechały do pasieki do Lipki. Dzieci uzyskały informacje nt. życia pszczół i pracy pszczelarza: jakie zadania mają pszczoły w ulu, jak długo żyją i wreszcie, ile pszczół jest w ulu.

 

Spróbowały różnych  gatunków miodu, a także założyły stroje pszczelarzy i udaliśmy się do uli podglądnąć pszczoły podczas pracy.

 

Na koniec usiedliśmy przy ognisku i zjedliśmy kiełbaskę. Ponadto mogliśmy obserwować kozy i króliki oraz inne zwierzęta gospodarstwa domowego. Na zakończenie dzieci otrzymały od gospodarzy pasieki słoiczek miodu.

 

Joanna Lesiak

         Dnia 16 września w grupie Żabek obchodziliśmy „Międzynarodowy Dzień Kropki” . Ubrani w kropki obejrzeliśmy film o Vashti dziewczynce, która dzięki kropce uwierzyła w siebie.
W tym dniu każdy z nas mógł uwierzyć, że ma jakiś talent, że to co potrafi, może w przyszłości stać się wielkim atutem.

         Dzieci z dużym zaangażowaniem wykonywały polecenie nauczyciela: przeliczały, segregowały, porównywały liczebności zbiorów, układały kompozycje z kropek na dywanie.

        Każde dziecko otrzymało dyplom z okazji Dnia Kropki.

 

 

Joanna Lesiak

SP im. Wł. Jagiełły w Starych Skoszewach

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce zgodnie z