top of page

Wycieczka do EC 1 podczas ferii zimowych

 

Grupa uczniów i nauczycieli z naszej szkoły postanowiła spędzić trzeci dzień ferii aktywnie. Zamiast nudzić się w domu wybraliśmy się na wycieczkę do Centrum Nauki i Techniki EC 1 w Łodzi. Mimo, że pogoda nie dopisała (było ponuro, pochmurnie i deszczowo) na zbiórce w szkole stawili się wszyscy. Szybko wsiedliśmy do autokaru, który ruszył w kierunku Łodzi.

 

Budynek EC 1 zrobił na nas wrażenie swoją wielkością. Nie mogliśmy się doczekać, żeby wejść do środka. Pierwszą atrakcją był seans w kinie sferycznym. Tak naprawdę, to już sama sala kinowa była atrakcją... wielka srebrna kula na 2 piętrze budynku. Gdy już wszyscy weszli do środka i wygodnie usiedli, rozpoczął się pokaz pt.: „Najbliższe podwórko”.

 

Chodziło oczywiście o „najbliższe podwórko” naszej planety Ziemi, czyli o Układ Słoneczny. W trakcie pokazu mieliśmy okazję odbyć wirtualną podróż na każdą z planet, które go tworzą. Merkury, Wenus, Ziemia, Mars, Jowisz, Saturn, Uran i Neptun... każda z nich tak odmienna, a jednocześnie tak fascynująca! To było niesamowite doświadczenie.

 

My jednak mimo wszystko najbardziej lubimy naszą Ziemię, więc postanowiliśmy na nią powrócić. Po wyjściu z kina sferycznego wdrapaliśmy się na najwyższe, piąte piętro EC 1. Następnie schodziliśmy w dół, spędzając na każdym z pięter około 15 minut. Natrafiliśmy po drodze na mnóstwo interaktywnych eksponatów, gier, symulatorów i innych atrakcji, związanych z różnymi zagadnieniami, np. kosmos, prąd, lasery, światło, aerodynamika, magnetyzm i wiele innych.

 

Z każdą z tych dziedzin mogliśmy zapoznać się samodzielnie poprzez zabawę i eksperymenty. W końcu nadeszła pora powrotu do szkoły. W autokarze wszyscy dzielili się wrażeniami z wizyty w EC 1, czas podróży szybko więc upłynął. Brzydka pogoda nie zepsuła nam dnia, kończyliśmy go w świetnych humorach.

 

Ewa Szubert

Monika Pawlaczek

Michał Pietrzyk

bottom of page