top of page

Projekty realizowane w roku przedszkolnym 2022/2023

  •  „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury” - ogólnopolski projekt edukacyjny

  •  „Dotknij, poczuj, zobacz” – ogólnopolski projekt edukacyjny

  • „Europa i ja” - ogólnopolski projekt edukacyjny

  • „Cyfrowa podróż z Avatarkiem w przedszkolu” - ogólnopolski projekt edukacyjny

  • „Poranki z Tuwimem” – innowacja pedagogiczna

WARSZTATY CZEKOLADOWE

ZABAWY W TEATR

PEDAGOGIKA CYRKU

      Pedagogika cyrku to innowacyjna metoda nauczania, która pozwala na wszechstronny rozwój człowieka. To nauka podstaw aktorstwa, żonglerki, akrobatyki, gimnastyki, pantomimy, klaunady. Zabawy cyrkowe kształtują sprawność ogólną, koordynację ruchową, wyobraźnię, wdrażają do systematyczności.
     W naszym przedszkolu gościliśmy prawdziwego magika i cyrkowca, który zaprezentował dzieciom wiele fantastycznych sztuczek i trików. "Jagódki" były zachwycone 🤹‍♂

WARSZTATY ZE STRAŻAKAMI

    Warsztaty ze Specjalistyczną Grupą Poszukiwawczo-Ratowniczą Komendy Miejskiej PSP w Łódź.

DZIEŃ DINOZAURA

SOLIDARNI Z UKRAINĄ

         24 lutego to szczególny dzień dla naszych wschodnich sąsiadów z Ukrainy. Równo rok temu rozpoczęli bohaterską walkę o wolność swojego kraju. Z tej okazji "Jagódki" pokazały swoją Solidarność z dziećmi z Ukrainy uczęszczającymi do naszego przedszkola. Przypomnieliśmy sobie informacje dotyczące symboli narodowych, kultury, tradycji, położenia Ukrainy na mapie Europy, a na koniec ozdobiliśmy flagi.

MOJA PIERWSZA WIZYTA W KINIE

       Jagódki wybrały się do łódzkiego Multikina, aby dowiedzieć się, jak wygląda kino "od kuchni". Najpierw obejrzały film z informacją, jak zachować się w kinie. Następne oglądały bajkę "Jeżyk i przyjaciele". Punktem kulminacyjnym było zwiedzanie projektowni oraz pokaz dawnych i nowoczesnych nośników filmów. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowy dyplom, bilet, naklejkę oraz fragment taśmy filmowej.

UCZYMY SIĘ WSPÓŁPRACY W GRUPIE

EUROPA I JA

logo.png

Europa i ja wykonanie trzeciego zadania.

BAL KARNAWAŁOWY

          "W krainie bajek" to temat tegorocznego balu karnawałowego. Jak przystało na tego typu wydarzenie, nie mogło zabraknąć rozmaitych strojów, szalonych tańców i wspaniałej zabawy.

CYRK

           Poniedziałek 13 lutego w naszym przedszkolu gościliśmy artystów z Cyrku Heca. Cyrkowcy prezentowali żonglerkę, iluzje, różnego rodzaju akrobacje. Wielką atrakcją  były zwierzęta biały szczur i wąż, które dzieci mogły pogłaskać. Podczas występów  artyści zapraszali publiczność do wspólnej zabawy. Dzieci aktywnie uczestniczyły we wszystkich zaproponowanych przez artystów zabawach. Było dużo śmiechu, a na koniec publiczność gromkimi brawami nagrodziła występujących artystów.

URODZINY HANI

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO ŻYCZĄ JAGÓDKI

URODZINY ADASIA

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO ŻYCZĄ JAGÓDKI

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

         Tegoroczne "Walentynki" spędziliśmy w szczególny sposób. Zaprosiliśmy nasze kochane Babcie i kochanych Dziadków, aby wspólnie uczcić ich święto. Z tej okazji "Jagódki" przedstawiły humorystyczną opowieść o "czarach babci i dziadka". Ponadto zaśpiewały dwie piosenki i zatańczyły specjalny taniec. Następnie obejrzeliśmy wzruszająca prezentację stworzoną ze zdjęć wnuków i dziadków. Dzieci wręczyły własnoręcznie przygotowane upominki, po czym wszyscy udali się na słodki poczęstunek, przygotowany przez Rodziców. Na koniec były rozmowy, moc przytulasów i całusów oraz wspólne zdjęcia w fotobudce.

DOTKNIJ, POCZUJ, ZOBACZ

Realizacja kolejnego zadania z projektu "Dotknij, poczuj...". Tym razem "Jagódki" zbadały kolory tęczy.