4 latki 2019/2020

Przedszkolaki w czasie pandemii

się nie nudzą 

„Pierwsi goście w naszym karmniku”

 

W czasie zimowych zajęć dzieci dowiedziały się, w jaki sposób mogą pomóc zwierzętom zimą. Jednym z elementów tematu było dokarmianie ptaków zimą.

Dzięki wujkowi Rafałowi, który jest zaprzyjaźniony z naszym przedszkolem, mogliśmy sami pomagać ptakom. Wujcio zbudował dla naszych podopiecznych karmnik. Pomimo, że zima nie uraczyła nas śniegiem i ptaki mogły same znaleźć pokarm, postanowiliśmy troszkę ułatwić im poszukiwania – nasypaliśmy już jakiś czas temu do drewnianego domku - ziaren słonecznika i płatków owsianych.

Bardzo długo wyczekiwaliśmy, aż jakiś ptaszek zagości u nas, aż wreszcie się doczekaliśmy. Dopiero na początku marca przyleciała do nas sikorka, która odnalazła dla siebie pożywienie. Od tamtej pory, codziennie mogliśmy spotykać sikorki.

Sokołowska Sylwia

(4latki)

"Pierwszy śnieg!"

 

Tak długo wyczekiwany - w końcu spadł!

                                                         (S.)

"Zimowe spacery"

                     

    (S.)

Konkurs kreatywny „WALENTYNKOWA RAMKA NA ZDJĘCIE” w grupie „Biedronki”

W bieżącym roku przedszkolnym z okazji „Walentynek”, ciocia Asia z Motylków zorganizowała konkurs na najpiękniejszą ramkę walentynkową, którą możemy podarować najbliższym. W grupie „Biedronki” udział wzięło jedenaścioro przedszkolaków.  Wszyscy stworzyli przepiękne ramki, kolorowe i pełne miłości. JURY miało nie lada problem w głosowaniu. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone, ale wśród nich wyłoniono 3 najpiękniejsze prace. Zapraszamy do galerii zdjęć, a poniżej przedstawiamy wyniki konkursu:

I MIEJSCE: Marcel Grabowicz

II MIEJSCE: Aleksander Kamiński

III MIEJSCE: Maxymilian Krawiel

Wyróżnienia:

  • Zofia Krysztofiak

  • Antonina Żeromińska

  • Leon Rek

  • Amelia Keller

  • Piotr Kamiński

  • Jan Prostański

  • Leon Przybylski

  • Patrycja Maćkowiak

„Podróż dookoła świata”, czyli bal karnawałowy
w Oddziałach Przedszkolnych.

W naszym przedszkolu, ostatniego dnia karnawału odbył się długo wyczekiwany bal. „Wyczekiwany”, ponieważ przedszkolaki lubią różnego rodzaju „przebieranki” i muzyczne tańce, a więc w czasie zabawy zagościło wiele postaci z bajek: księżniczki, rycerze, biedronki, pszczółki, itp.

Dzięki profesjonalnemu DJ-owi, który zabrał nas wszystkich magicznym pociągiem dookoła świata, dzięki muzyce zwiedziliśmy wszystkie kontynenty świata. Była „Samba”, „Macarena”, a nawet nauczyliśmy się nie tak trudnego, jak mogłoby się wydawać – greckiego tańca „Zorba”.

Przepiękne i wyszukane stroje zostały uwiecznione na indywidualnej fotografii, wykonanej przez PRepublika w formie karnawałowego albumu(albumy do nabycia wkrótce)

Sokołowska Sylwia

(4latki)

"Urodziny Jasia - 100 lat!"

"Urodziny Tomeczka - 100 lat!"

„O tym, jak Biedronki świętowały Narodowy Dzień Niepodległości – 11 listopada” (4-15.11.2019r.)

               

 

Biedronki nie od dziś wiedzą, że 11 listopada jest świętem narodowym. Cały tydzień był to czas, w którym przedszkolaki  skosztowały odrobiny historii: przypomniały sobie, czym jest „niepodległość”, jakie mamy symbole narodowe a także mogły posłuchać  pieśni patriotycznych.

Zwieńczeniem całotygodniowych zajęć było wykonanie przez dzieci Godła Polski oraz wspólnie z pozostałymi grupami przedszkolnymi odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego”.

CodeWeek w przedszkolu.

                W dniu 9.10. „Biedronki” - grupa 4latków - poznawała leśne zwierzątka oraz to, w jaki sposób przygotowują się do zimy. Przedszkolaki dowiedziały się m.in. jak wyglądają zapasy zimowe wiewiórki, polnej myszki- czyli jakie smakołyki najchętniej jedzą. Po zakończonych zajęciach bardzo dobrze sprawdziła się zabawa z kodowaniem: „W paśniku”. Posłużyła ona jako informacja zwrotna tego, co zapamiętały dzieci w czasie zajęć. Przed maluchami pojawiła się mata do kodowania, a na niej wiele kartoników z różnym pożywieniem. Wówczas w jednym końcu znalazł się paśnik, zaś na przeciw - wybrane zwierzątko. Zadaniem przedszkolaka było poruszanie się na planszy zgodnie z wyrzuconą liczbą na kostce i zbieranie tylko takiego pokarmu, które spożywa zwierzę ze zdjęcia. Zabawa cieszyła się dużym zaangażowaniem ze strony „Biedronek”.

15 października grupa przedszkolna Biedroneczki również  bawiła się w kodowanie,  wraz z paniami Justyną Żeromińską i Renatą Szubert. Były to zabawy z matą i tworzenie zdrowych i niezdrowych produktów spożywczych , oraz grupowanie ich pod względem pochodzenia. Następnie  do zabawy wkroczył robot – pani Justyna uczyła, jak zaprogramować tę niezwykłą zabawkę – Doc Robota. Zabawy było co niemiara, zajęcia bardzo podobały się dzieciom.

 

                                                                                                                  Sokołowska Sylwia

Wycieczka do Pasieki w Lipce

 

27 września grupa Żabek, Motylek i Biedronek pojechały do pasieki do Lipki. Dzieci uzyskały informacje nt. życia pszczół i pracy pszczelarza: jakie zadania mają pszczoły w ulu, jak długo żyją i wreszcie, ile pszczół jest w ulu.

 

 

Spróbowały różnych  gatunków miodu, a także założyły stroje pszczelarzy i udaliśmy się do uli podglądnąć pszczoły podczas pracy. Na koniec usiedliśmy przy ognisku i zjedliśmy kiełbaskę.

 

Ponadto mogliśmy obserwować kozy
i króliki oraz inne zwierzęta gospodarstwa domowego. Na zakończenie dzieci otrzymały od gospodarzy pasieki słoiczek miodu.

 

Joanna Lesiak

Urodziny Julki

Międzynarodowy Dzień Kropki w grupie „Biedronki”

            W dniu 16 września w grupie „Biedronki” obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. W tym dniu wszyscy ubrani w kropki rozpoczęliśmy wspólną kropkową zabawę. Na początek obejrzeliśmy film o dziewczynce imieniem Vashti, która dzięki kropce odkryła swój talent i uwierzyła w siebie. Potem rozmawialiśmy o tym jaki mamy talent i co już potrafimy. Tworzyliśmy obrazki z kropek, skakaliśmy po kropkach, a także odwiedziliśmy Kropkową Fotobudkę. W tym dniu wszyscy odkrywaliśmy swoje talenty i świetnie się bawiliśmy.

Renata Szubert

Grupa Biedronki

Spotkanie z Żołnierzem Żandarmerii Wojskowej

 

14.11.2019 w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z przedstawicielem  Wojska Polskiego – żołnierzem Żandarmerii Wojskowej.

Uczniowie wysłuchali prelekcji na temat specyfiki służby wojskowej w czasie pokoju oraz dowiedzieli się jak zostać żołnierzem zawodowym.

Nasz gość zaprezentował mundur i wyposażenie żołnierza. Na koniec zajęć odbył się pokaz ćwiczeń wojskowych i wspólne wykonanie pompek.

 

 

 

                                                                                                          Joanna Łukasik

Ciekawi goście w naszym przedszkolu…10.10.2019r.

Dziś w naszym przedszkolu zagościli panowie policjanci. Przybyli nie bez powodu. Ponieważ bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze, panowie przeprowadzili prelekcję z „Biedroneczkami” na temat bezpieczeństwa.

 

 

Dzieci dowiedziały się, dlaczego nie mogą ufać nieznajomym, w jaki sposób mogą podróżować samochodem oraz to jak powinna wyglądać ich droga do przedszkola, podczas spaceru – zwracając uwagę na prawidłowe zachowanie pieszego na

ulicy.


Dla wszystkich to była bardzo wartościowa lekcja J

 

                                                                                                                   Sokołowska Sylwia

Urodziny Tosi

Akcja ekologiczna „Sprzątanie Świata”

          

  W dniu 19 września wszystkie „Biedronki” udały się sprzątać naszą piękną planetę Ziemię. Wszyscy uzbrojeni w rękawiczki i worki poszliśmy szukać śmieci w okolicy naszego przedszkola.

Renata Szubert

Grupa Biedronki

"Biedronki i nowy plac zabaw"

W przedszkolu zawsze znajdziemy czas na zabawy swobodne. Ty razem cieszyliśmy się nowootwartm placem zabaw, który jest w 100% bezpieczny i sprawił maluchom wiele radości. Jest miejscem gdzie wszyscy mogą spożytkować swoją energię, bo przecież zabawy na świeżym powietrzu to jest to, co przedszkolaki lubią najbardziej.

 

Sokołowska S.

Grupa Biedronki

Bal Pluszowego Misia

 

25 X jak co roku bawiliśmy się na Balu Pluszowego Misia. Wszystkie dzieci z grupy Jagódki, Biedronki, Motylki i Żabki przyniosły do przedszkola swojego ukochanego pluszaka. Misiaki opanowały całe przedszkole.

 

Atrakcji było wiele. Dzieci tańczyły w rytm misiowej muzyki, brały udział w różnych konkursach, zadaniach do wykonania. Niespodzianką dnia był wielki tort upieczony specjalnie na tą okazję przez Panią Natalię za co bardzo dziękujemy. A komu było mało mógł również posmakować prawdziwego miodu.

Monika Pawlaczek

Konkurs „Moje wakacyjne wspomnienia”

               

10 października został rozstrzygnięty konkurs przedszkolny pt.: „Moje wakacyjne wspomnienia”, w którym mogły wziąć udział wszystkie nasze przedszkolaki wraz z rodzicami.   

 

 

Zadaniem chętnych uczestników było wykonanie pracy plastycznej, dowolną techniką, w której dzieci wraz z rodzicami miały ukazać najciekawsze wspomnienie z wakacji. Napłynęło do nas 25 prac, wszystkie były różnorodne i każda z nich pokazała jak wspaniałe wakacje miały dzieci.

 

Wybór był trudny, lecz w każdej grupie wyłoniono zwycięzców:

Miejsce/Grupa

„JAGÓDKI”

„BIEDRONECZKI”

„MOTYLKI”

„ŻABKI”

1

Jan Jóźwiak

Oliwier Sołdon

Karol Cichy

Oliwia Wypych

2

Pola Karbowiak

Antonina Żeromińska

Zuzanna Gunarska

Julia Brewińska

3

Zofia Wrzeszczyńska

Jan Prostański

Leon Mierzwiński

Lena Kikosicka

 

Każdy z uczestników otrzymał nagrodę, ufundowaną przez Radę Rodziców. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i dziękujemy uczestnikom za udział w konkursie.

                                                                                                              Sylwia Sokołowska

Urodziny Leosia

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

            W dniu 20 września w grupie „Biedronki” obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Był to dzień pełen atrakcji, tańców, torów przeszkód, zabaw z balonami zakończony rozdaniem medali i prezentów oraz wspólnym poczęstunkiem.

Renata Szubert

Grupa Biedronki

      Urodziny Marcelka


      27 stycznia w grupie Biedronek swoje urodziny obchodził Marcel!
Było mnóstwo radości, życzeń i słodkości.
Solenizantowi życzymy samych radości i powodzenia na dalszej drodze przedszkolnej.
Sokołowska


 

        4-latki pomagają!

Dokarmiamy ptaki zimą.
 

Sokołowska

14 lutego to Święto Zakochanych. W grupie czterolatków dowiedzieliśmy się że miłość możemy okazywać nie tylko w takie dni jak Walentynki, ale również na co dzień. Miłością, przyjaźnią możemy również obdarzyć kolegę, koleżankę, mamę, tatę. 

Z tej okazji Marcel wraz z mamą przygotował słodkie walentynki dla wszystkich dziewczynek:) Na koniec wszyscy wykonaliśmy plastelinowe wyklejanki, które bardzo lubimy!

Sokołowska

Nasze Walentynki-grupa czterolatków

Światowy Dzień Kota to święto obchodzone w Polsce 17 lutego(od 2006 roku). Ma ono na celu podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz uwrażliwienie na pomoc wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom. Dzień ten uświadomił dzieciom, że koty to małe stworzenia, które napotykają w swoim życiu na trudności i warto im pomagać.

Podczas popołudniowych zajęć przedszkolaki wcieliły się w rolę kotów, wykonując kocie maski oraz biorąc udział w zabawach tematycznych.

Sokołowska

Światowy Dzień Kota w grupie czterolatków

SP im. Wł. Jagiełły w Starych Skoszewach

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce zgodnie z