Klasa zerowa  2018/19

DSCN0630 (Copy).JPG

"TO JUŻ JEST KONIEC, NIE MA JUŻ NIC.

JESTEŚMY WOLNI, MOŻEMY IŚĆ…”

Utwór śpiewany przez „Elektryczne Gitary” zna chyba każdy, nasuwa się on mimowolnie gdy myślę o końcu roku szkolnego. Zbliżamy się do ostatniego pożegnania z kolegami, koleżankami, przyjaciółmi i udania się na wymarzony, upragniony wypoczynek.

Mimo, że już czujemy powiew radości nasuwa się też refleksja nad minionym czasem.

A był to czas wyjątkowy pod każdym względem, każdy dzień dostarczał ogromnych emocji, niezapomnianych wrażeń, a pracując z młodymi ciekawymi świata ludźmi codziennie byliśmy świadkami cudu – jakim jest życie.

DZIECKO TO NIEPOWTARZALNY DAR, NAJWAŻNIEJSZA ISTOTA W

ŻYCIU KAŻDEGO RODZICA.

Dziękujemy Wam Szanowni Rodzice, że umożliwiliście nam poznanie swoich Skarbów, powierzyliście ich w nasze ręce, zaufaliście nam –liczymy, że sprostaliśmy zadaniu jakie otrzymaliśmy. Dziękujemy z całego serca, że mieliśmy możliwość zaistnieć w ich życiu.

Mamy nadzieje, że wspominając swoje pierwsze sukcesy, przyjaźnie, naukę pisania i czytania wspomną też nas - swoje Panie z Przedszkola

ŻYCZYMY PEŁNYCH RADOŚCI, SZCZĘŚCIA I NIEZAPOMNIANYCH PRZYGÓD RODZINNEGO WYPOCZYNKU!!!!!!!!!!!!

DSCN0595 (Copy).JPG

Urodzinki Sandry, Julka, Poli i Alusia oraz Martynki – WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO KOCHANI!!!!!

DSCN0405 (Copy).JPG

15 maja są imieniny Zofii, a że my mamy aż trzy Zośki to nie mogło zabraknąć ich święta w grupie.

DSCN0370.JPG

Urodzinki Wikusi i Oliwii – STO LAT GWIAZDY NASZE!!!!

IMG_20190607_202905 (Copy).jpg

W dniu 07.06.2019/08.06.2019 w przedszkolu odbyło się nocowanie. Grupa ,,Motylki” stawiła się bardzo licznie. Na sam początek podczas podchodów dzieci szukały skarbu po całej okolicy, co było skarbem proszę zapytać dzieci. Następnie odbyła się dyskoteka, po szaleństwach wszyscy zjedli kolacje czyli pizzę.

 

Po umyciu zębów każdy położył się na materacu i obejrzeliśmy bajkę, oczywiście niektórzy w jej trakcie smacznie już spali. Większość dzieci wstała skoro świt i zjedliśmy pyszne śniadanie. Pełni wrażeń czekali już tylko, by opowiedzieć o wszystkim rodzicom.

DSCN0344.JPG

„Merdanie na zawołanie” – to zajęcia z dogoterapii, które odbyły się w naszym przedszkolu dn. 27.03.2019r. Tego dnia odwiedziła nas „Lili”- 14- miesięczny pies rasy border collie wraz ze swoim przewodnikiem P. Beatą Kaftańską- nauczycielką pracującą z dziećmi 3-6 letnimi metoda Marii Monessorii.

 

Dzieci miały okazję dowiedzieć się jaką rolę odgrywają psy w życiu człowieka- „Pies w służbie człowiekowi- gdzie pracują psy?”, przełamać lęk przed tym zwierzęciem, zobaczyć na własne oczy jak Lili wykonuje posłusznie polecenia swego opiekuna i dowiedzieć się wielu ciekawostek o psach.

Zajęcia sprawiły dzieciom wiele radości. Przedszkolaki wspaniale na zajęciach pracowały, przestrzegały zasad, nie narażały zwierzęcia na niepotrzebny stres.

 

Kochania JESTEM Z WAS DUMNA

mini_DSCN0108.JPG

„Europejski Dzień Logopedy” – 6 marca. Tego dnia odwiedziła nas Pani Magda R. nasza wspaniała Pani logopedka. Opowiedziała dzieciom o swojej pracy, przeprowadziła z całą grupa ćwiczenia oddechowe, artykulacyjne, słuchoweoraz zabawy logorytmiczne. Zajęcia bardzo podobały się dzieciom.

mini_DSCN0009.JPG

Zajęcia z cyklu „Zwierzęta z dżungli i sawanny” bardzo się dzieciom podobały. Przedszkolaki mogły podzielić się swoją wiedzą na temat zwierząt egzotycznych, poszerzyć swoją wiedzę i zainteresowania.

 

Na podsumowanie naszej wiedzy  o kontynencie afrykańskim wybraliśmy się do kina „Helios” na film przyrodniczy pt. „Dzika Afryka”. Seans bardzo się dzieciom spodobał, szczególnie różne ciekawostki o zwierzętach.

mini_DSCN1450.JPG

W związku z piękną zimowa pogodą postanowiliśmy z dziećmi wykorzystać opady śniegu i wyruszyć na zimowe zabawy.

Dzieciom wiele radości sprawiło lepienie bałwanów i tak się rozpędziły, że zamiast jednego powstała cała wesoła rodzinka. Nie mogło oczywiście zabraknąć wojny na śnieżki – która sprawiła dzieciom ogromną frajdę.

mini_DSCN1287.JPG

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia w naszym oddziale przedszkolnym:

mini_DSCN0873.JPG

„Dzień Edukacji Narodowej”- Dzieci i Rodzice pamiętają, My dziękujemy za pomoc, wszelkie wsparcie i zaangażowanie w życie naszej przedszkolnej społeczności.

mini_DSCN0862.JPG

Wyjazd do teatru Arlekin.

 

Wszyscy jak przystało na tak ważne wyjście ubrani elegancko. Wiemy, że spektakl to naoczne spotkanie ze sztuką i jest ono wydarzeniem niecodziennym – dlatego warto podkreślić wyjątkowość tych chwil, dodając do stroju nieco starannej elegancji.

 

 

W końcu nie bez powodu widz bywa nazywany czwartą ścianą teatru – gdyż jest on istotnym elementem i dopełnieniem wyjątkowego wydarzenia. Najważniejsza jest skromna elegancja

DSCN0860.JPG

Oddziały Przedszkolne przy naszej szkole wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie „JUM”.  Głównym celem konkursu było promowanie twórczego, kreatywnego nauczania języka angielskiego w Polsce poprzez aktywność twórczą dzieci, inspirowaną kontaktem ze sztuką oraz doświadczaniem  korespondencji sztuk.

CELE SZCZEGÓŁOWE

-Rozwijanie twórczego myślenia, wyobraźni i kreatywności dzieci.

-Rozwijanie wrażliwości estetycznej i językowej.

-Wprowadzanie dzieci w świat twórczości poprzez stymulowanie aktywności twórczej dzieci.

-Rozwijanie umiejętności współpracy między dziećmi poprzez projektowy charakter działania.

-Doświadczanie zjawiska korespondencji sztuk oraz inspiracji do własnej aktywności twórczej.

-Doświadczenie procesu powstawania książki.

-Rozwijanie współpracy między nauczycielami wychowania przedszkolnego, anglistą i plastykiem.

Choć nie stanęliśmy na podium – tworzenie książki, zabawa językiem angielskim i twórcza praca bardzo spodobała się dzieciom dlatego postanowiliśmy wziąć udział w podobnym przedsięwzięciu. Zostaliśmy zaproszeni przez Publiczną S.P. OO. Bernardynów i tamtejsze oddziały przedszkolne do „Międzyprzedszkolnego Projektu – BYŁO SOBIE PRZEDSZKOLE” i wraz z kilkoma przedszkolami z naszej gminy wspólnie TWORZYMY kilka książek. Projekt choć intensywny i wymaga dużego zaangażowania jest bardzo ciekawy i rozwija w naszych dzieciach: kreatywność, twórczość literacką. Przedszkolaki czują wielką satysfakcję, że współtworzą książki a więc są pisarzami i ilustratorami swoich prac. Gotowe książki wrócą do nas na pamiątkę. Dziękujemy za zaangażowanie nas w ten fantastyczny projekt!!!

mini_DSCN1036.JPG

Ogólnopolski Dzień Pluszowego Misia.

mini_DSCN0471.JPG

Dzień głośnego czytania

 

Odwiedziła nas tego dnia Pani Izabella Kosińska i zapoznała dzieci z historią „Słodziaków”. Dziękujemy za przybycie, poświęcony czas i podzielenie się swoimi „Słodziakami”.

mini_DSCN0421.JPG

Konkurs plastyczny „Moje wymarzone wakacje”

 

Dziękuję wszystkim dzieciom za zaangażowanie- w konkursie wzięło udział 27 dzieci . Laureatom GRATULUJĘ!!!

Grupa 3/ 4 latków:

I m-ce: Amelia Keller

II m-ce:Wojciech Piekarski

III m-ce: Antonina Żeromińska

Grupa 5 latków:

I m-ce: Oliwia Wypych

II m-ce: Zuzanna Gunarska

III m-ce: Lena Borys, Antoni Kruk

Grupa 6 latków:

I m-ce: Kacper Gunarski

II m-ce: Barbara Mielczarek

III m-ce: Nela Peszyńska - Drews

mini_DSCN0452.JPG

Sprzątanie świata w naszym wykonaniu

 

Dbamy o naszą „MAŁĄ OJCZYZNĘ”

DSCN0652 (Copy).JPG

 Ostatnie urodzinki w zerówce przypadły Filipkowi i Kacperkowi, chłopcy cierpliwie czekali na ten dzień.

 

Lody, które były niespodzianką dla dzieci i dla nas sprawiły nam ogromną przyjemność tym bardziej, że temperatura za oknem była iście wakacyjna. Dziękujemy Naszym solenizantom życzymy SPEŁNIENIA NAJSKRYTSZYCH MARZEŃ!!!!!

DSCN0585 (Copy).JPG

W związku ze zbliżającymi się wakacjami odwiedzili nas „STRAŻACY”. Wyjątkowi goście udzielali wskazówek jak dbać o bezpieczeństwo, jak należy zachować się, gdy jesteśmy świadkami wypadku, pożaru lub innego niebezpiecznego zdarzenia.

 

Strażacy podzielili się z dziećmi ciekawostkami dotyczącymi zawodu, który wykonują. Na sali znalazło się kilku amatorów, którzy marzą by w przyszłości wykonywać ten niebezpieczny, aczkolwiek bardzo potrzebny zawód. Miejmy nadzieje, że ich plany życiowe zostaną zrealizowane w przyszłości.

DSCN0396.JPG

Ur. Basi, Hani, Franka, Olka – STO LAT NAJMILSI!!!

DSCN0366.JPG

Z okazji ”DNIA ZIEMI”- zorganizowaliśmy dzieciom zajęcia mające na celu uwrażliwienie ich na ochronę środowiska.

Wszystkie działania jakie zostały zrealizowane dzieciom bardzo się podobały: wspólne tworzenie plakatu, oglądanie prezentacji multimedialnej, zabawy ruchowe. Przedszkolaki wykazały się ogromną wiedza nt.ekologii.

 

 

Mamy nadzieję, że swoją wiedzę wykorzystują w codziennym życiu. Każdy uczestnik zajęć otrzymał w prezencie książeczkę „ Zostań Ekosmykiem” by móc przypominać sobie w domu zasady dbania o naszą Ziemię.

IMG_20190520_093716 (Copy).jpg

Poniedziałek 20 maja br. dla przedszkolaków zaczął się bardzo słodko, ponieważ dwie grupy przedszkolne (zerówka oraz pięciolatki) z samego rana wybrały się do Manufaktury Czekolady przy ul. Piotrkowskiej 217 w Łodzi.

 

 W tym miejscu dzieci wzięły udział w ,,czekoladowych warsztatach”. Wykonały swoje własne czekolady, ozdobiły  je przeróżnymi smakołykami (od popcornu na skórce z pomarańczy kończąc) własnoręcznie zapakowały.

 

 

Obejrzały prezentacje ,,Od ziarenka do tabliczki czekolady” i dowiedziały się jak wygląda proces tworzenia czekolady. Na koniec spotkania dzieci mogły napić się pysznej mlecznej czekolady ,,mniam”. I nikt już nie powie, że nie lubi poniedziałków.

mini_DSCN0154.JPG

Pierwszego Dnia Wiosny – 21 marca 2019r, zostaliśmy zaproszeni do S. P.O.O. Bernardynów w Wiączyniu Dolnym na podsumowanie projektu w którym uczestniczyliśmy – „Było sobie przedszkole”. Celem projektu było napisanie w sumie 10 rozdziałów do różnych książek, które powstawały w przedszkolach biorących udział w tym przedsięwzięciu.

 

Dzieciom tworzenie kolejnych rozdziałów w różnych książkach autorstwa innych przedszkolaków bardzo się podobało. W ten sposób nasze dzieci mogły stać się równocześnie autorem, pisarzem oraz grafikiem. Oficjalne podsumowanie odbyło się w Wiączyniu Dolnym.

Organizatorzy przygotowali moc atrakcji dla najmłodszych. /dzieciom to ważne wydarzenie bardzo się podobało, szczególnie zabawy przy muzyce i zajęcia z animatorami zapadły im na długo w pamięci. W tym miejscu pragniemy podziękować

WSZYSTKIM 

NAUCZYCIELOM, DZIĘKI KTÓRYM MIELIŚMY MOŻLIWOŚĆ WZIĘCIA UDZIAŁU W TYM PROJEKCIE – DZIĘKUJEMY SERDECZNIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mini_DSCN0103.JPG

Tworzymy kalendarium urodzinowe, przy okazji utrwalamy kolejność pór roku i miesięcy, czytamy, rozpoznajemy zwiastuny poszczególnych pór roku i mamy okazję sprawdzić kto jest najstarszy, ile czasu zostało do urodzinek.

mini_DSCN1484.JPG

Dnia 8 lutego 2019r. odbyła się w Oddziałach Przedszkolnych przy S. P. im. Władysława Jagiełły w grupie 6-latków długo wyczekiwana uroczystość z okazji „Dnia Babci i Dziadka”. Zaproszeni goście tłumnie stawili się na to ważne wydarzenie.

Akademia w wykonaniu dzieci z serii „Ja się wcale nie chwalę – ja po prostu mam talent!!!” bardzo się widowni spodobała. Dzieci choć zestresowane stanęły na wysokości zadania i mimo tremy spisały się na medal. Po uroczystości wszyscy udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

mini_DSCN1374.JPG

Jasełka w przedszkolu.

„Zdrowia dobrego, dostatku, życia długiego w dodatku.

Sławy, potęgi, swobody.

I w niebie wiecznej nagrody.”

mini_DSCN1289.JPG

My i nasze pasje – puzzle królują

mini_DSCN1370.JPG

Imieniny naszych Baś, urodziny: Karolka, Michałka P., Neli, Arturka i Zosi P. – STO LAT KOCHANI!!!!!!

mini_DSCN0902.JPG

„Od ziarenka do bochenka” – ta seria zajęć, która miała miejsce w przedszkolu bardzo się dzieciom podobała.

Oglądaliśmy film edukacyjny jak kiedyś wyglądała praca na wsi, jak mielono zboże na mąkę- dzieci nie zdawały sobie sprawy jak ciężko kiedyś pracowało się by wytworzyć chleb – podstawę śniadania.

 

Przedszkolaki obserwowały na podstawie prezentacji multimedialnej jak zmieniało się życie na wsi, uświadomiły sobie jak nowoczesny sprzęt ułatwił życie i pracę rolnikom. A na koniec odbyła się lekcja praktyczna czyli wyrabianie ciasta, pieczenia chleba i degustacja. Ta ostatnia cieszyła się ogromną popularnością i wywołała najwięcej radości.

mini_DSCN0929.JPG

Jak co roku przed „Wszystkimi Świętymi” odwiedziliśmy Grób Nieznanego Żołnierza - zapaliliśmy świece i odmówiliśmy modlitwę za tych co walczyli i oddali życie byśmy dziś cieszyli się z wolności i niepodległości naszego kraju.

mini_DSCN1335.JPG

„Przegląd kolęd i pastorałek” miał miejsce dn. 14.12.2018r. Dzieci do konkursu były przygotowywane przez rodziców – dziękujemy za wsparcie talentów swoich pociech.

 

Laureaci z naszej grupy:

I miejsce Klara Ch.

II miejsce Joanna C.

III miejsce Zofia R, Nela Peszyńska - Drews

DSCN0389.JPG

Pierwsze urodzinki w tym roku szkolnym: Michasiu, Asiu Wszystkiego Najlepszego – STO LAT!!!

mini_DSCN0423.JPG

Nasze wspólne zabawy

mini_DSCN0415.JPG

Uczymy się czytać

DSCN0603 (Copy).JPG

„DZIEŃ MAMY I TATY”  - już ostatni w naszej kadencji przedszkolnej. Powiem tylko jedno było cudownie: zarówno przedszkolaki spisały się na medal, jak i rodzice, którzy tłumnie wstawili się na uroczystość.

 

Mali aktorzy zaprezentowali występ na najwyższym poziomie, a występ naszej utalentowanej solistki Asi doprowadził niejedną mamę do łez.

W tym miejscu pragnę powiedzieć Państwu, że macie CUDOWNE DZIECI!!!

Cieszcie się, każdą chwilą z nimi spędzoną- czas pędzi nieubłaganie nie jest nam dane dwa razy przeżyć tego samego dnia…

DSCN0577 (Copy).JPG

Z okazji urodzin Olka, jego mama zorganizowała wszystkim przedszkolakom i jubilatowi niespodziankę – odwiedził nas Animator. Zabawa w której uczestniczyliśmy bardzo, bardzo, bardzo….. nam wszystkim się podobała. Uśmiechów i radości nie było końca.

JESZCZE RAZ DZIĘKUJEMY PANI ANIU ZA TEN WYJĄTKOWY DZIEŃ – BYŁO SUPER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

DSCN0636.JPG

To, że pieniądze są ważne w życiu wie każdy. Dzieci uczyły się jakie nominały i banknoty są w obiegu w Polsce. Przedszkolaki tak się zainspirowały zajęciami, że od razu powstał w klasie „BANK”, następnie „BUTKA Z LODAMI”, potem „SKLEP”- widać, że rośnie nam spora grupa przyszłych inwestorów i biznesmenówJ

IMG_20190403_091540 (Copy).jpg

W środę 3 kwietnia br. wybraliśmy się autobusem MPK na spotkanie do

Gminnej Biblioteki w Nowosolnej. Zostaliśmy tam przywitani przez przemiłe Panie, które oprowadziły nas wokół ogromnych regałów pełnych książek.

 

Pani bibliotekarka przeczytała nam książkę ,,Basia i  biblioteka” oraz opowiedziała, o tym jak funkcjonuje biblioteka. Każde z dzieci wybrało sobie książkę, którą mogło obejrzeć oraz przeczytać. Po tej pełnej wrażeń wizycie udaliśmy się do pizzerii ,,Nowosolna”, aby tam własnoręcznie zrobić pizzę. Nauczyliśmy się  formować ciasto na idealną pizzę.

 

 

Każdy użył składników jakie lubi, by później pizza mu smakowała. Oczywiście na koniec była degustacja, pizze wyszły znakomite.

IMG_20190404_133018 (Copy).jpg

Czy ktoś wie co można zrobić z gumowej rękawiczki? Nie? Poczekajcie, zaraz dzieci z zerówki pokażą Wam co potrafią. Oto kurczaki wielkanocne, koniecznie zajrzyjcie do galerii. To bardzo proste, spróbujcie sami dobra zabawa gwarantowana

mini_DSCN0086.JPG

„Europejski Dzień Logopedy” – 6 marca. Tego dnia odwiedziła nas Pani Magda R. nasza wspaniała Pani logopedka. Opowiedziała dzieciom o swojej pracy, przeprowadziła z całą grupa ćwiczenia oddechowe, artykulacyjne, słuchoweoraz zabawy logorytmiczne. Zajęcia bardzo podobały się dzieciom.

mini_DSCN0047.JPG

Bal karnawałowy- cóż tu dużo pisać zdjęcia mówią same za siebie, dzieci fantastycznie się bawiłyJ

mini_DSCN1516.JPG

W związku z oddaniem do użytku nowego budynku przedszkola przy S.P. im. Władysława Jagiełły w Starych Skoszewach nasze dzieci z zapałem i wielką radością zabrały się za przenoszenie do nowej sali. Jak przystało po ciężkiej pracy należy się zasłużony odpoczynek.

 

Dzieci w nowej sali czyją się doskonale!!!! Ogromna przestrzeń, którą mają do swej dyspozycji rozbudziła ich wyobraźnię i zabaw nie było końca.

Chciałybyśmy w tym miejscu gorąco podziękować Rodzicom, którzy z ogromnym entuzjazmem włączyli się w pomoc przy skręcaniu mebli i przenoszeniu do nowej sali: pomocy dydaktycznych, zabawek, książek i wszystkich innych niezbędnych rzeczy, których „trochę” nazbierałyśmyJ

Pragniemy podziękować wszystkim dzięki, którym ta budowa i NASZE WILKIE MARZENIE ZOSTAŁO SPEŁNIONE. W tym miejscu szczególnie chcemy podziękować Pani Dyrektor Zofii Okońskiej, która całym sercem jest z przedszkolakami, zawsze możemy liczyć na jej wsparcie i zrozumienie.

W tym miejscu pragniemy odwołać się do pięknej złotej myśli Friedla Beutelrock’a:

„Dobroć jest cichym czynienia tego, o czym inni głośno mówią”

mini_DSCN1154.JPG

Wróżby andrzejkowe

DSCN0953.JPG

Dzięki Państwa wsparciu znowu udało się nam pomóc potrzebującym. W tym roku zorganizowaliśmy akcję charytatywna mającą na celu wsparcie dzieci z Rodzinnego Domu Dziecka w Byszewach.

Tak jak zawsze stanęli Państwo na wysokości zadania i  z hojnością przynosiliście artykuły plastyczne dla dzieci których dotknęło nieszczęście. Z zakupionej składki zakupiliśmy dużą tablicę korkową w metalowej ramie 120cm x 200cm oraz słodkości i wraz z dostarczonymi przez Państwa podarunkami zawieźliśmy przesyłkę dzieciom- 7.12.2018r.

 

Nie muszę chyba wspominać jak wielka była radość dzieci, gdy otrzymały tak piękny prezent.

JESZCZE RAZ Z GŁĘBI SERCA DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM, KTÓRZY WŁĄCZYLI SIĘ W TĘ AKCJĘ –

RAZEM MOŻEMY ZMIENIAĆ ŚWIAT NA LEPSZE

mini_DSCN0899.JPG

 

„Biedronkowa matematyka” czyli tworzymy pomoce dydaktyczne, wykorzystujemy je na zajęciach, uczymy się i super się przy tym bawimy!!!

mini_DSCN0986.JPG

9 listopada nasze przedszkolaki wraz z całą społecznością szkolna wzięła udział w akcji „Rekord dla Niepodległej”.

 

O godz. 11.11 zebraliśmy się na sali gimnastycznej by wspólnie ze wszystkimi dziećmi i młodzieżą odśpiewać 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”.

Mieliśmy świadomość, że HYMN PLSKI rozbrzmiewa w tym samym czasie we wszystkich szkołach naszego kraju – uczestniczyliśmy w czymś wyjątkowym, ważnym, podniosłość tej chwili pozostanie w nas na zawsze.

mini_DSCN0978.JPG

„Lekcja historii” – z okazji 100- lecia Odzyskania Niepodległości odwiedziła nas P. Ewa Szubert i wykorzystując pomoce montessorii pokazała dzieciom jak wyglądały granice naszego kraju na przełomie wieków. Dziękujemy za zaangażowanie i bardzo ciekawe zajęcia!!!

mini_DSCN0994.JPG

Rozdanie nagród za konkurs wiedzy o „Jesieni”. przeprowadzony przez P. Kingę Bełdzińską – dziękujemy za piękne nagrody

mini_DSCN0431.JPG

Spotkanie z policjantem

 

Prelekcja na. „Bezpieczna droga do przedszkola”.

mini_DSCN0464.JPG

Spotkanie z higienistką

 

Dziękujemy Pani Annie Mielczarek za czas, który nam poświęciła, podzielenie się swoją wiedzą zawodową i cenne wskazówki.

mini_DSCN0497.JPG

Dary jesieni

 

Warzywa i owoce to źródło cennych witamin – dzieci świetnie o tym wiedzą.

 Korzystając z okazji, że w przedszkolu omawiamy tematy „Idzie jesień… przez ogród i sad” postanowiliśmy uatrakcyjnić nasze zajęcia poprzez ćwiczenia praktyczne.

  1. A więc klasyfikowaliśmy warzywa i owoce (przy okazji poznaliśmy cyfrę 1 i 2). Wykorzystaliśmy przyniesione przez dzieci owoce i warzywa do produkcji zdrowych soków- dzieci chętnie piły zdrowe napoje.

  2. Kolejnego dnia z warzyw, które nam zostały zrobiliśmy pyszną „zupę krem dyniową” – przedszkolaki z apetytem ją zjadły

Zachęcam wszystkich rodziców do włączania dzieci do pomocy w pracach kuchennych,

gdyż sprawia im to wiele radości i wzmaga apetyt

W załączeniu podaje przepis na zupę, którą robiliśmy w przedszkolu.