top of page

Projekty realizowane w roku przedszkolnym 2022/2023

  • „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury” - ogólnopolski projekt edukacyjny

  • Przedszkolak odpowiedzialnym, samodzielnym, współpracującym uczniem w przyszłości – elementy Planu Daltońskiego;

  • „Było sobie przedszkole” - Publiczna Szkoła Podstawowa OO. Bernardynów w Wiączyniu Dolnym

  • „Ja i moje uczucia” – innowacja pedagogiczna

HULAJ DUSZA

         W dniu 14 czerwca b.r. grupa MISIE wzięła udział w warsztatach polisensorycznych Hulaj Dusza. 

SPOTKANIE Z ORNITOLOGIEM

         W dniu 7 czerwca b.r. grupa MISIE wzięła udział w warsztatach ornitologicznych. Spotkaliśmy się z panem Robertem ornitologiem i poznaliśmy wiele ciekawostek o ptakach drapieżnych. Obejrzeliśmy sowę i jej pisklaka, którego dzieci mogły pogłaskać, oglądaliśmy sokoła i jego pisklaka, którego głaskaliśmy i karmiliśmy, a także oglądaliśmy myszołowa. Zajęcia dzieciom się bardzo podobały.

WYCIECZKA DO WIOSKI INDIAŃSKIEJ

         W dniu 30 maja b.r. grupa MISIE wybrała się do wioski indiańskiej "TATANKA" w Solcy Małej. W ten sposób na łonie natury postanowiliśmy spędzić zbliżający się Dzień Dziecka. 

SPACERKI LITERACKIE

         W maju jak co roku kończymy udział w projekcie Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury. W tym roku ostatnim modułem były Spacerki Literackie, w ramach których grupa MISIE udała się na łono natury, aby obserwować przyrodę, a także posłuchać różnych wierszyków o zwierzętach. Aby się do tego rzetelnie przygotować sporządziliśmy torbę spacerową Małego Misia, zrobiliśmy lornetki, obłoczkowniki i zabraliśmy nasze lupy  i maty piknikowe. 

KOSMOS WOKÓŁ NAS

         W dniu 19 maja b.r. nasze przedszkole odwiedził Wesoły Uniwersytet, żeby w przystępny sposób przybliżyć nam wiedzę o kosmosie. Warsztaty były bardzo fajne i pouczające, a sale wypełniał śmiech dzieci, ponieważ Pan z Wesołego Uniwersytetu w zabawny sposób przedrzeźniał Panią, która opowiadała dzieciom o kosmosie. Najfajniejszym elementem warsztatów był lot na Marsa, kapitanem statku została nasza Tosia, która za pomocą specjalnego urządzenia kierowała rakietą kosmiczną. Na koniec każde dziecko miało za zadanie odpowiedzieć na pytanie o kosmosie, w nagrodę były super naklejki.

URODZINY TAMARY

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO ŻYCZĄ "MISIE"

DZIEŃ EUROPY I UNII EUROPEJSKIEJ

         W dniu 10 maja b.r. nasze przedszkole obchodziło Dzień Unii Europejskiej. Do naszych obchodów przyłączyła się, także klasa IVb z panem Michałem i obchodami Dnia Europy. Dzieci ze szkoły przygotowały dla naszych przedszkolaków kilka fajnych zabaw ruchowych pochodzących z Wielkiej Brytanii.
       Obchody Dnia UE
rozpoczęliśmy od obejrzenia krótkiego filmu edukacyjnego o Unii Europejskiej. Następnie odbyła się prezentacja wybranego kraju, w grupie MISIE były to Czechy. Na koniec odbył się wspólny piknik na boisku szkolnym. Było oglądanie symboli różnych Państw oraz degustacja regionalnych potraw. 
        Bardzo dziękuję rodzicom za pomoc w zorganizowaniu naszego pikniku, a zwłaszcza paniom
E. Zakosztowicz i A. Znajdek za przygotowanie przepysznych ciast. DZIĘKUJĘ!!!

KTO NAM POMOŻE...LEKARZE.

         W dwóch pierwszych tygodniach maja grupa MISIE rozmawia o różnych służbach ratunkowych i bezpieczeństwie. W dniu 8 maja rozmawialiśmy o zawodzie lekarza. Odwiedziła nas także mama Marysi z grupy Pszczółek, która z zawodu jest pediatrą. Opowiedziała nam o zawodzie lekarza, zaś dzieci mogły zbadać przyniesionego przez nią misia, a także posłuchać bicia serduszka swojego kolegi. Pomogły również misiowi poczuć się lepiej podając mu zastrzyk i kroplówkę, a także bandażując mu chorą łapkę. Na koniec wypisały misiowi recepty i życzyły mu szybkiego powrotu do zdrowia.

KTO NAM POMOŻE...STRAŻACY.

         W dwóch pierwszych tygodniach maja grupa MISIE rozmawia o różnych służbach ratunkowych i bezpieczeństwie. W dniu 4 i 5 maja rozmawialiśmy o zawodzie strażaka. Wybraliśmy się również z wizytą do pobliskiej Ochotniczej Straży Pożarnej w Starych Skoszewach. Spotkanie z prawdziwymi strażakami zrobiło wrażenie na dzieciach.

DZIEŃ FLAGI

         W dniu 28 kwietnia b.r. w grupie MISIE odbył się Dzień Flagi. W tym dniu wszystkie nasze aktywności były biało-czerwone. Odbył się także pokaz mody patriotycznej.

DOGOTERAPIA

         W dniu 24 kwietnia b.r. grupę MISIE odwiedziła pani Beata Kaftańska z uroczą suczką Lili.

URODZINY BARTUSIA

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO ŻYCZĄ "MISIE"

DZIEŃ ZIEMI

         W dniu 21 kwietnia b.r. grupa MISIE rozmawiała o ekologii, dowiedzieliśmy co cieszy a co smuci naszą planetę Ziemię oraz do czego potrzebna jest nam woda. Zagraliśmy też w ekologiczną grę dla utrwalenia wiadomości z całego tygodnia, walczyliśmy o tytuł POGROMCY ŚMIECIOWYCH POTWORÓW.

WARSZTATY PSZCZELARSKIE

         W dniu 14 kwietnia b.r. grupa MISIE brała udział w warsztatach pszczelarskich. Poznaliśmy wiele ciekawostek o pszczołach, a także zobaczyliśmy z bliska model plastra. Na koniec dzieci wykonały przecudne świeczki z wosku. 

STROIKI WIELKANOCNE

ZAJĄCZKI ZE SKARPETKI

W KINIE

DZIEŃ TEATRU

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ GOFRA

BYŁO SOBIE PRZEDSZKOLE

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA

WIOSENNY SPACER

WARSZTATY CZEKOLADOWE

         W dniu 13 marca b.r. grupa MISIE brała udział w warsztatach czekoladowych. Zobaczyliśmy różne rodzaje czekolady, różne dodatki do nich tj. orzechy czy wiórki kokosowe. Próbowaliśmy czekoladę i tworzyliśmy sami tabliczki do zabrania do domu. 

DZIEŃ MĘŻCZYZN

         W dniu 10 marca b.r. grupa MISIE obchodziła Dzień Mężczyzn z tej okazji dziewczynki wręczyły chłopcom prezenty, czyli wspaniałe samochody, następnie odbył się poczęstunek. Chłopcy byli zachwyceni, bardzo dziękujemy rodzicom.

JAK POWSTAJE NABIAŁ?

         W dniu 10 marca b.r. grupa MISIE dowiedziała się skąd się bierze mleko i jak powstaje nabiał? Dzieci miały też okazję spróbować różnych rodzajów serów oraz zrobić własny jogurt owocowy. Włosnoręcznie wykonany jogurt bardzo wszystkim smakował.

URODZINY JULITKI

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO ŻYCZĄ "MISIE"

DZIEŃ KOBIET

         W dniu 8 marca b.r. grupa MISIE obchodziła Dzień Kobiet z tej okazji chłopcy wręczyli dziewczynką prezenty, czyli piękne lalki Barbie. Dziewczynki zachwycone, bardzo dziękujemy rodzicom.

PIECZEMY CHLEB

         W dniu 8 marca b.r. grupa MISIE upiekła własny chleb. Okazał się pyszny i wszyscy ze smakiem go zjedliśmy.

PEDAGOGIKA CYRKU

         W dniu 7 marca b.r. w naszym przedszkolu gościliśmy animatora pedagogiki cyrku. Dzieci miały okazję samodzielnie wykonywać różne sztuczki cyrkowe. Przy okazji rozwijając koordynację wzrokowo - ruchową czy koncentrację uwagi, a co najważniejsze super się przy tym bawiąc.

SKARBY OD NASZEJ PLANETY ZIEMI

         W ostatnim tygodniu MISIE rozmawiały o różnych skarbach, które daje nam nasza planeta Ziemia. Oglądaliśmy różne rodzaje soli, robiliśmy doświadczenie z węglem, a także rysowaliśmy nim. Najciekawszym jednak elementem zajęć tygodniowych było stworzenie w przedszkolu wulkanu i jego wybuch.
Zabawa była super!

MOJA PIERWSZA WIZYTA W KINIE

         W dniu 23 lutego nasze przedszkole wybrało się na wycieczkę do kina Multikino w Łodzi na warsztaty "Moja pierwsza wizyta w kinie". Obejrzeliśmy oczywiście bajeczkę, ale po za tym dowiedzieliśmy się, że filmy teraz przechowywane są na dyskach twardych, a nie na taśmie oraz obejrzeliśmy projektowanie od środka. Wycieczkę uważam za udaną.

URODZINY GABRYSI

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO ŻYCZĄ "MISIE"

URODZINY JULKI

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO ŻYCZĄ "MISIE"

BAL KARNAWAŁOWY

      W dniu 20 lutego w naszym przedszkolu odbył się BAL KARNAWAŁOWY.

KARNAWAŁ, ACH TEN KARNAWAŁ...

      W dniach 13 - 17 lutego grupa MISIE  rozmawiała o KARNAWALE. Tworzyliśmy własne maski, bawiliśmy  się chustą i balonami, tańczyliśmy do różnych utworów karnawałowych. A w Tłusty Czwartek zjedliśmy pyszne pączki zakupione przez Radę Rodziców.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

      W dniu 14 lutego grupę MISIE odwiedzili nasi kochani dziadkowie, aby obejrzeć przedstawienie przygotowane specjalnie dla nich.

CYRK HECA

      W dniu 13 lutego nasze przedszkole odwiedził Cyrk Heca. Pokazali nam mnóstwo sztuczek. Dzieciom przedstawienie bardzo się podobało. Radości było co niemiara.

URODZINY GUCIA

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO ŻYCZĄ "MISIE"

JA I MOJE EMOCJE

       Grupa "MISIE" dalej realizacje innowacji "JA I MOJE EMOCJE". Wspólnie z naszym grupowym misiem PYSIEM dzieci poznają emocje i uczą się radzić sobie z nimi. Wspólnie poznaliśmy uczucie radości oraz smutku. Dowiedzieliśmy się kiedy czujemy te emocje i jak zachowuje się wtedy nasze ciało. Przy okazji uczymy się także innych rzeczy i świetnie się bawimy. Dziś poznaliśmy opowiadanie "Po deszczu zawsze wychodzi słońce" A. Konefał oraz układaliśmy minkowe puzzle.

BYŁO SOBIE PRZEDSZKOLE

       Grupa "MISIE" w dniu 10 stycznia rozpoczęła realizacje projektu BYŁO SOBIE PRZEDSZKOLE stworzonym przez Szkołę Podstawową OO. Bernardynów w Wiączyniu Dolnym. 

Warsztaty dla Babci i Dziadka

       Grupa "MISIE" w dniu 9 stycznia wzięła udział w warsztatach w ramach, których przygotowaliśmy sól do kąpieli dla naszych kochanych dziadków. 

JA I MOJE EMOCJE

       Grupa "MISIE" dalej realizacje innowacji "JA I MOJE EMOCJE". Wspólnie z naszym grupowym misiem PYSIEM dzieci poznają emocje i uczą się radzić sobie z nimi. Wspólnie poznaliśmy uczucie radości oraz smutku. Dowiedzieliśmy się kiedy czujemy te emocje i jak zachowuje się wtedy nasze ciało. Przy okazji uczymy się także innych rzeczy i świetnie się bawimy. 

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

KALENDARZ ADWENTOWY C.D.

       Grupa "MISIE" dalej realizuje zadania z kalendarza adwentowego. W dniu 15 grudnia "MISIE" stworzyły ozdoby choinkowe, zaś 16 grudnia wysłuchały kolejnej opowieści pt. "WIGILIJNA OPOWIEŚĆ" o tym jak pewien pastuszek odwiedził stajenkę w której narodził się Jezus. To już ostatnie zadania z naszego kalendarza, zabawa była super. MISIE zachwycone!

KALENDARZ ADWENTOWY C.D.

       Grupa "MISIE" dalej realizuje zadania z kalendarza adwentowego. W dniu 12 grudnia "MISIE" słuchały opowiadania "Miś i świąteczna choinka" z teatrzyku Kamihibai. Jest to legenda góralska która opowiada o tradycji ubierania choinki.13 grudnia nadszedł czas na świąteczne kodowanie, "MISIE" układały prezenty według dwóch cech. 14 grudnia dzieci stworzyły zimowy obrazek przy użyciu puchnącej farby. Zabawa była wspaniała. Kolejne zadania przed nami. Ciekawe co nas jeszcze czeka?

KALENDARZ ADWENTOWY C.D.

       Grupa "MISIE" dalej realizuje zadania z kalendarza adwentowego. W dniu 8 grudnia "MISIE" słuchały opowiadania "Prezenty Świętego Mikołaja" z teatrzyku Kamihibai. Dowiedziały się, że opłaca się być dobrym kolegą, ponieważ Mikołaj zbiera dobre uczynki, zaś 9 grudnia nadszedł czas na zrobienie zaproszeń dla naszych kochanych rodziców. Kolejne zadania przed nami. Ciekawe co nas jeszcze czeka?

KALENDARZ ADWENTOWY C.D.

       Grupa "MISIE" dalej realizuje zadania z kalendarza adwentowego. W dniu 6 grudnia ubraliśmy naszą grupową choinkę i spotkaliśmy Mikołaja, zaś 7 grudnia nadszedł czas na dekorowanie i oczywiście degustacje zrobionych przez nas pierniczków. Kolejne zadania przed nami. Ciekawe co nas jeszcze czeka?

KALENDARZ ADWENTOWY C.D.

       Grupa "MISIE" dalej pilnie realizuje zadania z kalendarza adwentowego. W dniu 2 grudnia MISIE stworzyły przepiękne koperty na listy do św. Mikołaja, które miały z rodzicami napisać i wysłać. Zaś w dniu 5 grudnia dzieci rozpoczęły tworzenie kartek z życzeniami dla swoich rodziców. Kartki są przepiękne!!! Kolejne zadania przed nami.

KALENDARZ ADWENTOWY

       W grudniu grupa "MISIE" rozpoczęła realizacje zadań z kalendarza adwentowego, który umila nam oczekiwanie na Święta Bożego Narodzenia. Dziś Misiaki zrealizowały pierwsze zadanie, czyli pieczenie pierniczków. Zabawa była wspaniała! 

JA I MOJE EMOCJE

       W listopadzie grupa "MISIE" rozpoczęła realizacje innowacji "JA I MOJE EMOCJE". Wspólnie z naszym grupowym misiem PYSIEM dzieci poznają emocje i uczą się radzić sobie z nimi. Dziś odbyły się już trzecie zajęcia czytelnicze ich dotyczące . Na początek określaliśmy jak się dziś czujemy i dlaczego. Następnie dzieci poznały historię Basi i bulgocącej w niej zupy. Na koniec naszych zajęć określaliśmy co czujemy gdy widzimy biednego pieska lub gdy dostajemy prezent. Nasze Misie świetnie potrafią nazywać emocje. BRAWO!!!

ANDRZEJKI

       W dniu 29 listopada w grupie "MISIE" odbyły się Andrzejki. Na początek dzieci zapoznały się z historią Andrzejek poprzez obejrzenie filmu edukacyjnego "Karolek i Andrzejki". Następnie wspólnie wróżyliśmy swoją przyszłość. Dzieci poznały imiona swoich przyszłych mężów i żon, swój przyszły zawód, dowiedziały się kto pierwszy wyjdzie za mąż, a także co ich czeka w najbliższej przyszłości. Wróżby wszystkim bardzo się podobały. Teraz czekamy czy się spełnią...

URODZINY JASIA

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO ŻYCZĄ "MISIE"

WYCIECZKA DO TEATRU ARLEKIN

       W dniu 25 listopada grupa "MISIE" wybrała się na wycieczkę autokarem do teatru Arlekin na przedstawienie pt.: "Tymoteusz wśród ptaków". Spektakl wszystkim się bardzo podobał było dużo śmiechu i oklasków.

DZIEŃ PUSZOWEGO MISIA

WARSZTATY Z ALPAKAMI

       W dniu 15 listopada grupę "MISIE" odwiedziły Alpaki. Spotkanie wszystkim bardzo się podobało...

DOGOTERAPIA SPOTKANIE 2

       W dniu 7 listopada grupę "MISIE" odwiedziła suczka Nelsy wraz ze swoją właścicielką panią Beatą Kaftańską. Na początek spotkania Nelsy przywitała się z dziećmi. Następnie dzieci poczęstowały ja zdrowymi smakołykami papryką i świeżymi ogórkami. Wraz z panią Beatą dzieci zastanawiały się o czym może myśleć piesek. Na koniec Nelsy pokazała nam też kilka sztuczek np. tarzała się na sygnał, kładła, siadała, zakładała łapkę na łapkę, a także kłaniała się dzieciom. Na koniec pożegnała się z nami głośnym szczeknięciem. Wszystkim bardzo się podobało...

ZABAWY POPOŁUDNIOWE

      Grupa "MISIE" uwielbia nasze zabawy popołudniowe, między godzinką 13 a 14 bawimy sie zawsze przy muzyce lub w zabawy ruchowe, bądź też z użyciem chusty lub gumy animacyjnej.

ZABAWY SWOBODNE

      Zabawy w czasie wolnym w grupie "MISIE".

ŚCIEŻKA SENSORYCZNA

      W dniu 18 października grupa "MISIE" wraz z pania Kingą Bełdzińską zorganizowali ścieżkę sensoryczną z darów jesieni. Dzieciaki dzielnie pokonywały przeszkody. Brawo Misie!!!

CODEWEEK

      W październiku na całym świecie dzieci w różnym wieku biorą udział w akcji kodowania codeweek. Grupa "MISIE" również wzięła udział w tej akcji. Na początek dzieci układały wieże z kolorowych kubeczków według instrukcji słownej, następnie według instrukcji obrazkowej. Kolejnego dnia odwzorywaliśmy układ kolorowych karteczek na macie do kodowania, a także tworzyliśmy kolorowy kod, drogę białego kubeczka do orzeszka. Ostatniego dnia układaliśmy sudoku 3x3 z kolorowymi figurami. Wszystkie aktywności dzieciom bardzo się podobały.

SPOTKANIE Z MARCINEM KOZIOŁEM

      W dniu 11 października grupa "MISIE" wraz z pania Kingą Bełdzińską wzieła udział w warsztatach z Marcinem Koziołem autorem książek dla dzieci. Pisarz przybliżył dzieciom  sylwetki głównych bohaterów cyklu książek "Pogoda dla puchaczy". Przedszkolaki z zainteresowaniem przysłuchiwały się ciekawym opowieściom, rysowały sowę i śpiewaly sowią piosenkę.

URODZINY BLANKI

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO ŻYCZĄ "MISIE"

OWOCE, ACH OWOCE

       Grupa "MISIE" dziś wielozmysłowo poznawała owoce polskie i egzotyczne. Wąchaliśmy owoce, poznawaliśmy dotykiem, a na koniec próbowaliśmy, następnie zrobiliśmy przepyszne szaszłyki, które dzieciom bardzo smakowały. Rodzicom bardzo dziękuje za pomoc w zorganizowaniu zajęć!

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

       W dniu 29 września  grupa "MISIE" wzieła udział w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania. W tym dniu wszystkie grupy przedszkolne kolejno odwiedzała nasza pani bibliotekatka Katarzyna Nićforović. Pani Kasia przeczytała nam super opowiadanie, które się bardzo spodobało wszystkim dzieciom. Dziękujemy!

DOGOTERAPIA

       W dniu 26 września  grupę "MISIE" odwiedziła przecudna suczka Lili wraz ze swoją właścicielką panią Beatą Kaftańską. Na początek spotkania Lili przywitała się z dziećmi. Następnie dzieci poczęstowały ja smakołykami. Lili pokazała nam też kilka sztuczek np. odnajdywała karmę ukrytą przed nią przez dzieci, kłaniała sie nam, a także pokazywała że umie sprzątać swoje zabawki. Na koniec pożegnała się z nami głośnym szczeknięciem. Wszystkim bardzo się podobało...

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

       W dniu 20 września  grupa "MISIE" tak jak przedszkolaki z całej Polski brała udział w obchodach Dnia Przedszkolaka. Ten dzień obfitował w zabawy ruchowe i zabawy z chustą. Dzieci zjadły mały poczęstunek oraz otrzymały drobny podarunek. Było bardzo wesoło...

Sprzątamy Świat

       W dniu 16 września  grupa "MISIE" wzieła udział w akcji sprzątanie świata.

JESTEŚMY BEZPIECZNI - WIZYTA POLICJANTÓW

       W dniu 15 września  wszystkie grupy przedszkolne odwiedzili policjanci z pogadanką o bezpieczeństwie.

DZIEŃ KROPKI

           W dniu 15 września w grupie "Misie" obchodziliśmy Dzień Kropki. Podczas zajęć dzieci zapoznały się z historią tego dnia, poznały małą Vashti, która nie wierzyła w swoje umiejętności. Misiaki same określały co już potrafią zrobić, udowadniały że są już super dużymi i dzielnymi przedszkolakami. Następnie nasz cały dzień przepełniały zabawy z kropkami: skakaliśmy po kropkach, malowaliśmy kropki, bawiliśmy się chustą animacyjną, która okazała się też wielką kropką. Zabawa była wspaniała!

URODZINY NELI

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO ŻYCZĄ "MISIE"

bottom of page