top of page

Projekty realizowane w roku przedszkolnym 2022/2023

  • „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury” - ogólnopolski projekt edukacyjny

  • Przedszkolak odpowiedzialnym, samodzielnym, współpracującym uczniem w przyszłości – elementy Planu Daltońskiego;

  • „Było sobie przedszkole” - Publiczna Szkoła Podstawowa OO. Bernardynów w Wiączyniu Dolnym

  • „Ja i moje uczucia” – innowacja pedagogiczna

WARSZTATY CZEKOLADOWE

         W dniu 13 marca b.r. grupa MISIE brała udział w warsztatach czekoladowych. Zobaczyliśmy różne rodzaje czekolady, różne dodatki do nich tj. orzechy czy wiórki kokosowe. Próbowaliśmy czekoladę i tworzyliśmy sami tabliczki do zabrania do domu. 

DZIEŃ MĘŻCZYZN

         W dniu 10 marca b.r. grupa MISIE obchodziła Dzień Mężczyzn z tej okazji dziewczynki wręczyły chłopcom prezenty, czyli wspaniałe samochody, następnie odbył się poczęstunek. Chłopcy byli zachwyceni, bardzo dziękujemy rodzicom.

JAK POWSTAJE NABIAŁ?

         W dniu 10 marca b.r. grupa MISIE dowiedziała się skąd się bierze mleko i jak powstaje nabiał? Dzieci miały też okazję spróbować różnych rodzajów serów oraz zrobić własny jogurt owocowy. Włosnoręcznie wykonany jogurt bardzo wszystkim smakował.

URODZINY JULITKI

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO ŻYCZĄ "MISIE"

DZIEŃ KOBIET

         W dniu 8 marca b.r. grupa MISIE obchodziła Dzień Kobiet z tej okazji chłopcy wręczyli dziewczynką prezenty, czyli piękne lalki Barbie. Dziewczynki zachwycone, bardzo dziękujemy rodzicom.

PIECZEMY CHLEB

         W dniu 8 marca b.r. grupa MISIE upiekła własny chleb. Okazał się pyszny i wszyscy ze smakiem go zjedliśmy.

PEDAGOGIKA CYRKU

         W dniu 7 marca b.r. w naszym przedszkolu gościliśmy animatora pedagogiki cyrku. Dzieci miały okazję samodzielnie wykonywać różne sztuczki cyrkowe. Przy okazji rozwijając koordynację wzrokowo - ruchową czy koncentrację uwagi, a co najważniejsze super się przy tym bawiąc.

SKARBY OD NASZEJ PLANETY ZIEMI

         W ostatnim tygodniu MISIE rozmawiały o różnych skarbach, które daje nam nasza planeta Ziemia. Oglądaliśmy różne rodzaje soli, robiliśmy doświadczenie z węglem, a także rysowaliśmy nim. Najciekawszym jednak elementem zajęć tygodniowych było stworzenie w przedszkolu wulkanu i jego wybuch.
Zabawa była super!

MOJA PIERWSZA WIZYTA W KINIE

         W dniu 23 lutego nasze przedszkole wybrało się na wycieczkę do kina Multikino w Łodzi na warsztaty "Moja pierwsza wizyta w kinie". Obejrzeliśmy oczywiście bajeczkę, ale po za tym dowiedzieliśmy się, że filmy teraz przechowywane są na dyskach twardych, a nie na taśmie oraz obejrzeliśmy projektowanie od środka. Wycieczkę uważam za udaną.

URODZINY GABRYSI

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO ŻYCZĄ "MISIE"

URODZINY JULKI

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO ŻYCZĄ "MISIE"

BAL KARNAWAŁOWY

      W dniu 20 lutego w naszym przedszkolu odbył się BAL KARNAWAŁOWY.

KARNAWAŁ, ACH TEN KARNAWAŁ...

      W dniach 13 - 17 lutego grupa MISIE  rozmawiała o KARNAWALE. Tworzyliśmy własne maski, bawiliśmy  się chustą i balonami, tańczyliśmy do różnych utworów karnawałowych. A w Tłusty Czwartek zjedliśmy pyszne pączki zakupione przez Radę Rodziców.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

      W dniu 14 lutego grupę MISIE odwiedzili nasi kochani dziadkowie, aby obejrzeć przedstawienie przygotowane specjalnie dla nich.

CYRK HECA

      W dniu 13 lutego nasze przedszkole odwiedził Cyrk Heca. Pokazali nam mnóstwo sztuczek. Dzieciom przedstawienie bardzo się podobało. Radości było co niemiara.

URODZINY GUCIA

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO ŻYCZĄ "MISIE"

JA I MOJE EMOCJE

       Grupa "MISIE" dalej realizacje innowacji "JA I MOJE EMOCJE". Wspólnie z naszym grupowym misiem PYSIEM dzieci poznają emocje i uczą się radzić sobie z nimi. Wspólnie poznaliśmy uczucie radości oraz smutku. Dowiedzieliśmy się kiedy czujemy te emocje i jak zachowuje się wtedy nasze ciało. Przy okazji uczymy się także innych rzeczy i świetnie się bawimy. Dziś poznaliśmy opowiadanie "Po deszczu zawsze wychodzi słońce" A. Konefał oraz układaliśmy minkowe puzzle.

BYŁO SOBIE PRZEDSZKOLE

       Grupa "MISIE" w dniu 10 stycznia rozpoczęła realizacje projektu BYŁO SOBIE PRZEDSZKOLE stworzonym przez Szkołę Podstawową OO. Bernardynów w Wiączyniu Dolnym. 

Warsztaty dla Babci i Dziadka

       Grupa "MISIE" w dniu 9 stycznia wzięła udział w warsztatach w ramach, których przygotowaliśmy sól do kąpieli dla naszych kochanych dziadków. 

JA I MOJE EMOCJE

       Grupa "MISIE" dalej realizacje innowacji "JA I MOJE EMOCJE". Wspólnie z naszym grupowym misiem PYSIEM dzieci poznają emocje i uczą się radzić sobie z nimi. Wspólnie poznaliśmy uczucie radości oraz smutku. Dowiedzieliśmy się kiedy czujemy te emocje i jak zachowuje się wtedy nasze ciało. Przy okazji uczymy się także innych rzeczy i świetnie się bawimy. 

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

KALENDARZ ADWENTOWY C.D.

       Grupa "MISIE" dalej realizuje zadania z kalendarza adwentowego. W dniu 15 grudnia "MISIE" stworzyły ozdoby choinkowe, zaś 16 grudnia wysłuchały kolejnej opowieści pt. "WIGILIJNA OPOWIEŚĆ" o tym jak pewien pastuszek odwiedził stajenkę w której narodził się Jezus. To już ostatnie zadania z naszego kalendarza, zabawa była super. MISIE zachwycone!

KALENDARZ ADWENTOWY C.D.

       Grupa "MISIE" dalej realizuje zadania z kalendarza adwentowego. W dniu 12 grudnia "MISIE" słuchały opowiadania "Miś i świąteczna choinka" z teatrzyku Kamihibai. Jest to legenda góralska która opowiada o tradycji ubierania choinki.13 grudnia nadszedł czas na świąteczne kodowanie, "MISIE" układały prezenty według dwóch cech. 14 grudnia dzieci stworzyły zimowy obrazek przy użyciu puchnącej farby. Zabawa była wspaniała. Kolejne zadania przed nami. Ciekawe co nas jeszcze czeka?

KALENDARZ ADWENTOWY C.D.

       Grupa "MISIE" dalej realizuje zadania z kalendarza adwentowego. W dniu 8 grudnia "MISIE" słuchały opowiadania "Prezenty Świętego Mikołaja" z teatrzyku Kamihibai. Dowiedziały się, że opłaca się być dobrym kolegą, ponieważ Mikołaj zbiera dobre uczynki, zaś 9 grudnia nadszedł czas na zrobienie zaproszeń dla naszych kochanych rodziców. Kolejne zadania przed nami. Ciekawe co nas jeszcze czeka?

KALENDARZ ADWENTOWY C.D.

       Grupa "MISIE" dalej realizuje zadania z kalendarza adwentowego. W dniu 6 grudnia ubraliśmy naszą grupową choinkę i spotkaliśmy Mikołaja, zaś 7 grudnia nadszedł czas na dekorowanie i oczywiście degustacje zrobionych przez nas pierniczków. Kolejne zadania przed nami. Ciekawe co nas jeszcze czeka?

KALENDARZ ADWENTOWY C.D.

       Grupa "MISIE" dalej pilnie realizuje zadania z kalendarza adwentowego. W dniu 2 grudnia MISIE stworzyły przepiękne koperty na listy do św. Mikołaja, które miały z rodzicami napisać i wysłać. Zaś w dniu 5 grudnia dzieci rozpoczęły tworzenie kartek z życzeniami dla swoich rodziców. Kartki są przepiękne!!! Kolejne zadania przed nami.

KALENDARZ ADWENTOWY

       W grudniu grupa "MISIE" rozpoczęła realizacje zadań z kalendarza adwentowego, który umila nam oczekiwanie na Święta Bożego Narodzenia. Dziś Misiaki zrealizowały pierwsze zadanie, czyli pieczenie pierniczków. Zabawa była wspaniała! 

JA I MOJE EMOCJE

       W listopadzie grupa "MISIE" rozpoczęła realizacje innowacji "JA I MOJE EMOCJE". Wspólnie z naszym grupowym misiem PYSIEM dzieci poznają emocje i uczą się radzić sobie z nimi. Dziś odbyły się już trzecie zajęcia czytelnicze ich dotyczące . Na początek określaliśmy jak się dziś czujemy i dlaczego. Następnie dzieci poznały historię Basi i bulgocącej w niej zupy. Na koniec naszych zajęć określaliśmy co czujemy gdy widzimy biednego pieska lub gdy dostajemy prezent. Nasze Misie świetnie potrafią nazywać emocje. BRAWO!!!

ANDRZEJKI

       W dniu 29 listopada w grupie "MISIE" odbyły się Andrzejki. Na początek dzieci zapoznały się z historią Andrzejek poprzez obejrzenie filmu edukacyjnego "Karolek i Andrzejki". Następnie wspólnie wróżyliśmy swoją przyszłość. Dzieci poznały imiona swoich przyszłych mężów i żon, swój przyszły zawód, dowiedziały się kto pierwszy wyjdzie za mąż, a także co ich czeka w najbliższej przyszłości. Wróżby wszystkim bardzo się podobały. Teraz czekamy czy się spełnią...