klasa zerowa 2019/20 | spskoszewy

Urodziny Mateusza i Maksa

Urodziny Kacpra i Tymona

Urodziny Leny

Kodowanie - 6latki

 

Kodowanie często kojarzone jest z czymś trudnym i wymagającym dostępu do sprzętu komputerowego nic bardziej mylnego. Wprowadzając kodowanie dzieci wykazały aktywności związane z: sortowaniem figur geometrycznych, podziałem kolorów i odtwarzaniem podanych układów przez N.

Zadaniem podsumowującym zrozumienie zabawy (kodowania) przez dzieci było utworzenie kodu (instrukcji) przez N. na podstawie, której dzieci wykonały im powierzone  im zadanie.

Wioletta Czajkowska

     19 września nasze przedszkole brało udział w akcji „Sprzątanie świata”. Każda Żabka otrzymała    rękawiczki i z uśmiechem na twarzy udaliśmy się do lasu w poszukiwaniu śmieci.

Bal Pluszowego Misia

 

25 X jak co roku bawiliśmy się na Balu Pluszowego Misia. Wszystkie dzieci z grupy Jagódki, Biedronki, Motylki i Żabki przyniosły do przedszkola swojego ukochanego pluszaka. Misiaki opanowały całe przedszkole.

 

Atrakcji było wiele. Dzieci tańczyły w rytm misiowej muzyki, brały udział w różnych konkursach, zadaniach do wykonania. Niespodzianką dnia był wielki tort upieczony specjalnie na tą okazję przez Panią Natalię za co bardzo dziękujemy. A komu było mało mógł również posmakować prawdziwego miodu.

Monika Pawlaczek

  Wizyta w bibliotece

 

W poniedziałek 18.11.2019r. Grupa „Żabek” wybrała się z wizytą do biblioteki szkolnej. Tematem spotkania było zapoznanie się z biblioteką i różnymi zawodami. Pani bibliotekarka
z uśmiechem na twarzy przywitała dzieci, opowiedziała o bibliotece i o zawodzie, jaki wykonuje. Dzieci dowiedziały się, jak należy dbać o książki.

 

Wysłuchały z uwagą przeczytaną przez panią bibliotekarkę książkę o zawodach. Po przeczytaniu  pani Iza zaprosiła do wspólnej zabawyz wykorzystaniem różnych przyrządów potrzebnych do wykonywania danego zawodu.

  Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały od pani słodki podarunek. Spotkanie odbyło się

w miłej, w pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze.

 

Joanna Lesiak

Urodziny 

Konkurs „Moje wakacyjne wspomnienia”

              

 

  10 października został rozstrzygnięty konkurs przedszkolny pt.: „Moje wakacyjne wspomnienia”, w którym mogły wziąć udział wszystkie nasze przedszkolaki wraz z rodzicami.

 

Zadaniem chętnych uczestników było wykonanie pracy plastycznej, dowolną techniką, w której dzieci wraz z rodzicami miały ukazać najciekawsze wspomnienie z wakacji. Napłynęło do nas 25 prac, wszystkie były różnorodne i każda z nich pokazała jak wspaniałe wakacje miały dzieci.

 

 

Wybór był trudny, lecz w każdej grupie wyłoniono zwycięzców:

Miejsce/Grupa

„JAGÓDKI”

„BIEDRONECZKI”

„MOTYLKI”

„ŻABKI”

1

Jan Jóźwiak

Oliwier Sołdon

Karol Cichy

Oliwia Wypych

2

Pola Karbowiak

Antonina Żeromińska

Zuzanna Gunarska

Julia Brewińska

3

Zofia Wrzeszczyńska

Jan Prostański

Leon Mierzwiński

Lena Kikosicka

 

Każdy z uczestników otrzymał nagrodę, ufundowaną przez Radę Rodziców. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i dziękujemy uczestnikom za udział w konkursie.

                                                                                                                Sylwia Sokołowska

          20 września grupa zerowa obchodziła „Dzień Przedszkolaka”. W tym dniu dzieci integrowały się poprzez wspólną zabawę, rozwijaniem umiejętności współpracy w zespole, wspieraniem aktywności ruchowej, muzycznej i plastycznej. Świętowaliśmy przy poczęstunku i każda z Żabek została obdarowana dyplomem.

 

Joanna Lesiak

Urodziny Oliwki

Spotkanie z Żołnierzem Żandarmerii Wojskowej

 

14.11.2019 w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z przedstawicielem  Wojska Polskiego – żołnierzem Żandarmerii Wojskowej.

Uczniowie wysłuchali prelekcji na temat specyfiki służby wojskowej w czasie pokoju oraz dowiedzieli się jak zostać żołnierzem zawodowym.

Nasz gość zaprezentował mundur i wyposażenie żołnierza. Na koniec zajęć odbył się pokaz ćwiczeń wojskowych i wspólne wykonanie pompek.

 

 

 

                                                                                                          Joanna Łukasik

Urodziny Jasia

Wycieczka do Pasieki w Lipce

 

27 września grupa Żabek, Motylek i Biedronek pojechały do pasieki do Lipki. Dzieci uzyskały informacje nt. życia pszczół i pracy pszczelarza: jakie zadania mają pszczoły w ulu, jak długo żyją i wreszcie, ile pszczół jest w ulu.

 

Spróbowały różnych  gatunków miodu, a także założyły stroje pszczelarzy i udaliśmy się do uli podglądnąć pszczoły podczas pracy.

 

Na koniec usiedliśmy przy ognisku i zjedliśmy kiełbaskę. Ponadto mogliśmy obserwować kozy i króliki oraz inne zwierzęta gospodarstwa domowego. Na zakończenie dzieci otrzymały od gospodarzy pasieki słoiczek miodu.

 

Joanna Lesiak

         Dnia 16 września w grupie Żabek obchodziliśmy „Międzynarodowy Dzień Kropki” . Ubrani w kropki obejrzeliśmy film o Vashti dziewczynce, która dzięki kropce uwierzyła w siebie.
W tym dniu każdy z nas mógł uwierzyć, że ma jakiś talent, że to co potrafi, może w przyszłości stać się wielkim atutem.

         Dzieci z dużym zaangażowaniem wykonywały polecenie nauczyciela: przeliczały, segregowały, porównywały liczebności zbiorów, układały kompozycje z kropek na dywanie.

        Każde dziecko otrzymało dyplom z okazji Dnia Kropki.

 

 

Joanna Lesiak

SP im. Wł. Jagiełły w Starych Skoszewach