BEZPIECZNE WAKACJE

June 21, 2018

 W dniu 13.06. 2018r. do naszego przedszkola przybyli panowie Policjanci. Dzieci bardzo serdecznie powitały gości i z zainteresowaniem słuchały tego, co mówią. Nasi goście  przeprowadził dla dzieci pogadankę na temat „Jak bezpiecznie spędzić wakacje”.  Policjanci przybliżył dzieciom:   zasady bezpiecznego poruszania się na drodze i właściwego przechodzenia przez jezdnię,  zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych, jak bezpiecznie i prawidłowo jeździć rowerem,  jak zachować bezpieczeństwo w domu podczas nieobecności rodziców oraz  jak rozważnie korzystać z kąpielisk w okresie zbliżających się wakacji. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze.  Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały Panom Policjantom  za dobre rady.

Spotkanie z Pilotem

June 18, 2018

Grupę 3-4 latków odwiedził niecodzienny gość – pilot, kapitan linii pasażerskich, a w cywilu –tato Filipka. Opowiedział on dzieciom o ciekawej, ale i odpowiedzialnej pracy pilota. Pokazał przedszkolakom m.in. różne lotnicze akcesoria, modele samolotów, mapy. Podczas jego wizyty dzieci obejrzały mundur kapitana lotnictwa ze specjalnymi naszywkami na rękawach , wyjaśnił znaczenie niektórych fachowych określeń i znaków. Pilot w sposób bardzo atrakcyjny dla dzieci opowiedział o swojej pracy, o drodze do zdobycia wymarzonego zawodu, wytłumaczył, jak samolot unosi się w powietrzu, a także odpowiedział na wszystkie – zarówno na proste, jak i bardzo trudne – pytania zadane przez dociekliwych przedszkolaków. Na koniec Pan Łukasz zrobił sobie pamiątkowe zdjęcie z dziećmi.

Dziękujemy tacie Filipa za tak miłą i pouczająca wizytę.

Dziękujemy tacie Filipa za tak miłą i pouczająca wizytę.

ŚWIĘTO MAMY I TATY

May 21, 2018

W dniu 25 maja 2018 roku w przedszkolu obchodziliśmy „ Święto mamy i taty”.

Uroczystość Dnia Mamy i Taty to szczególna okazja, której towarzyszą niesamowite emocje, uśmiech, wzruszenie i duma z pociech

Przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności przed najbliższymi. Na tę okoliczność przygotowały dla rodziców część artystyczną: recytowały wiersze, śpiewały piosenki. Wszyscy goście z zaciekawieniem i skupioną uwagą słuchali życzeń, wierszy i  piosenek.
 Na koniec wszyscy rodzice otrzymali od swoich pociech własnoręcznie wykonane upominki.
 Po zakończeniu oficjalnej części wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Czym jest ten element? Co czyni go interesującym? Napisz chwytliwy opis, by przykuć uwagę odwiedzających...

Wycieczka do Doliny Skrzatów

May 03, 2018

1 czerwca 2018 roku z okazji Dnia Dziecka  przedszkolaki wybrały się na wycieczkę w tajemnicze miejsce do Doliny Skrzatów.   W malowniczym Florentynowie otoczonym lasem mieszka Skrzatolog, który wprowadził nas w krainę dziecięcych marzeń. Dzieci mogły obejrzeć dziesiątki figur, domów, skrzętnie ułożonych uliczek, mostków, drabinek, posłuchać opowieści Skrzatologa . W starej osadzie czas się zatrzymał, a my mogliśmy poczuć się jak skrzaty. Następnie dzieci uczestniczyły w warsztatach, na których każde dziecko tworzyło starosłowiańskie lalki zwane motankami.  Kiedy poznaliśmy już wszystkie tajemnice baśniowej wioski  to mogliśmy skosztować pysznych pieczonych kiełbasek, na deser dzieci dostały słodkie bułeczki. Pobyt w Dolinie Skrzatów był dla nas niezwykłą podróżą w świat, w którym poznaliśmy Skrzaty i baśniowe piękno natury.Czym jest ten element? Co czyni go interesującym? Napisz chwytliwy opis, by przykuć uwagę odwiedzających...

Spotkanie z Wróżką Naturą

May 20, 2018

 W dniu 27 kwietnia 2018 roku wybraliśmy się z przedszkolakami na  warsztaty ekologiczne  które odbywają się w łódzkim Lesie Łagiewnickim.                                                                          

Edukacja ekologiczna daje najlepsze efekty kiedy realizowana jest w środowisku naturalnym. Spotkanie oko w oko z przyrodą, możliwość przebywania w lesie, na polanie, nad rzeką to gwarancja efektywnie wykorzystanego czasu. Zmysły poznawcze pracują niezwykle intensywnie. Po zakończonych zajęciach na dzieci czekał poczęstunek.

Warsztaty w MPO

May 20, 2018

W dniu 7 maja 2018 roku przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach w sortowni odpadów w Łodzi w MPO.

Celem warsztatów było promowanie prawidłowych zachowań proekologicznych, zachęcających  do segregacji odpadów. Dzieci utrwaliły wiedzę na temat dbania o naszą planetę. Mamy nadzieję, że uczestnictwo w  warsztatach było doskonałym uzupełnieniem wiedzy w dziedzinie ochrony środowiska. 

Święta Wielkiej Nocy to czas otuchy i nadziei.

April 16, 2018

Dnia 28.03.2018r. w przedszkolu zorganizowano śniadanko wielkanocne.

Celem tego spotkania było wprowadzenie najmłodszych w nastrój Świąt Wielkanocnych. Dzieci bardzo aktywnie włączyły się w przygotowanie stołu. Na stole znalazły się tradycyjne pokarmy i zdrowe kolorowe warzywa . Dzieci przypomniały sobie symbolikę i znaczenie pokarmów. Wszystkie dzieci z  apetytem zjadły pyszne śniadanko! Ten najważniejszy posiłek dnia dostarczył dzieciom sił do nauki i zabawy. Dzień ten zapewnił przedszkolakom  wiele wrażeń i pozostanie w ich pamięci.

Joanna Stolarek

Mali kucharze

April 08, 2018

W naszym przedszkolu nie tylko bawimy się i uczymy, ale również rozwijamy talenty kulinarne. Przedszkolaki
z niezwykłym zaangażowaniem i dokładnością przygotowywały ciasto. Samodzielnie wymieszały składniki. Upieczone ciasto wyglądało i pachniało cudownie.

Po skończonej pracy    dzieci miały degustację swoich wypieków.                                                                                                

Przedszkolaki również  uczyły się piec pizzę. Z dużą chęcią rozwałkowały ciasto oraz ułożyły na nim składniki pizzy. Po wypieczeniu, dzieci delektowały się przygotowaną przez siebie pizzą.

Joanna Stolarek

Please reload