top of page

Projekty realizowane w roku przedszkolnym 2022/2023

  •  „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury” - ogólnopolski projekt edukacyjny

  •  „Dotknij, poczuj, zobacz” – ogólnopolski projekt edukacyjny

  • „Europa i ja” - ogólnopolski projekt edukacyjny

  • „Cyfrowa podróż z Avatarkiem w przedszkolu” - ogólnopolski projekt edukacyjny

  • „Poranki z Tuwimem” – innowacja pedagogiczna

LODOWY DZIEŃ DZIECKA

URODZINY LENY

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO ŻYCZĄ JAGÓDKI

URODZINY ANASTAZJI

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO ŻYCZĄ JAGÓDKI

WYCIECZKA DO WIOSKI INDIAŃSKIEJ

         Tegoroczny Dzień Dziecka "Jagódki" spędziły w Wiosce Indiańskiej "Tatanka" w Solcy Małej. Dzięki tej wyprawie poznały tradycję i zwyczaje rdzennych mieszkańców Ameryki. Ponadto wycieczka stała się doskonałą okazją do integracji i wspólnej zabawy.
Kochane Dzieci - z okazji Waszego Święta życzymy samych sukcesów i spełnienia marzeń.

DZIEŃ MAMY I TATY

          Dzień Mamy i Taty to zawsze wielkie wydarzenie dla każdego dziecka. "Jagódki" tym razem przygotowały przedstawienie pt. "Mama i Tata w podróży dookoła świata". Oprócz tradycyjnych wierszy i piosenek, dzieci zadziwiły nas wspaniałymi umiejętnościami tanecznymi. Wykonały: taniec afrykański, grecki i hiszpański. Ponadto zagrały na instrumentach muzycznych i zaśpiewały  "Panie Janie" w wersji francuskiej. Na koniec wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane upominki. Wzruszeniom nie było końca.

DZIEŃ EUROPY I UNII EUROPEJSKIEJ

        "Jagódki" uczestniczyły w Przedszkolnym Dniu Europy i Unii Europejskiej. Każda z  grup miała zapoznać się z informacjami o wybranym kraju Europy. Naszym zadaniem było poznanie symboli, zabytków, mapy, języka oraz kuchni Francji. Najpierw odbyły się zajęcia w salach. Następnie udaliśmy się na boisko, aby wspólnie z dziećmi z innych grup spędzić czas na Pikniku Europejskim. Dzięki wsparciu Rodziców mogliśmy zaprezentować potrawy i stroje z krajów Europy - Czech, Grecji, Francji, Hiszpanii, Włoch i Wielkiej Brytanii. W międzyczasie dzieci z klasy 4b, pod okiem Pana Michała przygotowały zabawy ruchowe dla młodszych kolegów. Podsumowaniem dnia było odśpiewanie Hymnu Unii Europejskiej.
        Zabawa była doskonałą okazją do integracji i zdobycia wiedzy.

Warsztaty - moda i trendy - projektowanie ubioru.

      Dnia 27.04. grupę Jagódek odwiedziła nas Pani Aneta Bielecka mama jednego naszego dziecka. Podczas warsztatów omówione zostały:
- zagadnienia moda i trendy
- wprowadzenie do projektowania. Inspiracja, kolory,forma,detal.
- zapoznanie z materiałami skład,rodzaje.
- druk cyfrowy 
- zaprojektowanie 10 sylwetek na manekinach. Na koniec zajęć dzieci zaprojektowały swoje własne stroje. Jeszcze raz dziękujemy Pani Anecie za przeprowadzenie ciekawych zajęć.

SPOTKANIE Z LEKARZEM

       Dzieci z grupy "Jagódki" uczestniczyły w kolejnych wspaniałych warsztatach, przeprowadzonych przez naszych niezawodnych rodziców. Tym razem odwiedziła nas Pani Kunert-lekarz pediatra, która przekazała tajniki swojego zawodu. Serdecznie dziękujemy

EUROPA I JA

logo.png

Wykonanie czwartego zadania "Europa i ja"  zabawy we Francji.

Wizyta w Ochotniczej Straży Pożarnej w Starych Skoszewach

URODZINY MARCELA

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO ŻYCZĄ JAGÓDKI

URODZINY HANI

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO ŻYCZĄ JAGÓDKI

WARSZTATY PSZCZELARSKIE

       W grupie "Jagódki" odbyły się warsztaty pszczelarskie z Panią Marzeną Serafińską. Dzieci poznały historię powstawania miodu, kosztowały łakoci, a na koniec samodzielnie wykonały niespodzianki, które wkrótce wręczą najbliższym.

WIZYTA W SZKOLNEJ BIBLIOTECE

ŚNIADANIE WIELKANOCNE

WARSZTATY WIELKANOCNE

         Warsztaty wielkanocne w grupie "Jagódki" stały się okazją nie tylko do spędzenia czasu w gronie najbliższych. Dzięki uprzejmości Pani Reginy, członkini KGW Byszewy, uczestnicy tegorocznych warsztatów mogli się przekonać, czym tak naprawdę jest rękodzieło i tradycja. Dzieci wspólnie z najbliższymi wykonały koszyki wielkanocne, w których nie mogło zabraknąć kurczaczka i wiosennych kwiatów. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom warsztatów oraz Pani Reginie.

WARSZTATY Z POLIGRAFII

     Naszą grupę odwiedziła Pani Paulina - mama Olką, która zapoznała nas z tajnikami pracy drukarza. Dzieci obejrzały filmy z pracy urządzeń w zakładzie drukarskim, poznały rodzaje okładek, możliwości łączenia kartek, a także wiele innych ciekawostek. N koniec wykonały własnoręcznie książeczki. Serdecznie dziękujemy.

URODZINY MARCELKA

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO ŻYCZĄ JAGÓDKI

ZAKŁADANIE KĄCIKA PRZYRODNICZEGO I BADAWCZEGO

ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA

        Główną ideą tego szczególnego dnia jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na osoby z zespołem Downa i ich potrzeby, zwiększenie świadomości o chorobie oraz promowanie praw osób z zespołem Downa do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym. Jagódki zapoznały się z filmem edukacyjnym i opowiadaniem obrazującym osoby z zespołem Downa. Wykonały również pracę plastyczną - symboliczne dwie różne skarpetki.

POWITANIE PANI WIOSNY

WARSZTATY CZEKOLADOWE

ZABAWY W TEATR

PEDAGOGIKA CYRKU

      Pedagogika cyrku to innowacyjna metoda nauczania, która pozwala na wszechstronny rozwój człowieka. To nauka podstaw aktorstwa, żonglerki, akrobatyki, gimnastyki, pantomimy, klaunady. Zabawy cyrkowe kształtują sprawność ogólną, koordynację ruchową, wyobraźnię, wdrażają do systematyczności.
     W naszym przedszkolu gościliśmy prawdziwego magika i cyrkowca, który zaprezentował dzieciom wiele fantastycznych sztuczek i trików. "Jagódki" były zachwycone 🤹‍♂

WARSZTATY ZE STRAŻAKAMI

    Warsztaty ze Specjalistyczną Grupą Poszukiwawczo-Ratowniczą Komendy Miejskiej PSP w Łódź.

DZIEŃ DINOZAURA

SOLIDARNI Z UKRAINĄ

         24 lutego to szczególny dzień dla naszych wschodnich sąsiadów z Ukrainy. Równo rok temu rozpoczęli bohaterską walkę o wolność swojego kraju. Z tej okazji "Jagódki" pokazały swoją Solidarność z dziećmi z Ukrainy uczęszczającymi do naszego przedszkola. Przypomnieliśmy sobie informacje dotyczące symboli narodowych, kultury, tradycji, położenia Ukrainy na mapie Europy, a na koniec ozdobiliśmy flagi.

MOJA PIERWSZA WIZYTA W KINIE

       Jagódki wybrały się do łódzkiego Multikina, aby dowiedzieć się, jak wygląda kino "od kuchni". Najpierw obejrzały film z informacją, jak zachować się w kinie. Następne oglądały bajkę "Jeżyk i przyjaciele". Punktem kulminacyjnym było zwiedzanie projektowni oraz pokaz dawnych i nowoczesnych nośników filmów. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowy dyplom, bilet, naklejkę oraz fragment taśmy filmowej.

UCZYMY SIĘ WSPÓŁPRACY W GRUPIE

EUROPA I JA

logo.png

Europa i ja wykonanie trzeciego zadania.

BAL KARNAWAŁOWY

          "W krainie bajek" to temat tegorocznego balu karnawałowego. Jak przystało na tego typu wydarzenie, nie mogło zabraknąć rozmaitych strojów, szalonych tańców i wspaniałej zabawy.

CYRK

           Poniedziałek 13 lutego w naszym przedszkolu gościliśmy artystów z Cyrku Heca. Cyrkowcy prezentowali żonglerkę, iluzje, różnego rodzaju akrobacje. Wielką atrakcją  były zwierzęta biały szczur i wąż, które dzieci mogły pogłaskać. Podczas występów  artyści zapraszali publiczność do wspólnej zabawy. Dzieci aktywnie uczestniczyły we wszystkich zaproponowanych przez artystów zabawach. Było dużo śmiechu, a na koniec publiczność gromkimi brawami nagrodziła występujących artystów.

URODZINY HANI

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO ŻYCZĄ JAGÓDKI

URODZINY ADASIA

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO ŻYCZĄ JAGÓDKI

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

         Tegoroczne "Walentynki" spędziliśmy w szczególny sposób. Zaprosiliśmy nasze kochane Babcie i kochanych Dziadków, aby wspólnie uczcić ich święto. Z tej okazji "Jagódki" przedstawiły humorystyczną opowieść o "czarach babci i dziadka". Ponadto zaśpiewały dwie piosenki i zatańczyły specjalny taniec. Następnie obejrzeliśmy wzruszająca prezentację stworzoną ze zdjęć wnuków i dziadków. Dzieci wręczyły własnoręcznie przygotowane upominki, po czym wszyscy udali się na słodki poczęstunek, przygotowany przez Rodziców. Na koniec były rozmowy, moc przytulasów i całusów oraz wspólne zdjęcia w fotobudce.

DOTKNIJ, POCZUJ, ZOBACZ

Realizacja kolejnego zadania z projektu "Dotknij, poczuj...". Tym razem "Jagódki" zbadały kolory tęczy. 

DOTKNIJ, POCZUJ, ZOBACZ

       Realizacja kolejnego zadania z projektu "Dotknij, poczuj...". Tym razem "Jagódki" zbadały, bliżej temat galaktyki.

KOSMOS

WARSZTATY MUZYCZNE

         Jagódki uczestniczyły w warsztatach muzycznych, podczas których mogły obejrzeć instrumenty, zagrać na nich, a także dowiedzieć się wielu ciekawostek związanych z graniem w orkiestrze. Serdecznie dziękujemy Panu Adamowi - tacie Michała i tutejszemu kapelmistrzowi za wspaniałe warsztaty.

PORANKI Z TUWIMEM

            Dzieci zapoznały się z wierszem Julian Tuwima "O Grzesiu kłamczuch i jego cioci". Następnie rozmawialiśmy o tym, cz jest kłamstwo oraz o jego konsekwencjach. Na koniec "Jagódki" samodzielnie narysowały obrazek dla babci i dziadka, nadały list do adresata, wykonały znaczek i zrobiły stempelek.

PRZEDSTAWIENIE JASEŁKOWE

           Czas, w który obchodzimy Święta Bożego Narodzenia jest niezwykle ważny dla większości z nas. Jest doskonałą okazją do rodzinnych spotkań i przypomnienia tego, co w życiu jest najważniejsze. I taki jest właśnie morał wynikający z tegorocznego przedstawienia jasełkowego "U babci i dziadka" w wykonaniu dzieci z grupy "Jagódki". Gratulujemy aktorom wspaniałego występu, a rodzicom serdecznie dziękujemy za współpracę i zaangażowanie.

KONKURS OSZALELI ANIELI

        Pierwszy tydzień Nowego Roku okazał się niezwykle udany dla dziewczynek z naszej grupy. Wzięły one udział w miedzy przedszkolnym konkursie kolęd i pastorałek. To niezwykłe wydarzenie, stało się okazją do wspólnego przeżywania czasu Bożego Narodzenia zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Julia wykonała kolędę "Lulujże Jezuniu" i zajęła drugie miejsce. Alicja zaśpiewała pastorałkę "Świeć gwiazdeczko", co uplasowało ja na pierwszej pozycji. Hania, Pola, Anastazja i Zosia wystąpiły jako zespół i wykonały utwór "Pastorałka pełna radości" i zajęły drugie miejsce. Serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów.

WARSZTATY Z FARMACEUTĄ

           9 stycznia odwiedziła nas Pani Sylwia (mama Oli), która przekazała dzieciom tajniki zawodu farmaceuty. Po garści cennych i nieznanych najmłodszym informacji oraz po przedstawieniu zasad zachowania, dzieci zamieniły się w małych chemików i wykonały samodzielne kremy, które już wkrótce przekażą w prezencie swoim najbliższym. Zabawa była wspaniała.

URODZINY ZOSI

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO ŻYCZĄ JAGÓDKI

WIGILIA

          Wigilia to wyjątkowy dzień w kalendarzu. W tym roku "Jagódki" spędziły go wyjątkowo uroczyście. Najpierw samodzielnie przygotowały stół wigilijny, potem wierszem i piosenką powitały Świętego Mikołaja, który rozdał im wspaniałe prezenty. Następnie zaśpiewały kolędy przy choince, podzieliły się symbolicznym opłatkiem, a na koniec zasiadły do uroczystego wigilijnego obiadu. Serdecznie dziękujemy pomocnikom Mikołaja za przygotowanie niespodzianek oraz wszystkim rodzicom za przepyszne potrawy wigilijne.

WARSZTATY PIERNIKOWE

           15 grudnia grupę Jagódek odwiedziła  pani Janina mama Adasia, by przeprowadzić warsztaty piernikowe. W tym dniu dzieci pod czujnym okiem mamy wyrabiali ciasto, formowali je i wycinali różnorodne kształty. Dekorowali lukrem i kolorowymi posypkami.  Powstały bardzo ciekawe i pomysłowe wzory na piernikach. Spotkanie zakończyło się wręczeniem podziękowania. Serdecznie dziękujemy Pani Janinie za poświęcony czas, a przede wszystkim za niezwykle cenną lekcję wypiekania pierników.

WARSZTATY DECOUPAGE

        Dnia 6 grudnia grupa Jagódek, zapoznała się z nową techniką decoupage. Celem warsztatów było zdobycie wiedzy oraz, jak umiejętnie zdobić przedmioty za pomocą serwetek, jak wykorzystywać i wykonywać przedmioty za pomocą spękań, a ponadto dzieci dowiedziały się jak zrobić decoupage na drzewie. Podczas warsztatów dzieci wykonały świąteczną bombkę dla swoich rodziców.

WARSZTATY ŚWIĄTECZNE

          Jagódki wzięły udział w warsztatach, podczas których przygotowały upominki dla rodziców z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci stworzyły bombki w kształcie reniferów, wykonane z wełny, spinaczy drewnianych, drucików kreatywnych i wielu innych dodatków.

ZABAWY NA ŚNIEGU

ĆWICZYMY GŁOSKOWANIE

URODZINYGABRYSI

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO ŻYCZĄ JAGÓDKI

ZAPOZNANIE Z CYFERKĄ 6

URODZINY MELANI

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO ŻYCZĄ JAGÓDKI

MIKOŁAJKI

            6 grudnia to wyjątkowy dzień w roku. Tego dnia obchodzimy "Mikołajki" czyli imieniny świętego Mikołaja. Na "Jagódki"W czekało mnóstwo atrakcji . Na początek poznaliśmy historię Świętego Mikołaja, potem wykonaliśmy kilka ćwiczeń językowych i matematycznych. Następnie wspólnie  ubraliśmy choinkę. Potem stworzyliśmy wspaniałe portrety przedstawiające Mikołaja. Na koniec czekała na dzieci największą niespodzianka, czyli upominki "od Mikołaja". Serdecznie dziękujemy rodzicom za współpracę.

EUROPA I JA

logo.png

Europa i ja wykonanie drugiego zadania.

ANDRZEJKI

          29 listopada to dzień wróżb odprawianych w wigilię świętego Andrzeja. Jagódki tego dnia miały okazję poznać swoją przyszłość za sprawą wróżki Margarety. Sprawdzały kto w najbliższym czasie będzie miał szczęście, będzie bogaty, jaki będzie zawód wykonywać w przyszłości oraz kto pierwszy znajdzie żonę lub męża i jak będą mieć na imię ich wspołmałżonkowie. Nie zabrakło również tańców  i hulańcow.

WYCIECZKA DO TEATRU ARLEKIN

           25 listopada dzieci z naszego przedszkola wybrały się do teatru Arlekin w Łodzi na spektakl pt. "Tymoteusz wśród ptaków". Ta humorystyczna opowieść z morałem stała się doskonała okazją do kształtowania u dzieci zamiłowania do teatru. Spotkanie ze sztuką jest zawsze czymś wyjątkowym, co udowodniły "Jagódki" z uwagą śledząc losy głównych bohaterów przedstawiania.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

DOTKNIJ, POCZUJ, ZOBACZ

       Realizacja kolejnego zadania z projektu "Dotknij, poczuj...". Tym razem "Jagódki" zbadały, w jaki sposób powstaje lawa w wulkanie.

PORANKI Z TUWIMEM

          To już kolejne spotkanie z twórczością polskiego poety - Juliana Tuwima. Tym razem na warsztat wzięliśmy humorystyczny wiersz "Słoń Trąbalski". Układaliśmy również puzzle, ćwiczyliśmy pamięć, a na koniec powstały wspaniałe słonie, wykonane z plasteliny.

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

              Obchody rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości to wyjątkowe święto dla każdego patrioty. W tym roku grupa "Jagódki" przygotowała uroczystą akademię, podczas której zaprezentowała swoje niebywałe umiejętności. W czasie występu dzieci recytowały, śpiewały pieśni patriotyczne, zatańczyły taniec z szarfami oraz przestawiły krótką historię zaborów w formie teatrzyka cieni.

URODZINY MICHAŁA I JASIA

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO ŻYCZĄ JAGÓDKI

ZAPOZNANIE Z CYFERKĄ 5

WARSZTATY Z ALPAKAMI

       Nasze przedszkole odwiedziły dwie słodkie alpaki. Jagódki miały okazję żeby je nakarmić, pogłaskać i przytulić. Ponadto dowiedziały się wielu ciekawostek z życia tych egzotycznych zwierząt. Uśmiech nie schodził z ich twarzy.

ĆWICZENIA MAŁEJ I DUŻEJ MOTORYKI

          Jesień to doskonały czas na usprawnianie małej i dużej motoryki. Gdy za oknem deszcz i wiatr, w przedszkolu żadne dziecko się nie nudzi.

DOGOTERAPIA

MUZYCZNE STWORKI

         Wyobraźnia dzieci z grupy "Jagódki" nie zna granic. Wykonały pracę plastyczną pt. "Muzyczny stworek" z wykorzystaniem różnorodnych materiałów. Nie tylko "papierniczych" ale również recyklingowych. Teraz czas na wykorzystanie instrumentów podczas zabaw muzycznych.

URODZINY POLI

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO ŻYCZĄ JAGÓDKI

CYFROWA PODRÓŻ Z AVATAREM W PRZEDSZKOLU

         W październiku rozpoczęliśmy realizację programu "Cyfrowa podróż z Avatarem w przedszkolu". Pierwszym zadaniem było zapoznanie z budową komputera i innych sprzętów elektronicznych oraz przedstawienie zasad korzystania z tych urządzeń i internetu.

URODZINY JASIA

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO ŻYCZĄ JAGÓDKI

URODZINY ANTKA

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO ŻYCZĄ JAGÓDKI

CODEWEEK

       Jagódki wzięły udział w akcji CodeWeek, czyli Europejskim Tygodniu Kodowania. Ma on rozbudzić w dzieciach zainteresowania związane z programowaniem. Podczas zajęć kodowały na dywanie, na kartce, a także na tablicy interaktywnej online. Tematyka związana była z darami jesieni.

EUROPA I JA

logo.png

           17 października grupa Jagódki rozpoczęła realizację projektu "Europa i ja". Państwo, które wybraliśmy to Francja. Podczas zajęć dzieci zapoznały się z symbolami narodowymi: flagą, godłem i hymnem. Następnie wykonały zabawy językowe i kodowały. Potem wyszukiwały Francji i jej sąsiadów na mapie oraz globusie. Na koniec wykonały pracę plastyczną.

JESIENNE DRZEWA

          Jesień za oknem w pełni. Przybiera różnorodne barwy i kształty.
          "Jagódki" stworzyły wspaniałe prace plastyczne przedstawiające jesienne drzewo. Do wykonania zadania potrzebowały wielu nietypowych materiałów tj. gąbki czy puzzle. Efekt jest cudowny.

URODZINY ALEKSANDRY

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO ŻYCZĄ JAGÓDKI

PORANKI Z TUWIMEM

           Jagódki, w ramach realizacji programu autorskiego "Poranki z Tuwimem", zapoznały się z wierszem "Rzepka". Następnie ułożyły historyjkę obrazkową, wykonały zadania na tablicy interaktywnej, a na koniec przedstawiły krótką scenkę z na podstawie utworu.

ZDROWE DRUGIE ŚNIADANIE

           Dnia 12 października, w związku z realizacją tematu o warzywach, Jagódki przygotowały zdrowe drugie śniadanie. Na początku spróbowały "przygotować kanapki" papierowe, co przypomnialo im, w jakiej kolejności należy komponować składniki. Następnie wykonały bardzo skomplikowane ćwiczenie matematyczno - językowe. Punktem kulminacyjnym, po wcześniejszym przypomnieniu zasad bezpieczeństwa, było przygotowanie kanapek. Inwencja twórcza dzieci nie miała końca, a drugie śniadania były ponoć wyborne w smaku.

SPOTKANIE Z MARCINEM KOZIOŁEM

           We wtorek, 11 października, odwiedził nas autor książek - Marcin Kozioł. Pisarz przybliżył dzieciom  sylwetki głównych bohaterów cyklu książek "Pogoda dla puchaczy". Przedszkolaki z zainteresowaniem przysłuchiwały się ciekawym opowieściom, rysowały sowę i śpiewaly sowią piosenkę.

URODZINY ZOSI

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO ŻYCZĄ JAGÓDKI

PRZEJŚCIE DLA PIESZYCH

           W minionym tygodniu dzieci przypominaly sobie zasady bezpiecznego korzystania z przejścia dla pieszych. Z tej okazji wybraliśmy się na pobliskie skrzyżowanie oraz ćwiczyliśmy na specjalnie przygotowanej "zebrze " w sali. Ponadto "Jagódki" poznawały znaki drogowe umieszczone wokół szkoły i utrwalały numery alarmowe.

WARSZTATY Z FIZJOTERAPII

          4 października do grupy "Jagódki" zawitał Pan Szymon-tata Marcela, który na codzień zajmuje się fizjoterapią.
          Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się z jakich elementów składa się ciało człowieka i przyjrzały sie dokładnie budowie kręgosłupa. Następnie kolejno wykonywały różnorodne ćwiczenia. Na koniec masowały plecy swoich kolegów zgodnie z instrukcją Pana Szymona.

         Serdecznie dziękujemy za przekazanie "Jagódkom" tajników zawodu fizjoterapeuty.

ŚCIEŻKA SENSORYCZNA

          Jagódki miały okazję do pokonania toru sensorycznego, stworzonego z darów jesieni. Wszyskie dzieci wykonały to trudne zadanie i przeszly przez tor z uśmiechem na ustach. Gratulujemy

PORANKI Z TUWIMEM

         Rozpoczęliśmy realizację innowacji "Poranki z Tuwimem".
        Jagódki poznały krótki życiorys Juliana Tuwima. Posłuchały wiersz "Lokomotywa", a następnie ćwiczyły umiejętności matematyczne. Na koniec wykonały wspólnie lokomotywę, dokładnie odwzorowując tekst utworu.

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

           Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Z tej okazji w grupie Jagódek zorganizowana została akcja głośnego czytania. Celem akcji było promowanie głośnego czytania dzieciom oraz kształtowanie wśród przedszkolaków postawy czytelniczej. Tego dnia odwiedziła nas Pani bibliotekarka Katarzyna Nićiforović, która przeczytała dzieciom bajkę pt. "Przygody kota Bibelota". Serdecznie dziękujemy Pani Kasi.

URODZINY LEONA