top of page

Klasa Ib

Pierwsze dni w szkole mijały nam na poznaniu siebie i nowej wychowawczyni. Czas mijał nam wszystkim bardzo miło. Mieliśmy okazję uczestniczyć w akcji sprzątania świata. Odwiedziły nas także P. Kasia- psycholog szkolny i P. Monika- pedagog szkolny i pomogły nam jeszcze lepiej się poznać.

15 września klasy pierwsze wyruszyły na swoja pierwszą wycieczkę do Siedliska Besiekiery. Na miejscu mieliśmy okazję poznać legendę dotyczącą pięknego zamku, który tam się kiedyś znajdował a obecnie zostały po nim tylko ruiny. Uczniowie mieli okazję poznać zabawy z dawnych czasów, a następnie poszli na wykopki.

Po tak intensywnych zajęciach czekał na nich poczęstunek przygotowany przez gospodarzy:kiełbaski z ogniska, pieczone ziemniaki z twarożkiem. Jedzenie było wyśmienite. Dzieci były bardzo grzeczne i udowodniły swoim zachowaniem, że na wycieczki jak najbardziej się nadają

21 października dla wszystkich pierwszoklasistów nastąpił bardzo ważny moment w ich życiu. Tego pamiętnego dnia oficjalnie zostali włączeni do szkolnej braci poprzez Pasowanie. Dzielni najmłodsi uczniowie naszej szkoły wykazali się wiedzą nt. naszego kraju i małej ojczyzny, umiejętnościami z zakresu czytania i liczenia a także zaśpiewali piosenki ukazując wszystkim swój talent. Pani Dyrektor Zofia Okońska, uczniowie klas drugich i trzecich  jak i wszyscy zaproszeni goście jednogłośnie stwierdzili, że tacy mądrzy uczniowie przyniosą chlubę naszej szkole i będą jej ważnymi członkami. Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniach.- Wychowawcy klas pierwszych P. Agata, P. Ania, P. Monika.

Uczniowie klasy Ib mieli okazję omówić swoja pierwszą lekturę pt. „Plastusiowy pamiętnik” autorstwa Marii Kownackiej. Pewnie każdy z nas pamięta śmiesznego ludzika ulepionego z plasteliny przez Tosię. Nasi uczniowie mieli okazje stworzyć sobowtór ów słynnego stworka. Zajęcia plastyczno – techniczne sprawiają dzieciom wiele radości i tak też było tym razem. A tak oto prezentują się prace uczniów:

Dzieci są ciekawe świata lubią się uczyć, ale to co sami zaobserwują i doświadczą zostanie w nich najdłużej. I tak oto nasi mali badacze poszukiwali jesieni oraz prowadzili swoje kalendarze pogody. Dziękuję rodzicom za pomoc przy odczycie temperatury powietrza podczas prowadzenia obserwacji pogody.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

30 września świętowaliśmy Dzień chłopaka.

 

 

 

 

 

 

 

Dzień głośnego czytanie- 29.09. Nasi uczniowie prezentowali swoje umiejętności czytelnicze przed całą klasą.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dary jesieni i zajęcia matematyczne- klasyfikowanie przedmiotów i porównywanie przedmiotów pod względem ilościowym.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Spotkanie z autorem książek dla dzieci Marcinem Koziołem. Marcin Kozioł to polski pisarz dla dzieci i młodzieży. Jego powieść Skrzynia Władcy Piorunów z serii Detektywi na kółkach jest lekturą uzupełniającą dla klas 4-6 szkoły podstawowej. Podczas spotkania zapoznał naszych uczniów z tajnikami swojej pracy i opowiedział dzieciom ciekawe przygody, które go spotkały podczas tworzenia swojej ostatniej książki. Spotkanie to pozostanie w nas na długo. Dziękujemy Pani Asi za jego zorganizowanie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Ojczyzna to taka kraina co w sercu się zaczyna”. 11 listopada dla dzieci jest okazją do rozmów o patriotyzmie. Święto Niepodległości to dzień, kiedy warto rozmawiać o symbolach narodowych, o tym, co to dla nas znaczy, że mieszkamy w Polsce, czym jest ojczyzna i wolność.

Pamiętamy o historii naszego kraju i świętujemy z całym narodem.

bottom of page