5latki2019/20 | spskoszewy

Spotkanie z Żołnierzem Żandarmerii Wojskowej

 

14.11.2019 w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z przedstawicielem  Wojska Polskiego – żołnierzem Żandarmerii Wojskowej.

Uczniowie wysłuchali prelekcji na temat specyfiki służby wojskowej w czasie pokoju oraz dowiedzieli się jak zostać żołnierzem zawodowym.

Nasz gość zaprezentował mundur i wyposażenie żołnierza. Na koniec zajęć odbył się pokaz ćwiczeń wojskowych i wspólne wykonanie pompek.

 

 

 

                                                                                                          Joanna Łukasik

Spartakiada przedszkolaka

4 października przedszkolaki z grupy Motylki i Żabki pojechały do Lipin na  Spartakiadę przedszkolaka Sport Fest 2019. Dwanaścioro dzieci stworzyło drużynę Jagiełki, a pozostałe dzieci cudownie kibicowały.

Nasza drużyna wspaniale pokonała tor przeszkód. Była wspólna zabawa i prawdziwe emocje sportowe.

 

Każdy przedszkolak wrócił z medalem na szyi i uśmiechem na twarzy. To był dla wszystkich niezapomniany dzień pełen wyzwań i emocji.

Joanna Siudek

Dzień Farmaceuty

 

“Pan aptekarz waży, mierzy,
By lek zrobić jak należy,
Kiedy trzeba kupić leki,
Każdy pędzi do apteki.”

 

25 września zawitał do nas specjalny gość... Pani Ania, która jest mamą jednego z naszych przedszkolaków i jest farmaceutką. Opowiedziała nam o swojej pracy. Motylki dowiedziały się co to jest lek i same tworzyły własne lekarstwa (kapsułki i kremy). Było dużo radości i śmiechu. Na koniec Pani Ania opowiedziała w jaki sposób należy dbać o zdrowie, aby nie chorować i rozdała każdemu dziecku książeczki i malowanki.

Bardzo dziękujemy Pani Ani za interesujące zajęcia.

 

Joanna Siudek

Dzień kropki

Międzynarodowy Dzień Kropki (obchodzony na całym świecie 15 września) w grupie Motylków rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu o małej Vashti.

 

Dziewczynka była przekonana, że nie ma żadnego talentu, a okazało się, że najlepiej na świecie maluję kropki. Później rozmawialiśmy o tym, co to jest talent, jakie można mieć talenty i jakimi talentami możemy się pochwalić. Trzeba powiedzieć, że nasze dzieciaki są bardzo utalentowane i mogłyby nauczyć Vashti między innymi boksu, Kung fu, jeżdżenia na rowerze, malowania, a nawet grania na konsoli.

Wszystkim dzisiejszym zabawom towarzyszył motyw kropki: liczyliśmy kropki, skakaliśmy po kropkach, kodowaliśmy drogę jednej kropki do drugiej, a nawet malowaliśmy Kropkowe Potwory.

Na koniec zaangażowanie dzieci zostało docenione pamiątkowymi dyplomami.

Byliśmy, twórczy, kreatywni, ujawnialiśmy swoje talenty i jednym słowem: świetnie się bawiliśmy!

Marta Borkowska

Konkurs „Moje wakacyjne wspomnia 

 

 

 

10 października został rozstrzygnięty konkurs przedszkolny pt.: „Moje wakacyjne wspomnienia”, w którym mogły wziąć udział wszystkie nasze przedszkolaki wraz z rodzicami.

 

Zadaniem chętnych uczestników było wykonanie pracy plastycznej, dowolną techniką, w której dzieci wraz z rodzicami miały ukazać najciekawsze wspomnienie z wakacji.

 

 

Napłynęło do nas 25 prac, wszystkie były różnorodne i każda z nich pokazała jak wspaniałe wakacje miały dzieci. Wybór był trudny, lecz w każdej grupie wyłoniono zwycięzców:

Miejsce/Grupa

„JAGÓDKI”

„BIEDRONECZKI”

„MOTYLKI”

„ŻABKI”

1

Jan Jóźwiak

Oliwier Sołdon

Karol Cichy

Oliwia Wypych

2

Pola Karbowiak

Antonina Żeromińska

Zuzanna Gunarska

Julia Brewińska

3

Zofia Wrzeszczyńska

Jan Prostański

Leon Mierzwiński

Lena Kikosicka

 

Każdy z uczestników otrzymał nagrodę, ufundowaną przez Radę Rodziców. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i dziękujemy uczestnikom za udział w konkursie.

                                                                                                                Sylwia Sokołowska

Wycieczka do Pasieki w Lipce

 

27 września grupa Żabek, Motylek i Biedronek pojechały do pasieki do Lipki. Dzieci uzyskały informacje nt. życia pszczół i pracy pszczelarza: jakie zadania mają pszczoły w ulu, jak długo żyją i wreszcie, ile pszczół jest w ulu.

 

Spróbowały różnych  gatunków miodu, a także założyły stroje pszczelarzy i udaliśmy się do uli podglądnąć pszczoły podczas pracy. Na koniec usiedliśmy przy ognisku i zjedliśmy kiełbaskę.

 

Ponadto mogliśmy obserwować kozy
i króliki oraz inne zwierzęta gospodarstwa domowego. Na zakończenie dzieci otrzymały od gospodarzy pasieki słoiczek miodu.

 

Joanna Lesiak

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

 

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

 

W tym uroczystym dniu w grupie Motylek nie zabrakło radości, uśmiechu, piosenek i zabawy. Było też prawdziwe kino z popcornem i nie obyło się bez dyplomów, medali i prezentów.

Wszystkim motylkom życzę radości, spełnienia marzeń, uśmiechów na co dzień i samych wyjątkowych chwil spędzonych w naszym przedszkolu.

 

Joanna Siudek

Bal Pluszowego Misia

 

25 X jak co roku bawiliśmy się na Balu Pluszowego Misia. Wszystkie dzieci z grupy Jagódki, Biedronki, Motylki i Żabki przyniosły do przedszkola swojego ukochanego pluszaka. Misiaki opanowały całe przedszkole.

 

Atrakcji było wiele. Dzieci tańczyły w rytm misiowej muzyki, brały udział w różnych konkursach, zadaniach do wykonania. Niespodzianką dnia był wielki tort upieczony specjalnie na tą okazję przez Panią Natalię za co bardzo dziękujemy. A komu było mało mógł również posmakować prawdziwego miodu.

Monika Pawlaczek

Dzień Chłopaka

 

”W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
Witamy serdecznie chłopaka każdego.
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
Innych przyjemności już nawet nie zliczę!:

 

30 września w Motylkach obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji każdy z chłopców otrzymał specjalny medal i legitymację. Nie zabrakło prezentu – książeczki.

 

Joanna Siudek

Sprzątanie świata

 

“Wszystkie dzieci, nawet duże

Posprzątają dziś podwórze.

A dorośli pomagają

Śmieci w workach wyrzucają.”

 

19 września nasze przedszkole wzięło udział w ogólnopolskiej akcji “Sprzątanie świata”. Od samego rana zaczęliśmy zajęciami o segregacji odpadów komunalnych i recyklingu. Motylki za pomocą farby stworzyły kolorowe pojemniki do segregacji. Następnie przyklejały do nich posortowane śmieci. Na koniec “uzbrojeni” w rękawice ochronne i plastikowe worki przemierzaliśmy okoliczny las w poszukiwaniu śmieci. Uzbieraliśmy cztery pełne worki.

 

Joanna Siudek

SP im. Wł. Jagiełły w Starych Skoszewach